Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elviselhetetlen ember vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elviselhetetlen ember vagyok, szörnyű velem együtt élni. Hogy tudnék valtozni?

Figyelt kérdés

Apám elviselhetetlen ember és sajnos eltanultam tőle a rossz mintákat.

Türelmetlen vagyok, sokszor arrogáns, ki ha én nem stilusom van és nehezen alkalmazkodom, elvárom hogy mások alkalmazkodjanak hozzám, kötekedek sokat. Teljesen apám...

Most élek először együtt valakivel (32 éves nő vagyok). Lassan 1 éve elünk együtt, párom nagyon tolerans, de már én nem viselem el ezt a viselkedést magamtól... hát még ő. Próbálok változni, de nagyon nehezen megy, általában csak ideig óraig tart.

Járok már pszichologushoz is ezzel, nem kevés pénzért, de nem érzem, hogy jó irány lenne ez, segítene bármit is.

Olvastam cikkeket, könyveket a szülői rossz mintakról, amiket otthonról hozunk, és hogy higy lehet levetkőzni, de ez sem segített.

Rettenetesen igyekszem, de jön egy rosszabb időszak és "visszaesem" hiába érzem úgy hogy valamit fejlödtem.

Hogy változhatnék? Félek hogy el fog hagyni a párom :(



2020. dec. 3. 23:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarattal, folyamatos önkontrollal nem megy tudatosan, akkor sehogy. Nem bántani meg elkeseríteni akarlak, de ilyen korban már senki nem fog kivetkőzni magából és totál más ember lenni.
2020. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
42%

Valószínűleg neked eszed ágában sincs változni. Láttam már nagyon durva szülői mintákat felvett embereket, de mind tudott változni, ha akart. Sőt, pszichológus nélkül.

Meg voltak páran, akik előadták a drámát, hogy jajj, ők változnának... Aztán tojtak az egészre és élvezték a kis őrjöngésüket és az áldozatszerepet.

Szóval, rajtad áll... A pszichológus nem mondott indulatkezelési módszereket?

2020. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Mégiscsak a te szádon jönnek ki az kötekedések meg a hisztéria. Legyél felnőtt és kezdetnek fogd be a szád. Nem fog elsőre menni, de gyakorolj.
2020. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy látatlanban meg tudod mondani, hogy ki akar változni és ki nem.

Egy idegen ember összehasonlitani másokkal,nagy hiba. De még két jó baratodat is kár lenne, hiszen két teljesen más tipusu ember más élettapasztaltokkal.

Nyilván ezért tettem ebbe a kérdésbe is energiát, mert nem akarok változni, és nyilván azér fizetek ki a pszichologusnak 12 ezret órankét mert fogalmam sincs mire szórjam el a pénzem :) azért te sem gyakran gondolkosz mielőtt megszólalsz.

2020. dec. 3. 23:37
 5/44 A kérdező kommentje:

1. Köszi a választ!

3. Igazad van!!

2020. dec. 3. 23:38
 6/44 anonim ***** válasza:
45%

"Örülök,hogy látatlanban meg tudod mondani, hogy ki akar változni és ki nem.


Egy idegen ember összehasonlitani másokkal,nagy hiba. De még két jó baratodat is kár lenne, hiszen két teljesen más tipusu ember más élettapasztaltokkal."


A két bekezdésed ütötte is egymást, de nem baj. Ha nem érdekelnek a válaszok, akkor meg minek írsz ki kérdést? Menj, csináld tovább a saját módszered. Eddig is jól ment, nemde?


"Nyilván ezért tettem ebbe a kérdésbe is energiát, mert nem akarok változni, és nyilván azér fizetek ki a pszichologusnak 12 ezret órankét mert fogalmam sincs mire szórjam el a pénzem :) azért te sem gyakran gondolkosz mielőtt megszólalsz."

Konkrétan volt olyan ismerősöm, aki tényleg egyszerűen annyira unatkozott, hogy fizetett pszichológusnak, hogy meglegyen a személyes drámája.

Te bizonyára okos és zseniális vagy. Ismét mondom: Azért oldottad meg a mostani helyzeted is, ugye?

2020. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
85%
Orvos-Tóth Noémi - Örökölt sors
2020. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

6. Nem ütötte egymást, csak nem érted az iróniát ;)


Nem érdekelnek a válaszok? A hasznosak igen, amint látodnket valaszadonak meg is köszöntem. A te válaszod nem volt hasznos számomra mert ítelkezés, minimalis segitseg sem volt benne. Szóval nem a válaszok nem érdekelnek, a tiéd nem érdekelt :)

Ebben a válaszodban is csak itélkezel es fröcsögsz. Szóval bocs ha nem köszönöm meg a haszontalan soraid :)

2020. dec. 3. 23:43
 9/44 A kérdező kommentje:
7. Köszi. Rá is kerestem! Jónak tünik, be is szerzem holnap.
2020. dec. 3. 23:44
 10/44 anonim ***** válasza:
91%
Ncoreon hangoskönyvben is fent van.
2020. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!