Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mik a lehetséges veszekedés/sz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a lehetséges veszekedés/szakítás-források összeköltözés után?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van az a mondás, hogy "Lakva ismerszik meg az ember". Itt pontosna mire gondolnak, mik azok a dolgok, amik különbségek lehetnek, és amik nem tűntek fel szimpla együtt alvásnál?

2020. dec. 17. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Más bioritmus, az egyik éjjeli bagoly a másik korán kelő. Az egyik gyűjtögeti a mosatlant, a másik egyből elmosogat, az egyik hétvégén takarót, rak rendet, a másik naponta. Aztán ott az én idő, amit eleinte nehéz kialakítani, főleg, ha hasonló beosztásban dolgoztok. A háztartás vezetés körüli teendők, viták, feladatmegosztás. Ennyi ugrott most be hirtelen, de konkrétan bármi előjöhet.
2020. dec. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Például ha a másik egy lusta disznó, akit ki kell vakarni a saját piszkából is.
2020. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk pl az volt,hogy a gép meg a játék a haverokkal mindig fontosabb volt mint én, nem mozdultunk ki kb soha sehova vagy ha igen azért is könyörögni kellett, nem becsült meg, folyamatosan épült le a kapcsolat, átment megszokásba, eleinte még próbálkoztam megmenteni, de ő semmit se adott bele ebbe.. sajnos többet voltam vele mint kellett volna de végül léptem:)

igen a takarítási szokások is problémák lehetnek, ki mennyire lusta, exem kb kiszolgáltatta volna magát, egy cseléd lettem volna már a vége fele.. na ezt már nem hagytam

2020. dec. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk még nem sikerült veszekedni :-D

De kiváncsi vagyok mi lesz amin összeütközünk egyszer.

2020. dec. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
A szülők, rokonok miatt adódhat sok konfliktus, ezt már tapasztaltam együttélésnél és nem együttélésnél is. Ha a másik minden második hétvégét velük akár tölteni, de neked 3-4 hetente is elég lenne, vagy ők jönnek túl gyakran és olyan módon viselkednek, ami téged zavar, az hosszútávon nagyon nem jó. Ugyanez lehet a haverokkal is többé-kevésbé.
2020. dec. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az a felállás, hogy 18 évesen jöttünk össze, 21 évesen költöztünk össze, ennek immár 1 éve.

Mindketten először repültünk ki a családi fészekből, tehát 0 tapasztalattal vágtunk bele az együtt élésbe. Hát volt is vita rendesen az elején :D nekünk nagyjából 3-4 hónap kellett, mire eljutottunk arra a szintre, hogy alkalmazkodtunk és kompromisszumokat kötöttünk és békésen tudtunk együtt élni.

Nem nagy dolgokra kell gondolni. Én takarításmániás vagyok, otthon is 2-3 naponta takarítottam, ő azt se tudta hogy kell használni a porszívót, mert dolgozott és mellette tanult, alig volt otthon, így a szülei megcsinálták mindig a takarítást. Nem volt könnyű, de mostmár felállítottunk egy olyan rendszert, hogy hétvégén együtt megcsináljuk durván 1-2 óra alatt az egész lakást, illetve hétköznap mosogatunk, ruhát mosunk felváltva. Ha ő ér haza előbb akkor ő, ha én akkor én. Az se tragédia ha 1-2 napig nincs megcsinálva, én jobban szeretem a rendet, de elfogadom, hogy nem lesz semmi baja a mosatlan tányérnak 1 napig.


A másik ilyen az én-idő volt, ő sokkal jobban igényli, mint én, ebben nekem kellett kompromisszumra törekedni, hogy neki is jó legyen. Mostmár ott tartunk, hogy végre én is elkezdtem élvezni az én-időt, ilyenkor zenét hallgatok, sorozatot nézek, körmöt festek, borotválkozok stb. Azelőtt ezeket 10 perc alatt összecsaptam, mostmár rájöttem, hogy mennyire kikapcsol ha kicsit több ideig foglalkozok magammal. Ezidő alatt barátom is tud filmezni, gitározni, játszani, akármi. A "deal" az volt, hogy egyikőnk se szenvedjen hiányt. Neki is meglegyen a kellő ideje magára, nekem pedig meglegyen a kellő szeretgetés. Mindkettő megvan, csak idő kellett, hogy ezeket megoldjuk.


Szóval szerintem elég sok minden okozhat konfliktust, de ezt mi is tudtuk, számoltunk ezzel. Ahol megvan a szeretet, az elfogadás a másik iránt, a hajlandóság hogy picit változzunk a másikért, ott minden működni fog. :) hajrá

22N

2020. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Lakva bármin lehet vitázni, stresszes nap után a másikra vetíted ki a bajod, megszokod, ellustulsz, laposodik, nincs szex, ezeken mind lehet. Lehet még a takarítás mértékén és minőségén, a főzésen, a gyereknevelésen, a családon, a munkán. Mikor sok időt töltessz a másikkal elkezd zavarni, hogy mindig ott van. Nem könnyű kialakítani a megfelelő feltételeket, sok kapcsolat bele is fullad az együttélésbe vagy megcsalásba torkollik. Veszekedni mindenen lehet.
2020. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

-Eltérő higéniai igények, házimunka megosztása.

-Eltérő napirend, munkaidő. Pl.: home office esetén az egyik fél dolgozna, a másik pedig éppen zenét bömböltetni. Az egyik fél az éjszakai műszak után aludna, de a másiknak éppen az a szabadnap. Az egyik fél 6-kor már kukorékolna, míg a másik 10-kor is alig bír kikelni az ágyból.

-Életmódi szokások. Pl.: az említett zene. Valakinek állandóan kell, valaki a csendet szereti.

-Apró, de idegesítő szokások. Ilyenje mindenkinek van. :)

-A sokat említett én idő. Sokaknak ez a fogalom egyszerűen nem létezik és képtelen tiszteletben tartani.

-A felek képtelenek a kompromisszumra.


Napestig lehetne ezt sorolni szerintem. :) Amikor volt párommal összeköltöztünk azt hittem 3 év után nem tud meglepetést okozni, fél év múlva sírva menekültem.

2020. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!