Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sok olyan párkapcsolat lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok olyan párkapcsolat lehet ahol a párjukra akarnak erőltetni egy háziállatot?

Figyelt kérdés

Csajok közt sok macska mániás van (megjegyzem nem tudom miért,legtöbb macska csak saját magát szereti)


Szóval sok olyan kapcsolat lehet ahol az egyik fél mindenképp szeretne egy házi állatot a lakásba és ezzel nyaggatja a párját?

Ha a másik fél nem akarja,akkor elfogadja a társa hogy nem akar háziállatot vagy sokan még olyankor is győzködik a párjukat?


2020. dec. 13. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Csajok közt sok macska mániás van"


Én kutyás vagyok, a párom (férfi) a macskás.

2020. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább kutyás lány vagyok
2020. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tudsz a macskákról. Azért tűnik így számodra, mivel a macska a természetben magányos állat (ez nem jelenti azt, hogy néha nincs egyhelyen több + a kölykök is együtt nőnek fel az anyjukkal) és ezért is hülyeség szembeállítani a macskát a falkát (mint a farkas távoli utódai) előnyben részesítő kutyákkal.


És most a tényleges kérdésről:


Szerintem elég nagy probléma tud lenni, ha valamelyik kérdésben nem ért egyet a két fél. Valamelyikük számára komoly problémát fog okozni a másik által előnyben részesített dolog és "erőltetésnek" vagy "tiltásnak" fog hatni, ha kompromisszum is születik. És mindkét félnek igaza van valahol, csak egymással nem kompatibilis a két igazság.


Én inkább vagyok a "kutyának/macskának az udvaron a helye" (bősz lepontozás lesz a jutalmam érte) ember, mivel ebben nőttem fel. A macska bejárt a lakásba, télen bent aludta hideg miatt, napközben egésznap benntvolt és saját igénye alapján mehetett ki vagy be, ahogy neki tetszett. (A "kint" amúgy egyenlő a terasszal ami televolt az ő játékaival, ágyával, kuckójával, kaparójával, egyéb cuccaival és ott is étkezett általában, mert anyánk nem bírta a macskaeledel szagát a konyhában). Ha beteg volt, akkor is bent lakott amíg fel nem gyógyult. De ő maga vágyik is a portyákra (pedig ivartalanított) szert kint ugrándozni, vadászgatni, más macskákkal "találkozni" így egy idő után elég egyértelműen jelzi, hogy ő kimenne. WC-re szintén kimegy, van egy rész mindig felásva amit rögtön meg is talál. Továbbá fegyelmező tényező a kint és bent kérdése, ha rosszalkodik, akkor hamar kivisszük (nem kiserepjük, min nagymamám anno a sajátját, hanem csak szépen ki. Általában tanul is belőle)


De összességében az az ideális, ha az elképzeléseitek azonosak. Általában az "állatos" embernek van állata már a kapcsolat elején is. Kamuból elfogadni azt nem jó ötlet. Útközben pedig meg kell beszélni a dolgokat.

2020. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk valóban én, a nő hoztam a macskamániámat a kapcsolatba. A barátom magától nem tartott volna macskát. De a kedvemért szerzett, és ma már imádja, meg lett egy második is. Ugyanolyan macskás lett mint én, törődik velük, mutogatja a róluk készült fotókat az érdeklődőnek, ha nyaralunk mondja, hogy hiányoznak neki. Azt mondja, ha szakítanánk, nem engedné, hogy elvigyem őket.

Eddig minden hasonló esetben azt figyeltem meg, hogy aki kicsit is szereti az állatokat, az nagyon könnyen macskamániássá válik ha közelebbről megimseri őket. Vannak velük szemben prekoncepciók, pl. mint hogy csak magukat szeretik. De ezek nem igazak. És a macska-ellenesek rengetegszer "megtérnek" mert nehéz nem imádni a cicákat. Nem sok vizet zavaró állatok, de nagyon viccesek és megnyugtatóak tudnak lenni. Az egész lényük egy lazaságot áraszt.

Nálam fontos szempont volt a macska szeretet, mert velük teljes az életem. Macskák nélkül nem lennék boldog.

A következő szint, hogy törpemalacot is szeretnék, nem most lakásba, hanem majd ha egyszer lesz kertes házunk. Na, ez az erőltetés, mert nagyon komoly ellenállásba ütközök a párom részéről. A gondolatát is utálja. Mondjuk úgysincs pénzünk kertes házra, szóval mindegy. Mindig mondom neki, hogy majd nyugdíjas néniként korzózom a malacommal, olyankor csak a szemét forgatja.

2020. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont nincs így. Én nem lennék egy kutya ellen, de a férjem egyelőre nem szeretne. Így nincs, és még jó darabig nem is lesz. Macskát semmiképp nem szeretnénk.
2020. dec. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok olyan kapcsolat van, ahol ezt erőltetik. Akinek van állata, az olyat keres, aki ezt elfogadja gond nélkül. Aki nagyon nem akar, az meg nem él olyannal együtt, akinek van vagy nagyon szeretne háziállatot.
2020. dec. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom a macskás, ő a férfi, én a kutyás. De vica versa szertjük egymás kedvenceit. Viszont mindketten anyukáinknál hagytuk az állatokat, mert úgy a kutyáknak, mint a cicáknak kínzás lett volna a negyedik emeleti élet az udvar után.

Reggeltől kora délutánig be lettek volna zárva, munka miatt sokat utazunk, napokra idegenekre kellett volna bízzuk őket...


Most ősz végén egy achát csigát szereztünk be, mert kellően igénytelen, de mégis van valami kisállatunk.

2020. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Aki állatbarát, eleve úgy választ magának párt.

2020. dec. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!