Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek mennyire érné meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire érné meg összeköltözni ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

18 éves vagyok, és már zavaróan sokszor említi mostohaapám azt, hogy költöznöm kéne. Ezen felül, ő nem tudja, hogy a legjobb barátom, aki mindig átjár hozzánk, igazából a párom, lassan másfél éve.

Felmerült hogy elköltözünk albérletbe, de ez a páromnak és a szüleinek nem tetszett, így az lett kitalálva, hogy felújítjuk a házukat közös erőből, és odaköltözhetek, kb hasonló feltételekkel, mint egy albérletbe.

Szerintetek, megérné? Belemenjek?



2020. nov. 25. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Csináljam
Ne csináljam
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

anyóshoz? Felejtsd el ha jót akarsz magadnak...


Ha költözni akartok, azt csakis külön, mind a 2 fél szüleitől...

2020. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem vagy még olyan érett gondolkodású, hogy ilyen nagy lépést tegyél, hisz a szüleidnek/nevelőszüleidnek se vállaltad még fel a párod, ráadásul csak 18 éves vagy, most kezdesz dolgozni, továbbtanulni, önállósodni, ami nem biztos hogy a legjobb náluk. Édesanyád vagy apád mit mond? Ők is azt akarják, hogy elköltözz? Miért?
2020. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod meg apádnak??? Magadt szivatod meg azzal, hogy nem vagy őszinte.
2020. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátodhoz költözni, ráadásul a szüleivel együtt összeköltözni feszítő lehet, mind a szülőkkel kapcsolatban, mind a barátoddal kapcsolatban. Milyenek a barátod szülei? Találkoztal velük? Te hogy érzed, szeretnél vele összeköltözni, vagy inkább azért tennéd, mert apukád mondogatja? Barátod hogyan vélekedik róla?

Remélem segítettem ezekkel a kérdéssekel. Sok sikert! :)

2020. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Jaj, de kis buta vagy. Egyrészt miből újítanál fel egy házat, ha annyi pénzed nincs, hogy albiba menj, elköltözz otthonról?! De tegyük fel, van 18 évesen a felújításra pénzed. Képes lennél a kis megtakarításod odaadni számodra vadidegen embereknek (a fel nem vállalt hapsid szülei számodra vadidegenek, erről ne nyissunk vitát)?! Egy szakításkor ihatnál hideg vizet a pénzedre, azt ugye tudod?
2020. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha, senkinek a házába ne ölj pénzt, semmi felújítás. Neked ott sose lesz tulajdonrészed. Egyszer szétmentek, egy fillért nem kapsz abból, amit beleöltél. Tudom, tudom, ti örökké együtt lesztek. De azért nem árt arra is gondolni, hogy mi van, ha mégse.
2020. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Más lakását felújítani ugyanolyan pénzkidobás, mint albérletre költeni. Mit jelent az, hogy kb.hasonló feltételekkel, mint egy albérletbe? Azt ugye tudod, hogy az albérletért fizetni szokás. Cserébe szerződés is véd, nem dobhatnak ki csak úgy. Na, most ha itt nem fizetsz, nincs semmi papír. Bármikor az utcára kerülhetsz egyik napról a másikra. Ha fizetsz, akkor dupla veszteség, mint egy albi, mert ott legalább a lakásfelújítást nem te fizeted. Szerinted miért ellenzik a szülők az albit, és ajánlják ezt a (nekik) szuper megoldást? Gondold ezt még át! Ne legyél madár!
2020. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mire föl kellene beszállnod egy lakásfelújításba. Én se megyek oda egy tulajhoz, hogy üdv, kicserélném a konyhabútort, parkettáznék, új tetőt raknék, majd szeretném kivenni a lakást egy havi bérért és két havi kaucióért. Ha nem felel meg a lakás, megyek egy másikba. Náluk is, most vagy van egy hely, amit fel tudnak ajánlani, vagy nehogy már te költs a házukra. És nekem az is fura, hogyha rezsin kívül bármi mást elkérne tőled.

A másik meg igen, anyóssal nem költözünk össze. Én sógornővel éltem fél évet, de a végén már a falat kapartam.

Harmadrészt igazán nem akarok rátok ijeszteni / bevonzani nektek semmit, de fiatalok vagytok, most költöztök össze. Ki garantálja, hogy nem fogtok egymás agyára menni, és nem az együttélés miatt szakítotok 3 hónap múlva? Sajnos akárki akármit mond, ez elég gyakori, mivel lakva ismeri meg az ember a másikat. És félreértés ne essék, nem az együttélésetek ellen vagyok, hanem az ellen, hogy feleslegesen pénzt ölj egy olyan dologba, amiről nem tudhatod mennyi ideig veszed hasznát. A legtisztább az albérlet lenne mindkettőtök részéről.

2020. nov. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!