Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/162 A kérdező kommentje:

90, a befizetett bérleti díjért én kapok egy szolgáltatást, amiről kapok számlát, adóznak utána, minden fehéren megy. Nem is kell, hogy visszakapjam hiszen azért cserébe kapok egy szolgáltatást, mint írtam. Mellesleg a munkahelyem kifizette a bérleti díj 90%-át.

Na, most a párom nem egy szolgáltató, hogy fizessek neki.

Közös lakásba közösen vásárolnánk, mint írtam már ezt is, nem kell kiabálni.

2020. nov. 17. 17:17
 82/162 anonim ***** válasza:
0%

A félig kifizetett tévéért nézheted te is. Vásárláskor adózol utána te is és ő is.

Közösen vásárolnátok? Könyörgöm most is azt teszitek. Miben lenne az más?

Közös vett TV albérletbe vs. közösen vett TV a párod lakásába.

2020. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/162 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon ritka az olyan bérlemény, amely számlaképes, elég nagy és normális a berendezés, plusz még jó helyen is van. Arról ne is beszéljünk, hogy páromnak van állata, ami alapból kizáró tényező a legtöbb helyen.
2020. nov. 17. 17:19
 84/162 A kérdező kommentje:
"A félig kifizetett tévéért nézheted te is" - jól van, akkor én meg veszek egy komplett edzőberendezést, mert én szeretek edzeni, aztán bekérem a felét a páromtól, hiszen edzhet rajta ő is. Igaz,nem szokott és nem is kérte, de akkor is!
2020. nov. 17. 17:21
 85/162 anonim ***** válasza:
0%

Tv, robotporszívó, függöny nem volt ennyire specifikus mint egy hobbi.


Közösen vásárolnátok? Miben lenne az más?

Közös vett TV albérletbe vs. közösen vett TV a párod lakásába.

2020. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/162 anonim ***** válasza:
12%

96: már megbocsáss de nem tudom hol laktok. Ha 150 körül van egy albérlet a párod kiadja 150ert ,

bereltek egyet 150ert, nektek a melohelyed 130at kifizet , akkor 130 marad.


Havonta vehettek egy tévét és nem kerül semmibe

Ha ezt nem leptetek meg, meg is erdemlitek

2020. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/162 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék tévét venni, mert sosem nézek tévét! Még hányszor írjam le?

Nem találni ekkora lakást normális áron, csak max olyat, ami nagyi bútoraival van berendezve és persze feketén megy, mint az albérletek 95%-a az országban. Állat is van, azt sem nagyon lehet vinni. Többet ezeket nem szeretném leírni.

2020. nov. 17. 17:26
 88/162 anonim ***** válasza:
0%
Közösen vásárolnátok? Miben lenne az más?
2020. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/162 anonim ***** válasza:
21%
Hát akkor nincs megoldás, itt a vég ha olyan helyen laktok ahol csak nagyibutoros adocsalok élnek (bár meglepő miért számít az ár ha 90 szazalekot fizet a cég)akkor bizony itt a vég, azt csinaltok amit akartok :)
2020. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/162 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten az albérletek többsége egy 30 nm-es "kis ékszerdoboz", ahol kb. mozdulni nem tudsz, nemhogy ketten, túlárazva 150-től feketén, gyerek, állat meg van tiltva. Ha mész kintebbi kerületekbe, ott már vannak nagyobb lakások, és igen, a legtöbb lepra, és ha valakinek van egy normálisan berendezett lakása, nem szívesen költözik egy szarabba, meg adja ki idegennek a sajátját.

Itt nem a közös albérlet a megoldás, hanem a kérdező párjának kell felfogni, hogy a saját lakását neki kell berendezni, nem az aktuális párjának. Vagy írjon a jézuskának levelet, hátha kap ajándékba ezt-azt. Nekem úgy jött le, hogy a kérdező csak rosszabbul járt, ehhez képest sokan letámadták, hogy neki minden ingyen kéne. Szerintem egy tök korrekt ember, lehet a párjában sincs rosszindulat, csak nem gondolta végig. Egy beszélgetést megér, főleg ha normálisan viszonyul amúgy a megbeszélés tényéhez.

2020. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!