Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit gondoltak az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltak az alábbi dologról, jgosan kér meg rá a barátnőm?

Figyelt kérdés

Mielőtt leírom, szeretném leszögezni hogy nincs helyes válasz. Én is azért teszem fel a kérdést, hogy megtudjam egy kívül álló véleménye alapján, hogy mennyire reális kérés.


Barátnőmmel együtt élek, már 5 hónapja.


Mindketten egyetemisták vagyunk még fiatalok. Engem egészen eddig maximálisan eltartott anyukàm, barátnőm pedig évek óta önfentartó.


Anyukámmal picit furcsa jelenleg a kapcsolatunk, picit féltékeny és hamis képe van a kapcsolatomról így nem kívánja finanszírozni az albérlet felét tovább. Ami teljesen oké.


A terv az hogy barátnőm keres eleget, hogy egyedül fizesse. Én pedig februártól alkalmi munkàkat vállalok majd a nyárom megpróbálok magas óraszámban dolgozni és vissza fizetni.

Ételt és minden mást továbbra is finanszíroz anyukám.

(Jelenleg egy nehéz mérnöki szakon tanulok, most jön a 4. félévem. Nem érzem úgy, hogy heti 10 oranál többet tudnék dolgozni. Most 0 óra dolgozálnál is úgy érzem néha megszakadok)


Tehát nem jó a kapcsolat barátnőm és anyukám között...


Én heti 1x leszoktam járni anyukàmhoz. Őt meglàtogatni és az állataimat, meg ennyi külön lét szerintem normális és kell.


Viszont barátnőm ilyenkor retteg a lakásban, ami egy tetőtéri, elszigetelt lakás. Így megértem a szorogását. Picit furcsa úgy lakni a belvárosban, hogy hallod a ház recsegéseit, az ütődéseket, de nincs közvetlen szomszéd csak az alsó, amit kb 4m belmagasság választ el tőlünk plusz vastag falak.



Na ... itt jön a lényeg.


Megkért, hogy mostantól soha többet ne hagyjam ott egyedül az éjszakára.


Ami azért problematikus mert magammal nem tudom hozni, mert anyukàm nem szívesen fogadná és barátnőm sem akarna jönni.


Minden alkalomkor pedig nem tudna átjönni valmelyik baràtnője vagy ő átmenni valakihez. Plusz ez lekorlátozna kb 2 héttel előre hogy melyik napon mehetnék anyukàmhoz.


Amikor lemegyek pedig nem vagyok sokat lent. Reggel megyek és màsnap reggel jövök is. Plusz úgy érzem hogy nekem kell ennyi idő anyukámmal és az állataimmal, főleg hogy most tudom hogy egy elég furcsa lelki állapotban van.


Barátnőm kérése jogos? Ha igen/nem, mért?



2021. jan. 11. 01:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vele kellene megbeszélned.
2021. jan. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Ennyire biztos vagy benne, hogy nincs helyes válasz?

A barátnődnek problémái vannak, ha felnőtt létére képtelen egyedül aludni a saját maga által választott és fizetett albérletben. Ezeket meg kéne oldani és nem rád akaszkodni.

2021. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
egyszerű nem kell ott aludnod, reggel mész este jössz
2021. jan. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Hát erre tényleg nincs egy jó válasz. Azt hosszútávon egy nő sem fogja szeretni, ha hetente ott alszol anyukádnál, pláne ha ez a közös hétvégéből megy el.

Viszont az sem normális, hogy egy felnőtt ember fél egyedül aludni.

Összességében picit olyan, mintha még nagyon fiatalok lennétek a felnőtt élethez. Most ezzel nem megbántani akarlak, de te még otthonodnak érzed a szülői házat is, ő meg nem mer egyedül lenni a saját lakásában.

Milyen messze van amúgy anyukád? Nem tudnál csak egy napra (ottalvás nélkül) menni?

A barátnőd meg miért nem bérel egy másik lakást? Akár még szobát is bérelhettek, akkor soha nem lenne egyedül, és ha jó arcok a lakótársak, úgy nagy buli.

De itt amúgy nincs jogos-nem jogos álláspont. Ő a barátnőd, aki megkért valamire, mert fél. Ha fontosabb, mint az anyukád, és máshogy nem tudjátok megoldani, akkor ne hagyd egyedül estére, attól függetlenül, hogy elég fura indoka van. Ha nem annyira nagy a szerelem, akkor engedd el a témát, és költözz haza.

2021. jan. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

oszinten szerintem nem normalis, ha egy felnott ember egyedul ‘retteg’ a lakasaban, amit nemreg sajat maga valasztott ki elvileg. ha nem eleg otthonos/biztonsagos, nem erzi komfortosan magat, azt meg valahol megertenem, de akkor lehet uj helyet keresni, nem kotelezo egy olyan lakasban elni, ahol ‘retteg’ (valoszinuleg teljesen alaptalanul). eddig o hol lakott, soha nem elt egyedul? kicsit fura ez igy.


az en privat velemenyem az, hogy ha tenyleg retteg, az BETEGES es nem az a megoldas, ha te nem hagyod egyedul soha, hanem az, hogy ha megprobalja ennek a rettegesnek az okait feltarni es kezelteti magat. szerintem abszurd, hogy heti 1 napot ne tolthetnel otthon anyukaddal, aki ennyire fugg a masiktol, azzal valami nem oke. arrol nem is beszelve, hogy az eletben rengetegszer lesz meg olyan, hogy egyedul lesz es ha ennyire eletkeptelen, azzal maganak se tesz jot, illetve annak se, akit ezzel probal manipulalni.


de szerintem arra is van esely, hogy ez az egesz csak urugy, csak kitalalja, hogy vele legyel es ne anyukaddal. az sem artana, ha az o kettejuk viszonyat megprobalnatok normalizalni, mert nekem az jon le, h kolcsonosen feltekenyek egymasra es ez nem tul egeszseges.

2021. jan. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
A barátnődnek milyen a viszonya a családjával? Ő tud menni hozzájuk? Nem lehet, hogy kicsit irigy rád, amiért te a családoddal vagy?
2021. jan. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Ne aludj ott hanem menj vissza barátnődhöz éjszakára, így nem hagyod egyedül.
2021. jan. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Fel kene noni mindkettotoknek...
2021. jan. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az se normális, hogy hetente otthon alszol, de az sey hogy ő egyedül nem bír meglenni. Egy másik albi nem jöhet szóba?
2021. jan. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát, erre tényleg nincs helyes válasz. Egyrészt, hosszútávon egy nő sem fogja tolerálni hogy heti szinten az anyukádnál aludj. Másrészt, a barátnőd viselkedése se normális, hogy felnőtt nő létére fél egyedül egy lakásban éjszaka.
2021. jan. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!