Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért ciki, miért kell titkoln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ciki, miért kell titkolni, hogy férfiként én csinálom otthon nagyjából az összes házimunkát? Vannak mások is akik hasonló helyzetben vannak?

Figyelt kérdés
Ha egy nő csinál mindent, az elfogadott, ha egy férfi, akkor az ciki, "papucs", stb..
2020. dec. 13. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
dehogy ciki és ne titkold!! legyen csak ez a követendő példa:) Mármint nem kell, hogy mindent a férfi csináljon, de vegye ki a részét.
2020. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Olyan férfival össze se jönnék aki elvárja, hogy mindent a nő csináljon.
2020. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az az elfogadott, hogy mindenki 50-50%-ban kiveszi a részét.
2020. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is így van. Én büszkén vállalom, nem ciki.
2020. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony a ruhák nem mossák ki önmagukat és a szoba sem tisztul ki magától.
2020. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a férjem csinál jó ideje bőven többet. Elég laza munkája szeptemberig én meg munka után levelezőre járok...
2020. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez a helyzet, feleségem néha sokáig dolgozik, sokkal többet utazik, és még tanul is mellette.. nekem sokkal lazább ebből a szempontból.


Tavasszal volt 3 hónap amikor nem volt munkám, akkor természetes volt hogy mindent én csinálok. Előtte nem voltam egy talpraesett, házias ember, és nem igazán zavart ha rendetlenség van. Úgyhogy kénytelen lettem megcsinálni azokat amikhez alapból semmi kedvem nem volt soha. Ráadásul megtanultam főzni is. És amúgy büszke vagyok, meg jó érzéssel tölt el, hogy ez így alakult, sokkal talpraesettebbnek tartom most magam.


Aztán lett munkám, de viszonylag lazább (nem kell sokat bejárnom, fele időben itthonról dolgozom). Valahogy a házimunka mégis rajtam maradt. Jó-jó, néha besegít a feleségem, meg hétvégente van hogy ő főz, de azért mondjuk 90%-ban én csinálok mindent.


Néha van h összegyűlik sok minden és ez kicsit bosszantó tud lenni tényleg, de őneki legalább nem kell kétszer mondani h segítsen valamiben - ilyenkor mindig ég a pofám, h anno engem napokig kellett nyaggatni hogy végre elpakoljak magam után


De egyébként én teljesen jól megvagyok így, és amíg azt látom rajta h stresszes, túlterheli magát, addig próbálok minél több terhet levenni róla, szóval örömmel tölt el, ha megcsinálhatom a házimunkát helyette is.


Sajnos ezt mások egyáltalán nem értik meg, persze tudom h nem tartozik másra, de mégis - vannak akik folyton belepofáznak.. hogy a haverok papucsnak tartanak mióta a feleségem nagy büszkén elárulta nekik, az egy dolog, és őket nem is veszem ebben a témában komolyan, attól még idegesít

Az már sokkal rosszabb h a szülők (a feleségem szülei és az én szüleim is) konkrétan mindennek elmondják őt, hogy milyen lusta, stb. Persze emiatt inkább azt mondjuk nekik egy ideje már, h ő csinálja a házimunka nagy részét, na de komolyan? Ebben is hazudni kell? Meg nem érezhetem jól magam attól h leveszem róla a plusz terhet, hanem azt kell kamuzni h ő dolgozza magát halálra, és ettől mindenki megnyugszik?

2020. dec. 13. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem megfelelni mindenkinek lehetetlen és teljesen felesleges. Az előző generáció közül van aki még nem érti ezt, persze sokan vannak akik igen. De régen ugye az volt az elfogadott, hogy a nő csinálja a házi munkát, de ez ma már nem működik, átalakult a világ.


Amikor összejöttem a párommal és hamar össze is költöztünk, ő is abban a hitben élt, hogy hát neki nem kell semmit csinálni mert női munka..2 lány testvér mellett, soha nem kellett semmit csinálnia. Értelmes ember csak a nevelés meg a hozott minta néha erős és nem látta ebben mi a rossz, de leültettem és mondtam neki, hogy ha én kiveszem a részem az úgynevezett férfi munkából, azaz penzkereses, akkor neki is ki kell vennie a részét a szerinte női munkából. És megértette, azóta eltelt 2 év, kialakult a rendszer és aktívan kiveszi a részét.


Én átgondolnám, a baráti társaságom is, hogy kellenek e olyan barátok, akik gúnyt űznek belőlem. Mert szerintem, ha nem ebben akkor másban találnak olyat amibe bele lehetne kötni. Én azt tapasztalom a baráti körökben, hogy a férfi kiveszi kérdés nélkül a részét és senkinek nem jut eszébe ezen gúnyolódni, szóval lehet csak meg kell találni a megfelelő társaságot.

A család persze más téma, őket nem válogathatja meg az ember, de én meg mondanám, hogy nekünk ez így jó, így vált be, miért rossz ez ha így vagyunk boldogok? Nem ez a lényeg?

Ha nem érti meg, hat akkor csak el kell engedni és nem fel venni. Nem a ti feladatotok megnyugtatni őket olyan dologért, amit maguknak generálnak.

2020. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!