Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/162 A kérdező kommentje:

"Te mit tartanál igazságosnak ebben a helyzetben?" - több mint 600 000 forintot költöttem a lakására, ezen felül fizetem a rezsi, közös ktsg felét. Amit ezen felül szeretne a lakásba, pl. tv, ami nekem abszolút nem vágyam, azt fizesse ő, elvégre is az ő lakása, az ő vágya. Ha valamit szeretnék én is, abba beleadok majd.

Egyébként meg ha ennyire felezgetni akar, akkor tegyük azt a pénzt egy közös számlára és vegyünk belőle közös lakást, ezt tartanám korrektnek.

2020. nov. 17. 17:04
 72/162 anonim ***** válasza:
0%

600at ? 24 hónap alatt az 25e havonta ebből mondjuk lelaktal 8e ftot havonta akkor 17ezerert laktal havonta.


Szerintem korrekt.

2020. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/162 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy 8000 forintot lelaktam havonta?
2020. nov. 17. 17:08
 74/162 anonim ***** válasza:
0%

Ha albérletrészt kellene fizetned ugyanitt lennél, ez teljesen egál. (Ugyebár a befizetett bérletidíjat sem kapod vissza) Ha kevesebbet akarnál fizetni akkor az már a pároddal szemben nem lenne igazságos.

Ha közöslakásotok lenne abba hogyan vennétek a HASZNÁLATITÁRGYAKAT?

2020. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/162 A kérdező kommentje:
Amikor albérletet fizettem, arról szerződésem volt és minden hónapban kaptam róla számlát, a munkahelyem meg adott térítést utána, ez tiszta sor volt. Most fizetek itt mindenféle beruházást, számlát nem kapok róla, szépül a lakás, növekszik az értéke, cserébe bármikor kitehetnek az utcára, hiszen nincs szerződés, ami véd stb. Tényleg, nagyon korrekt.
2020. nov. 17. 17:11
 76/162 anonim ***** válasza:
0%
88: de akkor miért nem mentek albérletbe ? Mi azzal a gond ?
2020. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/162 anonim ***** válasza:
0%

A befizetett bérletidíjat sem kapod vissza. Ha kapsz róla számlát ha nem kapsz.

A szerződés csak azt védi aki hisz benne. Robotporszívó miatt pereskednél 5 évig?

Közös lakásba hogyan vennétek a HASZNÁLATITÁRGYAKAT?

2020. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/162 A kérdező kommentje:
88, ezt ugye te sem kérdezed komolyan?
2020. nov. 17. 17:14
 79/162 anonim ***** válasza:
0%

A befizetett bérletidíjat sem kapod vissza. Ha kapsz róla számlát ha nem kapsz.


A szerződés csak azt védi aki hisz benne. Robotporszívó miatt pereskednél 5 évig?


Közös lakásba hogyan vennétek a HASZNÁLATITÁRGYAKAT?

2020. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/162 anonim ***** válasza:
10%

Én az albérletet komolyan kérdeztem. Te írtad az tiszta ügy, lenne szamlad, biztonsagod.


Akkor azt kell meglepni. Ez komoly. Beszélgess el a pároddal erről.

2020. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!