Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Hogy esne ez nektek?

Figyelt kérdés

Párom nem szeretné, hogy tovább tanuljak, munka mellett, és azt sem szeretné hogy kiköltözzünk ideiglenesen (vagy végleg) külföldre. Nekem nincs diplomám, szakmákat tanultam (és most is tanulok). Rajtam kívülálló okok miatt(is), nem diplomáztam le. Viszont van diákhitelem, és úgy érzem még is csak jól jönne a papír, ne a semmire fizessek ki milliókat.


A Páromnak van mester diplomája, nagyon ritka, és jól keresett szakember az ő területén. Jelenleg a Doktorit csinálja. Többször kértem segítséget tőle, újra kéne érettségiznem. Matematikából, ő ebben tudna segíteni, de valahogy nem nagyon érzem hogy mellettem állna. (Matekon kívül minden mást egyedül tanulok)


Azonban minden ami fontos neki, abban én maximálisan támogatom. Még akár olyan dolgokban is, ami tőlem áldozatot követel. Terveink között szerepelt a külföldi munkavállalás is (Elmentem volna vele a világ végére is, ha neki mennie kellene dolgozni egy másik országba). De ő már nem szeretne menni sehova, és ahogy telik az idő már fel sem merül ez a kérdés, pedig én szerettem volna. Most kapott állást, itt "biztos" helye van. Relatív jó fizetéssel.


Azonban máshol 3x-4x többet kereshetne, és én is. Szívesen hozok áldozatokat a kapcsolatunkért, nincs ezzel gond. Csak most már olyan szinten, nem számít hogy én mit akarok, hogy az már elkeserít. Amióta együtt vagyunk gyakorlatilag neki megoldódnak a problémái (anyagiak, lakhatás). Viszont ha szakít velem, nekem megmaradnak a problémáim, kereshetek lakást. Most költözünk el Budapestről,ebben sem volt nagyon beleszólásom.


Neki nem kell bejárnia dolgoznia. Nekem viszont ingáznom kell majd valamelyik nagyvárosba. Sajnos az sem segít, a helyzeten, hogy jelenleg nem dolgozom (Covid miatt). Ez nem azt jelenti hogy ő tart el, mert a megtakarításomból fizettem a kiadásokat.

Azonban semmi sem tart örökké, szeretném minél hamarabb pótolni az elköltött pénzt. (Nem arra volt félrerakva, hogy feléljük)


Ezért is tartom jó ötletnek, a külföldi munkavállalást. Lenne is lehetőségem rá, kb 10 hónapot kellene kint eltöltenem (nagyon spórolósan), hogy fel töltsem a tartalékaimat és nyugodt szívvel haza tudjak jönni. Ő nem jönne velem(pedig szeretném), viszont nem is akarja, hogy elmenjek. Ha ilyen ötletem támad, akkor gúnyos megjegyzéseket tesz, becsmérel.


Érezteti velem, hogy ha én ezt megteszem akkor vége a kapcsolatunknak. Kicsit olyan érzésem van mintha szándékosan hátráltatna, mind a tanulásban, mind a külföldi munkavállalásban. Tudom hogy sehol nem egyszerű az élet, sőt nagyon nehéz egy idegen országban, korábban is dolgoztam kint.


Csak egy példa:Többször kértem itthon beszélgessünk angolul, szeretném gyakorolni a nyelvet, hogy ne kopjon el. (persze magamtól is tanulok) De ezt sem nagyon erölteti...

Arra fogja, hogy ő nem beszél angolul. Ami nem igaz.


Túl vagyok jócskán 3x-en, és véleményem szerint annak van jövője aki képzett, nyelveket beszél, és hajlandó elköltözni egy másik országba ha szükséges, a céljai elérése érdekében.


Tele vagyunk megoldatlan problémákkal, ő gyereket akar, de mintha nem is ugyanabban a kapcsolatban lennénk, elhidegültünk egymástól, pedig szeretem.


Nem mondhatom el a problémáimat, a félelmeimet, mert akkor veszekedés lesz, vagy leüvölti a fejem. Szerinte minden rendben van, jól kéne hogy érezzem magam, más hogy örülne ha lenne félre tett pénze stb. Vergődök a kialakult helyzet miatt,(szorongok) óriási a bizonytalanság Magyarországon a jövőt illetően.


Mennétek? Maradnátok? Együtt vagy Külön?

Vélemény?


2021. febr. 15. 21:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts, hülye aki ezt eltűri már bocs. Totálisan ki vagy használva és másodrangú vagy itt.
2021. febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele mert ennél az is jobb ha nincs barátnőd.
2021. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalú kapcsolat,nem visz semerre sajnos...Már rég nincs egyenesben a mérleg nyelve a kapcsolatotokban,így nem is fog működni hosszútávon sem.
2021. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hm. Igen "hülye aki tűri". De amikor benne vagy egy ilyen kapcsolatban, akkor nem látja át mi történik vele. Nehéz lesz.
2021. febr. 17. 08:40
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor sirankozz es sajnaltasd magad...


Senki nem mondta h konnyu kilepni, de azt hiszem tobben megtettuk mar...

2021. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es, most feladsz mindent egy nőért. 2 év múlva meg itthagy aztán ütöd a fejed a falba, hogy elcseszted az éveidet, amikro megteremtheted a pénzügyi stabilitásod alapjait meg utólag iskolapadba ülni baromi nehéz.

Ez rólad szól. A te életed. A te iskolázottságod. A te megélhetésed. Olyan nincs, hogy egy ember alá berendeljük magunkat és palimadarat játszunk, mert magadon kívül a nap végén SENKIRE nem számíthatzs. Sose tudod, hogy holnap itt lesz-e még melletted. Akkor mit kezdesz magaddal? Kitörölheted a feneked a nagy kisemmizésével, amit tesz veled.

A jövőbeni éned marhára utálni fog téged, ha most nem emeled fel a hátsód és állsz neki kezdeni valamit a céljaiddal.

2021. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja és ezt nőként írom (11,16 vagyok): szerinted melyik npnek vonzó egy perspektíva nélküli hapi, aki egyhelyben toporog?

A "párod" is azért tolja ezt a műsort veled, mert hagyod neki. Hagyod, hogy lenézzen és le is néz. Ebben hol a szeretet, hogy lenézem a párom és azt akarom, hogy ne tanuljon, ne akarjon jobb állást??

32N

2021. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

14 pont azért írtad ki a kérdést, mert nem látod át. Most megkaptad a választ, szerintem elég egyértelmű. Én is azt gondoltam, hogy te vagy a nő, mert ez a történet férfiként még sokkal gázabb. Mi az, hogy nincs beleszólásod, hogy hova költöztök? Komolyan ekkora papucs vagy?

Megvannak a konkrét céljaid, akkor menj és valósítsd meg őket! Ha látod, hogy a nőd csak hátráltat benne, akkor ott kell hagyni, mert egyedül többre mész. Mi a fontosabb, egy szar kapcsolatban maradni, amiben számára egy senki vagy, vagy nyelveket tanulni, pénzt keresni, a jövődet építeni? 30 fölött már így is rég el vagy késve, a korosztályod simán elhúz melletted minden téren. Elég csak azt megnézned, akivel együtt élsz. Képzettség, anyagiak, stb.

Ez a csaj nem fog melletted maradni, amint lesz jobb, akit egy szinten érez maga mellett, azzal gondolkodás nélkül le fog lépni. Ha meg mégse, akkor is: boldog vagy? Úgy élsz, ahogy szeretnél? És már meg is van a válasz.

2021. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!