Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miert felek a szuloktol valo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert felek a szuloktol valo elkoltozestol, es a parommal valo osszekoltozestol? Masnak is vannak/voltak ezzel kapcsolatban felelmei?

Figyelt kérdés

En is es a parom is boven elmultunk 18 evesek, de meg nem tartunk 30nal, viszont szerintem mindketten kisse ockodunk a csaladtol valo elszakadastol, en legalabbis biztosan. Nem tudom ez mennyire normalis jelenseg, elfog- e mulni idovel es varjam ki es csak akkor vagjak bele, vagy vagjak bele, ne gondolkozzak “majd ugyis jo lesz” alapon. Vagy pedig forduljak pszichologushoz, mert ennek a “felelemnek” mar tinikorban elkellett volna mulnia? Mielott barki bolondnak nezne, nagyon csaladcentrikus ember vagyok, mindenem a csaladom, es hiaba nem vagyunk egyutt 0-24 mert dolgozunk, sulizunk mindenkinek megvan a maga dolga, megnyugtato szamomra hogy egy hazban elunk, alszunk stb

Es egy reszem vagyik ra, hogy sajat eletbe kezdjek, es ha gyermeket vallalok, azt csak is kulon haztartasban tudom elkepzelni, nem akarok orokke otthon ragadni, tehat a jovobeli terveim ugy neznek ki hogy van egy kis hazam a leendo ferjemmel a leendo gyerekeimmel stb De ezek mint abrandozasok elnek a fejemben (erre jottem ra) ugyanis felnek belevagni akar ma vagy holnap, ezeket mindig ugy kezelem hogy MAJD egyszer, de ugy gondolom abban a korban vagyok (24) hogy ezt mar bekene vallalni, megbaratkozni a gondolattal, es nem ugy kezelni hogy majd, mert megis mikor? 30-40 evesen?

Nyilvan vannak azok az emberek, akik nem jottek ki jol a csaladjukkal, igy mar amint lehetoseguk adodott ra kulon koltoztek, ezt megertem es en is igy tennek ha ez lenne a felallas, de mi egy nagyon szereto csalad vagyunk, tehat ugy gondolom hianyoznanak, es sajnalnam hogy kimaradok a mindennapokbol, meg akkor is ha heti tobbszor haza latogatnek.

Ennek az okat kene megfejteni talan, lehet a parom az oka? Lehet hogy megsem vagyok annyira biztos benne, mert nem merek belevagni? Vagy tole fuggetlen es magamban kell keresnem a problema forrasat? Vagy esetleg egyiksem, es bele kell vagni es ugyis elmulik, csak elore aggodalmadkodok? Vagy nem vagyok eleg erett ezekhez a dolgokhoz?

Ha valaki elt meg hasonlot es leirna a tapasztalatait az segitene



2020. nov. 16. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Senki nem fog bolondnak nèzni, nyugi. Ez érthető , hisz szereted a családodat, jó a viszonyotok, sokan erről csak álmodoznak. Mindenkepp jó megtartani ezt a viszonyt, viszont ez nem fog változni akkor sem, ha nem fogtok együtt lakni. Akkor is ugyanúgy szeretnek majd tèged és az èleted rèszei lesznek. Viszont szerintem már tènyleg ideje önállósulnod, megtanulnod egyedül /együtt a pároddal boldogulni az életben hisz nem lesznek mindig ott a szuleid, és a majdani gyerekeidet is neked kell erre megtanitanod. Ezt a "levalast" úgymond nem kell azzal asszociálnod,hogy megromlik a jó kapcsolatotok.

Azt viszont furcsálom, hogy nem vágysz nagyon arra ,hogy a pároddal èlj. Emlékszem èn már a kapcsolat elejèn vágytam arra, hogy együtt lakhassak vele és egy kis ideig ide is költözött hozzánk, aztán nyilván amint lehetett külön költöztünk.

Nem lehet, hogy a párodban nem vagy teljesen biztos ?

2020. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazabol 1 utcanyira lakunk egymastol... Minden este egyutt alszunk, idoszakonkent hol naluk hol nalunk, valamilyen szinten en is vagyom az egyutt elesre, de tele vagyok felelmekkel.

A legfobb felelmem hogy elvaljak a csaladomtol. A masik pedig hogy nekem sajat vallakozasom van, a paromeknak szinten sajat vallalkozasuk van, nem tudom elkepzelni, ha kulon koltoznenk, ez hogyan nezne ki? Mert 7napbol 7 et foglalkozunk mindketten a sajat vallakozasunkkal, csak delutan, este lennenk otthon joforman. A masik pedig hogy mig en a sajat vallalkozasombol magamnak keresem meg a penzemet, addig az ovek egy csaladi vallakozas, ami az apjae es nem kap havi szinten fizetest vagy ilyesmi, hanem ha barmire kell neki penz akkor kernie kell es adnak, tehat ebbol felre tenni se lehet, mert a szuleinel van a penz. Szoval azt se tudom elkepzelni hogyan mukodne a kozos kassza? Nyilvan en a sajat vallalkozasomat nem mernem feladni nokent szerencses helyzetben vagyok hogy ez egyaltalan megadatott nekem, hulyeseg lenne feladni, hogy ha barmire kellene penz kernem kelljen masoktol, arrol nem is beszelve hogy ha nem tartana orokke a kapcsolat, nekem akkor sem kell soha masokra raszurolnom. De igy amig en is, es o is kulon dolgozunk ez szamomra ossze egyeztethetetlen. De az is lehet hogy csak a kifogasokat keresem?

2020. nov. 16. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez igen is furcsa. Én 8s nagyon jóban vagyon a szüleimmel, ráadásul sosem voltam rövid pórázon tartva, elengedtek akárhová, tehát tényleg nem volt konfliktus. Ennek ellenére alig vártam, hogy elköltözzek és a saját magam ura legyek. Hogy önálló legyek, azt csináljak és akkor, amikor akarok, rá legyek kényszerítve a főzésre és a takarításra. A párommal meg pláne minél hamarabb össze akartam költözni. Szemernyi kétség sem volt bennem. Szerintem igen is fontos, hogy ne kelljen visszafognunk magunkat szex közben, ne kelljen alkalmazkodni másokhoz, egyutt keljünk, feküdjünk. Nem is értem, mitől félsz...
2020. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 eve vagyunk egyutt, volt olyan idoszak amikor en is 100%osan biztos voltam, hogy elakarok koltozni vele stb. De az utobbi kb 1 evben mar nem igy erzek, bele gondoltam a reszletekbe, hogy mi mivel jar es azota vagyok ugyan erre meg mindig de inkabb halogatnam, kozben persze a jozan eszem mondogatja hogy nem kene mar halogatni, nem vagyok 16 eves..
2020. nov. 16. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt a külön dolgozás problémát sem értem 😳

A párok legtöbbje nem egy helyen dolgozik, külön helyről szerzik a pènzt és aztán vagy közös kassza van vagy nincs, de ez mar rajtatok áll. A közös dolgokra mint pl kaja meg rezsi közösen adtok majd be, azon kívül mindenki keres amennyit tud. Viszont a párod helyzete sem teljesen normális szerintem... Felnőtt korban a szülőktől kérni ha kell valamire ...meg akkor is ha a családi vállalkozásban dolgozik. Szerintem ti nem is akartok közös családot,mindenki elvan a sajátjával, akkor nem is kell erőltetni , ti saját döntèsetek ez.

2020. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Szerintem, még korai elmenned otthonról ès ôsszekôltôzni a mostani barátoddal. Ha kètsègeid vannak, akkor azt jelenti, Hogy a barátod nem a nagy Ô! Minden jót!
2020. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt, most vagyok 25,5 és egy pár hónapja érzem, hogy kezd átkattani, későn érő típus vagyok! Szerintem még 1-2 évet simán várhatsz, érhetsz, ha a párod is partner ebben, megvár. Vissza már úgyis nehezen költözhetsz, ki még lesz lehetőséged, így ha ez ennyire fontos neked, én még halasztanám a most azonnali kiköltözést, de mindenképp 30 éves korod előtt elköltöznék még. Nekem ez bevált, remélem te sem engedsz a külső nyomásnak!
2021. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!