Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki mennyit tegyen félre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mennyit tegyen félre? Melyik megoldás az igazságosabb?

Figyelt kérdés

Ha külön kassza van még és az egyik fél kétszer annyit keres mint a másik, viszont közösen gyűjtenek valamire (esküvőre, lakásra stb.) akkor ki mennyit rakjon félre? Mi az igazságos megoldás? Hisz ha egy fix összeget raknak fejenként az annak rossz, aki fele annyit keres, viszont az se igazán igazságos, ha a másiknak kétszer annyit kell félre tennie.

Vagy mindenki annyit tegyen amennyit tud, szeretne, csak írják, hogy kié mennyi? (Hisz külön kasszán vannak) Vagy eleve hülyeség a külön kassza, ha már egy komoly kapcsolatról van szó?

Ki hogy csinálja/csinálta?



2020. dec. 8. 09:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ilyen helyzetben egy mindkét fél számára elfogadható havi összeget kell meghatározni, amit 50-50%-ban tesznek bele a felek. Viszont ha esküvőre gyűjtenek, akkor semmi értelme, hiszen a házasság egy vagyonközösség is egyben, onnantól nincs fele-fele.
2020. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk már az összeköltözésünktől kezdődően közös kassza volt. 3 évig voltunk élettársak aztán megházasodtunk. Soha nem volt olyan hogy enyém vagy tiéd. A miénk. 13 éve együtt. Minden jól működik.
2020. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem baromság a külön kassza. De ahol ragaszkodnak hozzá, ott pont az a lényeg, hogy mindenki mindent 50-50%fizet. Ami marad, annyi marad mindenkinek. Ha külön kasszáról beszélnek, akkor csak a saját pénz kuporgatása, sajnálása, rejtegetése az igazságos, hisz ennek pont ez a lényege. Nincs helye arányosításnak. Akik külön kasszán vannak azok külön gyűjtenek pénzt.
2020. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi, kaja fixen, megtakarítás mindenki amennyit tud, fix összeg ha ugyanugy keresnek, keresetaranyosan ha nagy kulonbsegek vannak es kozos celra gyujtenek. Pl ha en nyaralásra gyujtok a legfontosabb hogy el tudjunk menni, ha en most be tudok rakni 20 ezer helyett havi 40et a malacperselybe nem fogom csak azert nem berakni mert a masiknak nem megy olyan jol.

Mi ugyanugy keresunk a parommal uh egyelore mindent egyenloen osztunk megm

2020. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ilyenkor mindenki tegyen ebbe is ugyanannyit meg abba is, amire gyűjtenek. Aztán hogy a többet kereső fél mit kezd a többlettartalékával, az az ő dolga. Ha gondolja, beleadja. Nekem mindenesetre nem tetszene, ha valaki azt várná tőlem, hogy szálljak be kétszer annyival, mert nekem úgyis kétszer annyi a megtakarításom. Ez azért nem így működik.
2020. dec. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem ezt a kassza témát.


Pl.: Akarok venni egy autót. 20M. Én keresek 600-at, csajom 200-at. Akkor mi van?

2020. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
52%

5 Ezzel nincs semmi gond ha ebben egyeznek meg, csak az nem külön kassza, pont ezt írtam fentebb én is.


Akik külön kasszázgatni akarnak, azok ne akarjanak arányosítani, kereset arányosan fizetni, ennek nem ez a lényege.

2020. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%
7: persze, hogy nem külön kassza... Külön kassza az, ha felesben fizetünk és ami marad, az az enyém. Csak nyilván aki kevesebbet keres, annak előnyösebb az a felállás, ahol lehet turkálni más pénztárcájában és külön kassza címen beleadni negyedannyit. :)
2020. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

8 Hát igen. Mondjuk én közös kasszán voltam a párommal mindig is. Akkor is, mikor én kerestem többet, akkor is mikor én kevesebbet, tehát mindig.


Szerintem ez a külön kasszázgatás egyébként hosszú távon nem fenntartható, csak akkor, ha kb mindkettő fél ugyanannyit keres. Na de akkor meg el kell fogadni, hogy az mivel jár.

2020. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

En voltam külön kasszàn.neha kicsit hülyén nézett ki hogy amig a pàrom 50 ezres cipöt vesz magànak nekem gyogyszerre sem volt penzem. De nem is ezzel volt a baj.

Hanem olyan szinten volt irigy önző (bajban soha nem lehetett rà stamitani mert nöjjek fel oldjam meg magam), hogy hiaba akart komoly kapcsolatot igy, muszaj volt vele közölnöm, hogy lelki szemeim elött megjelent, milyen lenne már, ha lyukas cipöben tolnék egy töle a gyereknek kapott 100 ezres babakocsit.

Ezzel nem azt akartam érzékeltetni hogy szànjon ràm(mielött itt félreérti vki), hanem hogy én nem akarok ilyen feleség/anya lenni mellette mert mellette EZ vàrna és nem màs.

2020. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!