Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/162 anonim ***** válasza:
20%
Pont ettől félek én is, hogy nehogy a barátnőm spórolni költözzön hozzám. Havi 80ezret megspórolna az én lakásomon, közbe meg élne mint marci hevesen.
2020. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/162 A kérdező kommentje:

Szó sem volt mosógépről, 9-es. Beépíthető mosogatógépet akar, azt nem tudom, hogyan mozgatjuk, de ha szakítunk és elköltözöm, akkor innen semmit nem tudok vinni, hiába van benn már majdnem mindenben a pénzem, mert semmiről nincs számlám. Ő megvett mindent, én meg átutaltam szépen a felét. Szívesen megtettem, de van egy határ.

Miért ne spórolhatnék saját lakásra? Valahova nekem is jó lenne menni, ha minden kötél szakad, tudod...

2020. nov. 17. 14:14
 13/162 anonim ***** válasza:
87%
Nem fizetném.
2020. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/162 anonim ***** válasza:
7%

Fizesse O te meg élvezd a hasznát mert akkor legalább megtanulja hogy a pina pénzbe kerül.


Különben csodas , te szidod az o lakasat amit vett és közben azon elsokodsz.


A korrekt úgy lenne hogy kb te is fizess annyit amennyit kiveszel belőle , tehát nyugodtan havi 30-40-50e ftot felirhatsz amit lehasznalsz. Gond nélkül . És még akkor is jól jártál.



De nem véletlen hogy írtam anno, lakását barátod kiadja, mindketten albérletbe és akkor maris minden helyre kerül

2020. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/162 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha nem olyan dokgokról van szó, amik létszükséglet, akkor simán mondhatod, hogy te ezekbe nem szeretnél befektetni, nekem teljesen logikus és elfogadható dolognak tűnik.
2020. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/162 anonim ***** válasza:
12%

Mosógép, tv, robotporszívó... ezeket pont te írtad...

Te hány éves vagy?

2020. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/162 anonim ***** válasza:
95%

Mosogató. Gato nem mosó. Mosogató


Egyik edény másik ruha

2020. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/162 anonim ***** válasza:
85%

Akik azt írják, hogy a kérdező spórol, azok felfogják, hogy itt pont, hogy a párja spórol a legtöbbet? Tehermentes ingatlana van, most már fizetik a rezsije felét, a közösköltsége felét, ki vannak cserélve a kacat bútorai, az ágya, a kanapéja, ki van festve a lakása, mindez féláron, plusz egy csomó új cucca lett tök ingyen.

Szerintem itt pont nem a kérdező jár jól, hanem a párja. Eddig szart bele a lakásba, most hirtelen minden kellene neki, hát persze, hiszen így minden 50%-kal olcsóbban lesz neki. Jó kis deal ez neki.

Aztán ha szétmennek, ő élvezi a felújított lakását, a kérdező meg kb. üres zsebbel nézhet megint albérletet. Én nem kívánnék ilyet a páromtól, ha meg ennyire kellene a pénz, nem a szerelmemet, hanem egy albérlőt költöztetnék be.

2020. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/162 anonim ***** válasza:
97%

Valamilyen szinten jogos, mert te is használod, a te èletvizeledhez is hozzá tartoznak. De ne így vásároljatok, hogy a felèt átutalod. Amik nem mozdíthatók, fizesse ő, mint a beèpített mosogatógèp. A robotporszívót meg veheted te ( nevében legyen a számla), ès azt tudod magaddal vinni, ha úgy alakul. A tv is mozdítható. Akkor is ha falra szerelt.

Szóval valahogy így kellene gondolkodnotok ès megegyeznetek.

2020. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/162 anonim ***** válasza:
15%
A párja spórol a legtöbbet? Azért mert a szülei tudták támogatni egy lakással? Ezért cserébe elkell tartania egy élősködőt?
2020. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!