Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házasságban normális ha csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban normális ha csak a férfi főz?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk úgy osztották meg a házi munkát hogy a nőé a takarítás, mosás, ház rendben tartása, de a férfi gondoskodik minden étkezésről, reggeli, ebéd, vacsora és ő is jár bevásárolni.

2020. nov. 28. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha így beszélték meg akkor igen.
2020. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanannyira normális mint amikor csak a nő főz.

:)

2020. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van. Azért alakult így, mert a férjem szeret és tud is főzni, vásárolni is szívesen megy. Én utálom mindkettőt és nem is főzök olyan jól, mint ő. Az olyan étkezéseket is ő szokta intézni, ami nem főtt kaja, pl.reggeli. Nem mindig minden mást én csinálok, szokott ő is takarítani, de én gyakrabban, a mosás-vasalás az teljesen az enyém, mert azt meg én szeretem és szépen is csinálom, ő kevésbé szereti és kisebb a rutinja benne. Mosogatni mindketten szoktunk. Nálunk 10 éve működik, szerintem normális. Az a normális, amit a kapcsolatban mindkét fél annak érez. Amúgy szerintem ez nem lehet túl megszokott, mert minden ismerősünk el van ájulva és isteníti a férjemet, hogy ő főz. Mondjuk elég magas színvonalon űzi, ez a hobbija is egyben, de ha szokványosabb kajákat csinálna, azt is istenítenék szerintem, csak mert ő főz. Igen, ő egy férfi, aki szeret főzni, így főz. Én egy nő vagyok, aki nem szeret főzni, így nem főzök. Engem nen sztárolnak úgy, mert patent rendet tartok és minden élén áll. Igaz,ő is rendet rak maga után, de az én munkámat mindenki természetesnek tartja. Én is kapok elismerést másoktól, de vitathatatlanul ő a sztár nálunk, mert ő főz. Pedig magasan kvalifikált, értelmiségi, nagyvárosi közegben mozgunk. Bár nekem a nagyapáim is végeztek házimunkát falun, 40 éve, az egyik kiválóan főzött, ebben sincs semmi különös. Őket sem avatták szentté. Apám szebben vasal, mint anyám, mindent megcsinál, de főzni nem tud. Próbálta, de nem megy neki. Nem nagyon dicsérgetik, milyen házias, pedig az. Talán a főzés látványosabb, nem tudom, de még mindig nagy szám, úgy látom, ha egy férfi főz. Pláne naponta, hétköznap, nemcsak hétvégi grillezésnél meg bográcsozásnál.
2020. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az a normális, amit a kapcsolatban mindkét fél annak érez." (3-as)


Kulcsmondat.

2020. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Talán a főzés látványosabb"


Nem. A táplálkozás a létfenntartáshoz nélkülözhetetlen.

Ezért ösztönösen ez van a középpontban.

2020. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 szerintem ez csak azt példázza, hogy mennyire tartja még mindig magát az a világnézet, h a házimunka a nőktől elvárás, amíg ha egy férfi bizonyos dolgokat megcsinál, az mennyire "jófejség", meg "lenyűgöző" (holott ugyanúgy elvárás kéne hogy legyen). persze az is benne van, hogy a főzés "látványosabb" :)
2020. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
Miért, manapság van még nő, aki tud?
2020. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak nálunk is munkamegosztás lenne! Főzés, mosás, bevásárlás, lakás plusz udvar rendbentartás, kutya macska ellátás minden az enyém. Plusz gyereknevelés, fürdetés, altatás, oviba hordás és hazahozás. Ja és mellette még munkahelyem is van. A férjem is dolgozik, több helyen is, de ha hazaér annyi dolga van h gyerekkel játszon aztán elterüljön a kanapén pár sör társaságában. Én meg ha hazaérek a munkából nyomom a második műszakot. Én nagyon örülnék ha néhány dolgot átvállalna de semmi. Konkrétan az üres wc gurigát sem dobja ki, csak ott hagyja. Ha újra kezdeném senki csicskája nem lennék, de hát ki gondolta volna h ez lesz?
2020. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as: a ti esetetekben egy heti-2heti rendszersséggel járo bejáronő, aki kitakarít, nem opció? Nekem az jön le, hogy túl vagy terhelve, a férjed meg már hozzászokott ehhez a "mumka(nem)megosztáshoz", így tőle segítségre nem számíthatsz. Viszont ha az egyik fél folyamatosan túl van terhelve, az rámehet a párkapcsolatra. Hosszú távon nem jó az, ami nálatok van.

Nálunk a férjem viszi a konyhát, én a takarítást, rendrakást, a mosást, bevásárlást mindketten intézzük. Kocsit ő, lakáskarbantartatást mindketten, udvarunk nincs.

2020. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 nagyon sürgősen kezdd el rászoktatni a férjed arra, hogy vegye ki a részét a házimunkából, ez így nem fair, és csak gyűlni fog a feszültség, amire a házasságotok is rámehet.
2020. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!