Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 anonim ***** válasza:
41%
Már miért volna igazságos? :D Hozzád beköltözik az aktuális párod és kapásból eladod neki a lakásod felét? Írta, hogy önerője sincs még meg, de majd kapásból kivásárolja a lakás felét...
2020. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/162 anonim ***** válasza:
92%

Ingyenélő? Élőesködő? Aki ilyeneket ír, az amúgy normális?

Ti a saját pártoktól lakbért kértek, vagy mi a lofsz?

Nő vagyok, mikor a párom hozzám költözött, akkor teljesen alap volt, hogy NEM KÉREK TŐLE lakbért. Miért tenném? A páromtól? Viszont teljesen egyértelmű, hogy a rezsit, közös költséget együtt álljunk, hisz mindketten használjuk. De az amortizáció nem nagyobb akkor se, ha ketten lakunk és nem egyedül élek ott.

Viszont a lakás az ENYÉM. Ha eladom, vagy kiadó, akkor NEKEM lesz belőle pénzem, azaz teljesen logikus, hogy ha valamit akarok bele venni, fel akarom újítani, akkor azt ÉN fizetem. Ugyanis a párom hiába tesz bele pénzt, pl. Azzal hogy kifesti vagy berendezi, abból ő soha semmit nem fog visszakapni. Tehát logikus, hogy nem fizettetek vele olyat, amiből aztán szart se kap vissza.


Ez kB olyan, mintha vennék egy lakást hitelre, aztán elvárnám a páromtól, hogy fizesse a törlesztő felét úgy, hogy ha végül kifizetésre kerül a lakás, akkor az enyém lesz. Szerintetek ez normális? Agyam eldobom, milyen idióták vannak.


Itt nem a kérdező az, aki élősköik, hanem a másik fél.

2020. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
0%
Használatitárgyakról van szó nem értéknövelőbefektetésről.
2020. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
0%

# 64


Aki komolyan gondolja, annak miért ne lehetne igazságos?

Hitelre meg tudja venni, a feléhez alapból önerő kell, valamint ebben a felállásban meg lehet oldani, hogy ne kelljen önerő.

És igen, még ez is jobb verzió, mint kiszolgáltatni magad, és simán hozni a szerencsétlen, senki, bármikor utcára zavarható nő eszményét, amit annyira imádnak egyesek.

2020. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelműen nem! Már eleve nem lehet valami szerelmes, ha pénzt követel tőled. Felújittat mindent félig veled, aztán meg kidob. Hogyisne...
2020. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/162 anonim ***** válasza:
0%

63: ez így van, igazságos, de egy kevés matematika. Ezt lehet javítani a helyi lakás árakkal.


30at ér a lakás 15 a fele. Okeé. Ha ő 15 milliót beletesz, akkor a mésik félnek lesz 15 milliója ergo vehet belőle lakást de csak tegye be 3.5 százalék kamatra.

az 525e ft évente..


Aki megvette a felét nnak volt 5m ftja annak a kamatát bukja, 175e ft évente, plusz 1m ft ra 7 százalék kamatot legalább fizet, de inkább többet, az 700e ft.

700+175 = 875e ft.


Tehát a beköltöző fél évi 875 azaz havi 72.900 ftot fizet azért, hogy akihez odaköltözött annak legyen 525e ftja azaz 43.750 ft-ja havi szinten.

Anni hogy még a 72900 igazából több lenne évekre kivetítve az már más kérdés de ezt most engedjük el.


Nos, ez a megoldás korrekt.. Az hogy normális e az, hogy egy pénzügyi kérdést úgy oldunk meg, hogy több mint 30e ftot fizetünk havonta egy banknak, ezáltal nekünk kevesebb marad mindezt azért, hogy a párunknak ne legyen jobb illetve azért mert egy primitív általános iskolai matematikai feladat kifog rajtunk szerintem nettó baromság.


Én továbbra is javaslom azt a nullára lepontozott verziót hogy esetleg a felek megállapodnak valami közös összegbe amit az oldaköltöző fél fizet, és akkor még az odaköltöző jobban is jár, emellett ha vesznek dolgokat azokat ne felesbe hanem pl odaköltöző vesz egy mosogatógépet, akkor az ottlakó vesz egy tévét. Kb egy árban van, ha az elköltöző elköltözik akkor viszi a mosogató gépet (2 facsavar tartja a beépíthetőt) és a tévé marad.

így a bennlakónak marad egy használt tévéje, az elköltözőnek meg egy használt mosogatógépe.

Mindegyiket fele fele használták, számolni se kell egyezkedéskor.


Én ezt javaslom..

Még egyszer leírom, mostmár nem telefonról :

A te példád első osztályú , felvesz a beköltöző fél 15 milliót. Odaadja a bennlakónak a pénzt, a bennlakó nyert 15 milliót plusz a kamatát amit ha fel kéne vennie 1.050.000.- lenne az éves kamat (tehát havi 87500 ft !!! ) amiből tud venni lakást, kiadja, nagyon jó.. De azt én inkorrektnek találom, bár érdekes, ezt a verziót pontozták fel a legtöbben.



De ezt már ésszerűtlennek tartom,

2020. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 anonim ***** válasza:
0%
Hihetetlen, hogy itt az emberek nem fogják fel, hogy egy robotporszívó nem értéknövelője egy lakásnak :D
2020. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/162 A kérdező kommentje:

"Használatitárgyakról van szó nem értéknövelőbefektetésről." - hát, azért egy beépített mosogatógép, festés stb. igenis növeli a lakás értékét. Sokan berendezve árulják, vagy ha ki akarja adni, akkor azért nem mindegy, hogy egy fullosan berendezett lakást hirdet vagy egy tákolmányokból berendezett, leélt lakást.

Egyébként esze ágában nem lenne eladni a lakása felét, szóval ez teljesen tárgytalan.

2020. nov. 17. 16:30
 59/162 anonim ***** válasza:
20%
Az említetteknek pedig csak a felét fizetted ki, hol itt a gond? Ohh megint csak ingyen akarsz lakni valahol...
2020. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 anonim ***** válasza:
16%

71: kedves kérdező.. 5 évente szoktak lakást festeni.. Ha most 2 éve vagy ott, a covid végén pontosan felesbe festethettek mert pont lelaktad :) csak szólok :)

a mosogatógépet meg mint írtam 2 facsavar tartja sima csillagcsavarhúzóval kitekered és viszed :)

és milyen jó lesz az uj lakásba, mert a beépíthetőn nem látszik kívülről a használat nyoma :)

2020. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!