Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki hogy rendezné az anyagiakat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy rendezné az anyagiakat összeköltözés után ?

Figyelt kérdés
A párom most vett lakást és mondta hogy jövőre költözzünk be . Ilyenkor én mit fizetek vagy ez kinék hogy van ? Így már nem minden feles..

2020. nov. 15. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Rezsi feles, esetleg ha van hitel feles. Ha korrekt akarsz lenni és nem akarod, hogy kitartsanak. Vagy közös kassza.
2020. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ mennyit kerestek, mit akartok. Szerintem az a jó megosztás ahol mind a ketten biztonságban érzitek magatokat anyagilag.


Pl ebben az esetben szerintem maradjon annyit amiből tud azért tartalékod lenni, hogy ha mégis szétmentek akkor ne nulláról indulj. szóval ne legyél függő helyzetben az ott lakással.


ezen felül megbeszélés és nagyvonalúság mindkét oldalról.

2020. nov. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

"esetleg ha van hitel feles. "


És mégis miért fizetné más hitelét? Talán részesedést kap a lakásból, ha szétmennek?

2020. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert egy normális kapcsolatot nem bizniszként fog fel az ember. Másrészt "esetleg" azt jelenti, hogy nem minden esetben, megbeszélés kérdése. Mrs. Sértettség. Talán koppantál?
2020. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt az fog történni sacc, hogy az albérlet ára helyett most törlesztő lesz fizetve. Ami viszont neki nem kidobott pénz, hanem lesz egyszer egy lakása. Szerintem valahogy az lenne a jó, hogy az új helyzet jelentette könnyebbségeket valahogy megosztani. Szóval, pl az egy lehetőség, hogy azt amit eddig fizettél rezsibe, meg albérlet felébe annál valamivel kevesebbet fizess most dolgokba. De szerintem se a hitelébe. Hanem mondjuk akkor fizetsz többet a rezsibe vagy bevásárlásokba, de még mindig kevesebbet, mint az előző helyzetben.


De szerintem hozd fel a témát, hogy eszedbe jutott, hogy az anyagiakat, hogy lenne jó csinálni az új szituban és hogy ő gondolkodott e ezen és jó eséllyel lesz valami elképzelése, ha kitalálta ezt a költözést oda.


Össz vissz szerintem bármi ok, ami nektek jó, de ne gyere ki rosszabbul, mint az albérletben. A többi meg szerintem úgyis annak a kérdése, hogy ő mennyit keres. Mekkora teher neki fizetni a dolgokat. MErt nyilván ha te nem mész vele, a költségek nagy része akkor is ugyanannyi neki, szóval max a rezsi kevesebb valamivel. Szóval neki lehet már az is jó, ha fizeted a rezsi meg kaja felét. És akkor tök jó neked.


De a léyneg, hogy ezt szerintem lazán kéne valahogy kezelni, mert most ez egy anyagilag örömteli helyzet, nem itt kéne belefeszülni.

2020. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: nem kopoantam. Ennél óvatosabb vagyok. Ugyan hitelmentes lakásom van, de ha hiteles lenne, akkor sem engednek egy fillért se belefizetni semmilyen pasinak. A végén még arányosan tulajdonjogot akar vagy visszatérni a hitelt, amit simán elérhet egy bíróságon.


Aranyaso pasik. A hitelt fizettetik a csajjal, aki aztán csupasz seggel mehet el.

2020. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen mert általában a férfiak az aranyásók és a nők keresnek jobban.


"A végén még ARÁNYOSAN tulajdonjogot akar". A szemét!!!

2020. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a rezsi fele, kaja fele, és mivel ő 5x annyit eszik, mint te, ezzel már kompenzálsz is. Lakás tatarozás szintén felesbe(kisebb dolgoknál), vagy néha érdemes plusz beleadni.
2020. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ÉN nem költöznék be másnaka tulajdonába, mert ha a hitelt is segítek fizetni, tulajdonjogom akkor se lesz benne. Persze, nyilván a rezsi feles és meg lehet állapodni abban hogy ha van felújítás abba is beszállsz, de úgy hogy az az ő ingatlana, így már elég kényes a dolog.

De én inkább közösen vennék.

2020. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!