Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
 111/162 A kérdező kommentje:
Örülj neki, hogy nem vagy tisztában a budapesti albérlethelyzettel, és hogy téged vagy a cégedet nem érintette a COVID. Erre csak ennyit írok.
2020. nov. 17. 22:05
 112/162 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: beszéljétek meg. Ha pedig nem érti meg, akkor menekülj, mert ez az ember nagyon gusztustalan módon lehúz.

Talán magyarázd el peldákkal, hátha felfogja, mi a szitu.

2020. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/162 anonim ***** válasza:
90%

Már korábban leírtam, hogy miért.

Azért, mert pénzt fektet bele valamibe úgy, hogy ő nem kap vissza belőle.

Mint ahogy mondtam: ez pont olyan, mintha vennék egy lakást hitelre, és közölném a párommal, hogy fizesse a hitel felét. De a lakás a végén az enyém.

Hiába mondja valaki, hogy elviheti majd a mosogatógépet meg a szarokat, amiket vett, de:

1. Mivel neki ahhoz semmi köze, hiszen csak a pénz felét odaadta zsebbe a párjának, így semmilyen jogon nem követelheti, hiszen nem házasok.

2. Hiába viheti el, ha nem tud vele mit kezdeni. Egyrészt lehet, hogy nincs is rá szüksége. Az is lehet, hogy egyszerűen az új lakásba nem kell, mert már van, ezért felesleges, nem tudja hol tárolni stb.


Azt is leírtam, hogy hogy működne (szerintem) normálisan.

1. Bérleti díjat szerintem értelmes ember nem kér a saját partjától.

2. Az olyan dolgokat, amik a lakás értéket növelik, vagy a későbbiekben nem tudnak osztozni és úgy is a párjánál marad, azt fizesse a párja.

3. A rezsit nyilván felezik.


Mikor a párommal összeköltöztünk, akkor az én lakásomba jöttünk. Szerettünk volna egy falra szerelhető tv-t mindketten, és mivel neki a saját lakásában volt, de azt nem akartuk elhozni, így vettünk egyet, amit természetesen én fizettem. Miért? Mert ha szetmennénk véletlenül, akkor neki marhára nem kellene egy új tv, szóval úgy is az enyém maradna. Mi a fenének fizettetném ki vele a felét?


Komolyan hihetetlen, hogy a kérdezőt szarrágózzátok, holott egyértelmű, hogy itt a párja a szarrágó.

2020. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/162 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Nagy szarrágó vagyok. Végül is nem kérek lakbért a páromtól és a saját lakásom felújítását és használati tárgyait én fizetem. Micsoda szarrágás.
2020. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/162 anonim ***** válasza:
17%
Vannak akik arra születtek, hogy kihasználják őket :)
2020. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/162 A kérdező kommentje:
50%-os, vagy már annyi sem, nem unod még a mantráid ismételgetését? Nem veszed észre, hogy senki nem ért veled egyet? A válaszaid nagy részét törölték az adminok, az összes többi 0%-os vagy erősen konvergál afelé. Szerintem engedd el ezt a témát!
2020. nov. 18. 10:16
 117/162 anonim ***** válasza:
81%
#117: dudolj már. Itt a kérdezőn élősködők a párja. Senki nem ért veled egyet, csak pár himsovi retardált, mint te.
2020. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/162 anonim ***** válasza:
35%

Fizetni mindent -> nem jó

fizetni a felét -> nem jó

közös lakást fizetni -> nem jó

közös albérlet -> nem jó


Mi a jó?

Nem fizetni semmit.

És persze aki nem ért egyet az szarrágó és olcsójános. Na meg persze aki ellentmond annak jelenteni kell a hozzászólását :)

2020. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/162 anonim ***** válasza:
29%

Semmisem jó csak ha nem kell fizetni semmit és ez jár a kérdezőnek mert az anyja egyedül nevelt fel 3 gyereket.

Süt a kérdésből és a Kérdező válaszaiból az irigység...

A kérdést pedig csak azért írta ki, hogy mások ezt visszaigazolják neki.

2020. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/162 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat. Én azt gondolom, hogy ez döntse el mindenki maga.

Senki ne gondolja, hogy közös lakásnál ez annyival egyszerűbb helyzet. Láttam én már cifra szakításokat elhúzódni 2 évig, mert a végén már a szúnyoghálókon is vitatkoztak a felek.

Az a helyzet, hogy a jog az élettársi vagyonközösséget is ismeri. Ingóságok esetén nyilván nehezebb kérdés ez, de lehet indítani közös vagyon megszüntetésére irányuló eljárást.

A legtisztább az lenne, ha kötnétek egy élettársi vagyonjogi szerződést, amiben már előre lefektetitek kinek mi jár, ha úgy adódna. Így nem utólag futsz a pénzed után.


Ezzel a kitétellel én belemennék a közös felújításba, de mint mondtam... közös lakás esetén sem egyszerű szakításnál osztozkodni, így ez a közösködés inkáb alapvető bizalom és ember ismeret kérdése.

2020. nov. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!