Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/162 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki kérdést, mert kíváncsi vagyok mások hogyan látják, talán írnak példákat a saját életükből, tippeket stb, ahogyan egyesek meg is tették, köszönöm nekik.

Ha nem tetszik, görgess tovább, nem muszáj ide írnod. ;)

2020. nov. 17. 15:30
 42/162 anonim ***** válasza:
28%

44: ok de te megint jó verziót írtál. A lány megveszi a srác lakásának a felét. Fizeti a bank kölcsönt, a kamatot addig a srac a bankba teszi a pénzt vagy másik lakást vesz és azt kiadja a feléből van pénze.


A képlet tökéletes szerintem jó megoldás. Az más kérdés hogy így. A lánynak még annyi se marad mert még egy bankot is finanszíroznak de végülis jó a képlet.

2020. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/162 A kérdező kommentje:
Akkor majd olyan leszek, mint néhány válaszoló itt, akik anélkül, hogy tudnák a kérdező nemét nekiálltak kollektívan szidni a nőket. Majd kezet fogok velük akkor. :D
2020. nov. 17. 15:36
 44/162 anonim ***** válasza:
15%
Hát nekem is úgy tűnik hogy nem tervezel vele hosszútavra ha már eleve így állsz hozzá. Nem igaz hogy soha nem lesz hozzá közöd, házasság után minden forint amit rakoltesz a lakásra jár neked válás esetén. De ha annyira zavar hogy a mostani nem akkor kossetek róla szerződést. Ha normális a párod akkor megerti. Csak valószínűleg ő nem úgy gondolkozik mint te hogy mi lesz ha.. Hanem úgy hogy veled tervezi a jövőjét.
2020. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/162 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy mas javasolta,vegyel bizonyos dolgokat te bizonyos dolgokat o. Nalunk pl amita lakasra kellett kolteni de nem annyira maradando azt en vettem. Ha nem maradunk egyutt pl nem fogom most a kertbol kiasni a növényeket... A nagyobb teteleket o vette, mert neki volt erre most penze de ezek maradandoak, ha szet is megyunk meg jo aron el tudja adni a tvt vagy az ikeas szekrényt. Uh mi igy egyeztünk meg, nekem kevesebb van es kevesebbet koltottem de kevesbe tartosra neki tobbje van de visszakap belole.
2020. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/162 anonim ***** válasza:
86%

"házasság után minden forint amit rakoltesz a lakásra jár neked válás esetén" - ez nem igaz! Nem jár neki semmi, az a párja lakása, jogilag semmi köze hozzá a kérdezőnek, és ez házassággal sem változik. Csak az az övé, amiről számlája van. Itt a párja okosan megvesz mindent maga, majd bekéri a pénz felét.

"Csak valószínűleg ő nem úgy gondolkozik mint te hogy mi lesz ha.. Hanem úgy hogy veled tervezi a jövőjét." - ha vele tervezi a jövőjét, akkor miért nem közös lakásra gyűjtenek, miért a sajátjára kéri el a kérdező pénzét??

2020. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/162 anonim ***** válasza:
47%
#54 folyt amugy sztem a lakasbol nehezebben mozdítható dolgokat kene neki vennie.
2020. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/162 anonim ***** válasza:
86%
Dobd ki ezt az aranyasot, mielőtt berendezés az egész lakàsát .
2020. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/162 anonim ***** válasza:
13%

Dobd ki, keress olyat akinél tényleg 100%-osan ingyen lakhatsz!

Nehogy már fizess bármiért is...

2020. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/162 anonim ***** válasza:
0%

# 50


Sok ember amúgy sem tud hitel nélkül lakást/házat venni, max. majd szépen 40 éves kor felett, vagy ki tudja mikor. Legalább amit én írtam (hogy vegye meg a felét), az igazságos.

2020. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!