Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Belevágnátok? Kiköltöznétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belevágnátok? Kiköltöznétek?

Figyelt kérdés
3 hónapja jöttem össze a barátommal, aki jelenleg Németországban él és dolgozik. Én itthon most fejezem be az egyetemet. Az elmúlt 3 hónapban 3szor utazott haza miattam, hogy találkozzunk. Jól megvagyunk, szeretjük egymást. De ugye leghosszabb együtt töltött időnk a legutóbbi karanténja volt :) Egyébként már kb 4 éve ismerem, régebben barátok voltunk, majd ő többet akart, de én még fiatalnak éreztem magam a kapcsolathoz. Később nekem lett párkapcsolatom egy velem egyidős fiúval, akivel 2 évet jártunk, ő időközben kikoltozott és így ezek miatt már nem volt olyan szoros kapcsolat köztünk, de nagyjából mindig tudtuk mi a helyzet a másikkal, időnként bejelentkeztunk, hogy minden rendben :D Mi a volt baratommal szakitottunk, hazakoltoztem, majd ra par honappal egy hazibuliban ujra talalkoztunk ezzel a fiúval, mert éppen itthon volt. Ott osszekeveredtunk, es most együtt vagyunk. A korlatozasok, karabtenok miatt nehéz megoldani a talalkozasokat, nincs is túl sok szabadsaga egyikunknek sem mar (en is melozok az egyetem mellett). Alapvetoen arra jutottam, hogy talan jobb es konnyebb ha en megyek ki, amint lediplomazok felev vegen. En rugalmasabb vagyok. Ugyanakkor felek is kicsit a dologtol, meg mégis elég friss a kapcsolat, hiába ismerem a sracot mar jo régóta. Egyébként németül és angolul is kozepfokon beszélek. Kozgazdaszkent fogok végezni, de szakmai munkam még nem nagyon volt, leginkább vendeglatasban es diakmunkakon dolgoztam suli mellett. Vendeglatasban meg attol tartok, most nem nagyon fognak kint munkaerot keresni. Ti kimennetek, megprobalnatok?

2020. okt. 15. 07:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is mennék, ha nem ismerted volna előtte a barátodat, azt mondanám, úgy egy kicsit meredek lenne, de valamennyire biztosíték, hogy már évek óta ismeritek egymást, ergo valszeg tudod, mennyire megbízható.

Azt írtad, neked több lehetőséged van most a mozgásra - az ki van zárva, hogy barátod hazajöjjön? Mennyit beszélgettek erről?


Mondjuk azt nem írtad, hogy Németországban hol - nagyváros, kisváros? Mert nem ugyanannyi a lehetőség ugyebár. De szerintem még ebben a covidos helyzetben sem lehetetlen munkát találni, főleg, ha beszélsz németül valamennyire. Szerintem azt érdemes végiggondolni így előre, hogy ha kimész, itthon hiába számítasz diplomásnak, ott valószínűleg nagyon egyszerű munkát fogsz találni először (értsd: pl takarítás), és azt kell csinálnod majd hónapokig. Nehéz lehet, hacsak nem lesz irdatlan nagy szerencséd, vagy nincsenek jó kapcsolataitok. Erre érdemes felkészíteni magad lelkiekben, hogy ne érjen váratlanul és tarts ki a kezdeti nehézségekben. Bevállalnád ezt a kapcsolatotokért? Persze ahogy fejlődik a németed, úgy lesz majd több a lehetőséged.

2020. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Régóta ismeritek egymást. Úgy veszem, hogy ismeritek a másik véleményét erről-arról és nem látsz (láttok) áthidalhatatlan akadályt az együttlétben. Én pozitívumként veszem, hogy a fiú haza-haza jár (első sorban bizonyára miattad), tehát akar Téged maga mellett. Menj ki, aztán eldől.
2020. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Veszteni valód nincs

Nem működik kint vmi is van hova haza jönni

2020. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%

De most félbehagyod miatta az egyetemet? Egyáltalan mit érzel iránta, mert össz-vissz annyi jön le, hogy jól megvagytok.

Ha ez nem a nagy szerelem, akkor minek hagynád miatta ott az egyetemet? Szerinted hogy fogsz vendéglátásban dolgozni mikor mindenhol bezárnak az éttermek?

Nekem ez nagyon átgondolatlannak tűnik.

2020. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#14

Fentebb írja, hogy hamarosan diplomázik, nekem nem úgy tűnt, hogy félbe hagyná.

2020. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja, hogy félév végén menne, nem azt, hogy abszolutórium/diploma után.
2020. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

De, azt írta, hogy amint lediplomázik.


Kérdező, kimaradt egy fontos momentum: anyagilag hogy állsz? Van félretett pénzed, vagy támogatnak a szülők? Legalább annyiban gondolkodj, hogy egy fél évig gond nélkül el tudd magad tartani.

Tudom, a srác biztos leígéri a csillagokat, de nem jó egy friss összeköltözést (pláne ennyi idő után) függő helyzettel kezdeni.

Ha az anyagiak adottak, én mennék a helyedben.

2020. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Igen igen, félév végén mennék, mert ez az utolsó félévem, tehat meg is lesz a diplomám is addigra.

Nagy szerelemnek erzem, csak nem akartam csopogni a kerdesben :D

Anyaek anyagilag most sem tamogatnak mar kulon, alberletben lakom (csak szobat berlek), es dolgozok suli mellett, abbol fizetek mindent, egyedul tartom fenn magam. Viszont ha nem jonne osdze, haza barmikor hazakoltozhetek a szuleimhez, tehat nincs rossz kapcsolat sem, csak úgy külön már nem kapok pénzt toluk, megoldom a dolgaim. Felreteve 1 millio forintom van körülbelül. Nem tudom egyébként, hogy az kezdetnek elég-e, a következő par hónapban még nyilvan igyekszem jobban sporolni es hozzagyujteni.

Köszönöm a válaszokat egyébként! :)

2020. okt. 18. 16:13
 19/28 anonim ***** válasza:

Értem, így akkor már én is azt mondom, hogy egy próbát megér. Ha megvan a diploma és bármikor hazajöhetsz, meg nagyon szerelmesek vagytok, akkor tényleg miért ne.

(14 es vagyok)

2020. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 2000-ben mentem ki Kanadába, 20 év után visszajöttem. Jelenleg maximum a kalandért mennék ki, azaz ha 23 éves lennék. Én a munkanélküléség elől és a gyatra politikai helyzet elől mentem ki. Jelenleg azt mondom, jobb itthon mint kint. Rengetegen jönnek haza, nem véletlenül. Egyébként azt mondom, aki menni akar, azt nem szabad visszatartani!
2020. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!