Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Azoktól kérdeznék, akik külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoktól kérdeznék, akik külön kasszán vannak a férjüktől/párjuktól, esetleg már gyerekük is van. Normális ez így?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdèsem.

Minket mindenki megszól, hogy ez így milyen kapcsolat, hogy itt a gyerek, mégis külön bankszámlánk van. Az én GYED-emből megy a rezsire, az ő fizetéséből a bevásárlásokra. A fennmaradó összeggel mindenki maga rendelkezik, de ha pl nyaralni megyünk, fele összeg az én kártyámról, a fele pedig az övéről megy. Gyermekünk extra szükségleteit mindig az elégíti ki, aki éppen vele van(ált. én, pl: fagyi, játszóház) Tényleg gáz ez? Mások hogy csinálják?

26/N



2020. aug. 14. 12:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a külön kassza ez azt jelenti hogy nem kérsz pénzt a másiktól?

Nekünk is külön számlára jön a pénz, de nincs ilyen probléma nálunk sokszor mondjuk a másiknak hogy fizesd ki mert pl. Csak kártya van nálam, vagy nincs nálam elég készpénz. Ebből semmilyen problémának nem szabadna származnia szerintem.

F/28

2020. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, nem kèrek pénzt tőle,mert marad pénzem, amiből tudok pl tankolni,fodrászhoz menni. Tehát a lènyeg az, hogy az alapvető szüksègleteken kívül minden màst a “sajàt keresetünkből“ intézünk, nem összedobjuk,amink van. Hozzáteszem hogy mivel most GYEd-en vagyok, férjem többet keres jóval.
2020. aug. 14. 12:49
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is gyakorlatilag külön számlánk van, de inkább csak mert lusták voltunk közöset nyitni. Mi nem állunk úgy neki felezgetni, meg ilyesmi. Csak simán az fizeti, akinél épp kéznél van a pénz.
2020. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
4%
Már megint te vagy???
2020. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szeretnek belemagyarázni mások életébe, de messze nem jelenti azt, hogy biztosan igazuk is van. Figyeld meg, hogy általában ha ezek az okostojások kapnak valami megjegyzést, azonnal visszatámadnak és megsértődnek; fordítva már nem tetszik nekik a kioktatás. Nem beszélve arról, hogy a legtöbbjük nem tud bánni a pénzzel, csak fröcsög össze-vissza. Nincs közük ahhoz ti hogy éltek és hány bankszámlátok van, nektek ez így működik. Nem kell foglalkozni velük.


Ha magabiztosan lépsz fel ellenük, befogják fejezni a magyarázást. Ha a legkisebb bizonytalanságot is érzik, azonnal rádrepülnek és mennek az okoskodások, leszólások. Nem mindegy hogy tapasztalatot vagy véleményt oszt meg valaki értelmesen, vagy rád préseli magát és az akaratát.

2020. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igazából azért is tettem fel a kérdést,mert egyre több válást láTok a környezetemben, és azért akarva-akaratlanul elgondolkozok rajta, hogy oké ez működik így szépen nálunk, viszont ha itt is ne adja isten erre kerülne a sor, akkor a férjem bankszàmlájához nekem semmi közöm nem lenne, pedig így a külön kasszàs megoldással nála marad a több pénz a hónap végére. Érdekelne, hogy más szerint ez így igazságos-e?
2020. aug. 14. 12:59
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

Igen igazságos. Ő munkahelyen dolgozik ezért fizetést kap. Te otthon dolgozol ezért ő biztosítja neked a szükséges dolgokat.

Ha el akarsz tőle válni már csak a gyerekről kell majd gondoskodnia

2020. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%
Kérdezd meg holnap is
2020. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokan keverik a fogalmakat. Lehet, egy párnak 25 bankszámlája is, ha közösen döntenek, közösek tekintik, akkor közös kasszán vannak. Ti külön kasszán vagytok, mert nem közösen döntötök, hanem ki-ki fizeti a maga részét, a maradékról egyedül dönt.

A másik kedvencem, akik házasok jogilag vagyonközösségben élnek, de azt hiszik, hogy jogilag is külön kasszán vannak. Ha nincs házassági szerződés, akkor az általános jog szerint, mindegy, hogy ki hova rakja a pénzét, akkor is közös. Aki, így akár élni, írjon szerződést.

A ti esetek normális külön kassza. Az, hogy jó vagy sem azt ti érzitek. Ha nektek megfelel, nem kell másokkal foglalkozni.

2020. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha együtt húzzuk az igát, együtt vállaljuk a terheket is. Közösen. Egy háztartás, egy büdzsé.
2020. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!