Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha egy pár közösen fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy pár közösen fizet minden költséget, akkor abba bele tartozik az autóval járó kiadás is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal közösen fizetünk mindent (rezsi, bevásárlás,stb.) és a házimunkát is közösen végezzük.


Főállásban dolgozunk mindketten, de én többet keresek +vállaltam mellékállást is, mert szeretném, ha fejlődnénk.


Összeségében páromnak több a kiadása is (pl. gyerek, hobby, megtakarítási számla saját, illetve fia részére), és felmerült, hogy az autója kiadásai is közösek legyenek, mert így nehezen jön ki a pénzéből, és a félretetthez is hozzá kell gyakran nyúlnia. Ez az autó már a kapcsolatunk előtt is meg volt, és csak hétvégén van használatban, amikor kirándulni/programozni megyünk. Néha miattam teszünk egy kis kitérőt az anyukám felé.


Nekem is van jogsim, de nem vezetek. Saját autóban nem gondolkozom, mert jelentős kiadással járna, így marad busz, ha nem együtt megyünk.


Na, szóval a kérdésem a következő lenne. Ti beszállnátok-e a helyemben, ennek az autónak a fenntartási költségébe?



2020. okt. 22. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Beszállnék az autó költségébe
Nem szállnék be
36 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem használod sosem az autót, akkor ne fizess bele semmit.
2020. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem neki van egy gyereke egy előző kapcsolatából és nektek nincs közös gyereketek?
2020. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön kasszán lennénk, a benzinköltségbe beszállnék, mert engem is visz néha, meg közösen kirándulunk. És lehet, egy minimálisan beszállnék a fenntartásába is, mivel miattam is használatban van, DE! biztos, hogy nem felébe, mert az övé az autó, én magamtól nem használom, és ha rajtam múlna, nem is lenne.

Másrészről az ő gyereke és neki félretett megtakarítás nem a te kiadásod, a megtakarítás pedig nem egy kötelező kiadás. Ráadásul te azért is keresel többet, mert van egy mellékállásod: ő is vállalhatna, és akkor könnyebben kijönne a pénzéből.

2020. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mindkettőnknek van 1-1 gyereke az előző kapcsolatából, de közös nincs.
2020. okt. 22. 11:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 2 gyereket neveltek közösen és mindenki csak a saját gyerekére eső kiadásokat fizeti?
2020. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5. Szerintem ahogy 99%-ban lenni szokott, a kérdező kapcsolatának férfi tagja nem neveli a saját gyerekét, hanem annak az anyja neveli és a férfinek láthatási joga van, a kérdező kapcsolatának nő tagjának gyereke pedig egy háztartásban lakik a kérdezővel és a párjával.
2020. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Heti kb. 3 nap a párom fia is velünk van, de nyilván az én kislányom többet. Igen, mindenki állja a saját gyereke nagyobb kiadásait az exxel együtt (suli, óvi, telefon, táborok, stb.)
2020. okt. 22. 11:41
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

"Ez az autó .... csak hétvégén van használatban, amikor kirándulni/programozni megyünk."


"MEGYUNK" - vagyis te is mesz. Akkor nem is kerdes: termeszetesen fizesd a felet. Nemcsak a benzinnek, hanem a gepjarmu adonak, muszakiztatasnak, javitasnak, kotelezo felelossegbiztositasnak, ill. ha casco van rajta, akkor annak is.

2020. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
#8: És ha szétmennek, akkor kié az autó? Viszed a feltuningolt autót, hogy az a tied? Te is egy aranyásó pasi vagy :D
2020. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

9-re:

Feltuningolt??????????


Nem sokat ertesz az autokhoz.

Allagmegovasrol beszelunk.

Meg azokrol a hatosagi koltsegekrol, amiket ha nem fizetne, akkor nem is hasznalhatnak az autot.

2020. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!