Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Költöztetek úgy össze valakive...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költöztetek úgy össze valakivel, hogy voltak bennetek kételyek, hogy jó ötlet-e ez? Illetve mennyi idő után léptétek meg a párotokkal az összeköltözést?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi olyan egy év után, akkor jött - még félig diákként - egy olcsó lehetőség mindkettőnknek elköltözni a szülőktől.

Minden nagy változás előtt vannak az emberben kételyek. Példaként a gyerekvállalás topikban vannak, akik már több éve várnak babára, aztán kiírják, amikor sikerül, hogy most megijedtek, hogy mégse lesznek jó szülők vagy tönkremegy a párkapcsolatuk. De az élet bármelyik területét nézed, ugyanez van munkahelyváltásnál, nagyobb pénzköltésnél... stb. Az ember mérlegeli, amit tud, és amennyire objektíven tudja, aztán utólag derül ki, jó ötlet volt-e. De több utat nem lehet egyszerre járni.

2020. júl. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4 hónap után költöztünk össze. Én akkor diák voltam, ő már dolgozott pár éve, ezért is voltam bizonytalan az egészben. Hiszen nem nagyon tudtam beleszállni anyagilag a dolgokba. De végül jól sült el az egész és azóta már munkába álltam. :)
2020. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rika31 ***** válasza:
76%
Mivel lakva ismeri meg az ember a másikat, menet közben fognak úgyis kiderülni a dolgok. Nincs értelme szerintem évekig randizni.
2020. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Másfél év után házasodtunk össze, akkor költöztünk össze. Nem voltak kétségek. 😊
2020. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom így 44 évesen, hogy ha valakivel kapcsolatban kétségeid vannak, annak oka van és jobb nem erőltetni. De ez egyénfüggő is. Én elég határozottan képes vagyok kiállni a döntésem mellett, ha az egyezik az érzelmeimmel. De van, akit folyton kétségek gyötörnek. Szóval ahhoz, hogy a kérdésedre te saját magadnak válaszolni tudj, ahhoz főképp önismeret szükséges.
2020. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi másfél éve vagyunk együtt és 1 hónapja költöztünk össze.

Nagyon jó a kapcsolatunk, nagyon erős a szeretet mindkettőnk részéről, a költözés előtt mégis voltak kételyeim. Mindketten fiatalok (21-23) évesek vagyunk, most költöztünk ki a szülői házakból, sosem álltunk még 100%ban a saját lábunkon és féltem, hogy ez bizonyos szinten feszültségforrás lesz és sok olyan szituációba kerülünk, amit nem tudunk megoldani ketten.

Tehát igen, féltem, voltak aggodalmaim de úgy gondolom együttlakás során történik a végső összecsiszolódás. Mi 6 év barátság után jöttünk össze, a másfél év alatt hetente 4-5 napot töltöttünk együtt, tehát kvázi mintha együtt éltünk volna, de nyilván most jön majd a fekete leves, mikor már szóbakerülnek az anyagiak, a nehézségek, fenntartani magunkat és a közös lakást.

Nővéremék a házasság előtt ijedtek meg, közvetlen az esküvő előtti napokban. Több év eltelt már az esküvőjük óta, azóta is boldogok és minden rendben van velük.


Szerintem minden ember fél az új dolgoktól picit.

21L

2020. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!