Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy döntöttétek el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy döntöttétek el, hogy párotokkal hol szeretnétek letelepedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg az a helyzet, hogy egy zsákfaluba költözünk, mert párom nagymamájának ott van háza így nem kellene albérletet fizetni. Most teljes home office van, így ez egyelőre jó megoldás, de bármikor alakulhat úgy, hogy vissza kell menni. Normál esetben hetente 2 napot kellene irodában töltenem, ami 6 óra utazást igényelne (3 oda 3 vissza) naponta. Ez párom szerint kibírható bár biztos félreállna a szája ha neki kellene... Emellett nem is szeretnék a környéken lakni (nem csak a faluban, hanem a megyében sem), nekem nem szimpatikus, nem otthonos nem érzem úgy, hogy boldogan le tudnám ott élni az életem. Párom maradna a környéken, mivel szerinte ott könnyebb lenne munkát szereznie (villanyszerelő), mert már részben ismerik arrafelé. Én viszont szerelmes vagyok abba a környékbe ahol felnőttem, nem szívesen mennék el innen. Ideiglenes oké, hogy össze tudunk költözni, de nem tudom mi lesz, ha véget ér a teljes home office.

2021. márc. 5. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt ezért van az, hogy sok ember nem ismerkedik komolyan, amíg be nem állt az élete egy adott irányba. Főleg huszonévesen van ez, hogy még azt sem tudod hol leszel pár év múlva, nem tudod Pestre költözz-e, vagy a szülővárosodba, vagy az egyetemvárosodba, vagy külföldre menj.


Másrészt konkrétan nálatok valami tervet kellene kovácsolnotok közösen. Pl ha itt nem kell bérleti díjat fizetni, akkor tudtok pénzt félretenni, nem? 5 év alatt félretehetnétek annyit, hogy legyen valahol egy lakásra való (vagy legalább önerőre való) normális helyen. Gyerekek gondolom még nincsenek. Akartok?

Ezért írtam fentebb, hogy sokszor nem érdemes addig tartós társat keresni, amíg be nem állt az életed egy adott irányba, mert akkor jönnek ezek, hogy ő mást akar, te is és ilyen esetekben sokszor nincs kompromisszum.


Vannak ilyen esetek, amik szakítóokok lehetnek teljesen jogosan:

-ki hány gyereket akar, akar-e egyáltalán

-ki hol akar élni

2021. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyetemen ismerkedtünk meg, lassan 3 és fél éve vagyunk együtt, nyárra tervezzük az esküvőt. Sajnos elég bizonytalan most a helyzet, lehet emiatt is vagyunk kicsit bizonytalanok a lakhatás miatt. Ha megúsznánk az albérletet, akkor rezsire, kajára benzinre költenénk havonta, így kb 300k-t tudnánk félretenni havonta, legrosszabb esetben is 200k-t. Pestre semmiképp sem fogunk költözni, mindenképp falu, csak az a kérdés, hogy feléjük, vagy felénk.
2021. márc. 5. 12:08
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk egy a szülővárosunk. A környéket mindketten imádjuk, munkalehetősége neki a városban szuper, nekem 0. Így a környező falvakban gomdolkodunk, van egy pár errefelé, bár neki egy zsákfalu tetszik, nekem meg egy kicsit városhoz közelebb lévő festői kis falu. Ezen már nem veszünk össze. Neki így a munkábajárás kocsival 10 perc, nekem 15.

3 óra utazás reggelente rengeteg..

Egyébként vegyetek figyelembe olyasmit, hogy ha lesz gyereketek, akkor melyikőtök családjára tudtok jobban számítani. Ki segít be, ki vigyáz rá ha szükséges és ahhoz költözzetek közelebb.

2021. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, arra is gondoltunk, hogy gyerek mellett melyik család lenne elérhetőbb közelségben, de igazából sokat nem számít, mivel mindkettőnk szüleinek is bő 20 év van még nyugdíjig, addigra tulajdonképp a mi gyerekeink is felnőnek. Szüleim azt tervezik, hogy a coronás szarakodás után kiköltöznek Ausztriába (apukám ott dolgozik), így itthon maradna egy nagy csalási ház tök üresen. Párom szülei nagyon rendesek, szeretm őket, de most kezdem érezni (így hogy több hetet töltök náluk egyhuzamban), hogy az életmódjuk nem szimpatikus. Mindig van valami munka, hétvégén is szinte mindig kitalálnak valamit, és mindig páromtól várják el, hogy segítsen vagy megcsinálja. Testvérére ilyen szempontból sosem lehetett számtani és jövőre külföldre költöznek a barátnőjével. Ezek alapján attól tartok, hogy ha túl elérhető távolságon belül laknánk tőlük, akkor egész életünkben ránk hárulna minden feladat. Ugyanez a minta megvan náluk is, mert apukája tesójának a családja ugyanúgy "nem veszi ki a részét" a család életéből. Tulajdonképpen a mi jövőnket látom bennük.
2021. márc. 5. 12:45
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
En szakitottam mar amiatt, hogy tudtam, boldogtalan lennek mashol. Szamomra a hely meghatarozoan fontos, nem mondanek le rola mas miatt. Foleg, ha nincs benne kompromisszumkeszseg.
2021. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi 50 km-re nőttünk fel egymástól, először félúton költöztünk albérletbe. Láttuk, hogy ez így működik, mindkét irányba könnyen tudunk mozogni, így mikor elkezdtünk házat keresni, szintén a 2 közötti településeket nézegettük. Végül egy olyan községben találtuk meg az otthonunkat, amihez egyikünknek sem volt soha semmi köze, de nem bántuk meg, minden szuper.
2021. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi egymás melletti településen laktunk, így nem volt kérdés, hogy hol lakjunk. Gyerek,egyéb már nem téma nálunk.

Viszont nálatok szerintem elég összetett a probléma.Nagyon jól hangzik a havi 2-300k megtakarítás,kérdés megéri-e mindenáron? Nyilvánvalóan te a hátad közepére se kívánod ezt a költözést és ez hosszútávon biztosan mérgezi a kapcsolatot. Mind a családjával való konfliktus, mind az otthon érzet hiánya és ráadásul heti 2 nap utazgathatsz több, mint egy egész munkanapot pluszban úgy, hogy egy villanyszerelő gyakorlatilag akárhol tud dolgozni. Szerintem erre rá fog menni a kapcsolatotok. Legalábbis én biztosan nem vállalnám ezt így.

Ő mit mond ezekre a félelmeidre? Mivel tud megnyugtatni, hogy biztosan meghozhasd ezt a döntést?

2021. márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megkaptam álmaim lehetőségét Pest megyében, akkor a párom közölte, hogy amint kiteszem a lábam a városból, őt nem látom többé. Semmilyen kompromisszumra nem volt nyitott így úgy voltam vele, hogy ez úgysem működne hosszútávon. Ha ő ennyire önző, akkor én is. Sosem akartam ott leélni az életem, ő meg a település határától 20 km-re sem tudta elképzelni az életét. Eljöttem és elengedtem. Végül itt ismertem meg a férjem, így ilyen problémánk már nem volt. Kb. félúton vagyunk a családjaink között, akik két teljesen ellenkező irányban élnek.

Én azt gondolom, hogy ebben megoldást kell találni még mindenféle komoly elköteleződés előtt. Az úgy nem fog működni, ha egyikőtök boldogtalan. Ezt a saját bőrömön megtapasztaltam. 2 évig próbáltam ott boldogulni, ahonnan gyerekkorom óta el akartam jönni. Úgy éreztem magam, mintha kalitkába zártak volna. Aztán amikor átfordultunk oda, hogy nekem is jó legyen egy kicsit, akkor arra a kalitkára még dupla lakatot is kattintott volna. Nekem ez így nem működött.

2021. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Manócska1 ***** válasza:
100%
mi egymás melletti falukban nőttünk fel,hosszú lenne leírni hogyan,de ide került a mi falunkba és pár hónap ismerkedés után hozzánk költözött azóta is itt élünk már 20 éve..
2021. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már laktunk együtt kollégiumban, illetve abban a házban is töltöttünk már több hetet kettesben és jó volt, jól működött a dolog. Most a felújítás során minden döntésben kikérte a véleményem, én választhattam padlót, festéket, bútort (persze olyat választottunk ami mindkettőnknek tetszett), mert azt szeretné, hogy otthonosan érezzem magam. Nagyon figyelmes és ez csak ideiglenes állapot, hogy minél többet tudjunk spórolni. Igazából a legjobban a munka miatti sok ingázás frusztrál, utálok utazni. Jelenleg azt a kompromisszumot találtuk a legjobbnak, hogy az irodában töltendő napokat tömbösítve csinálom, így azon a héten szülőknél lennék, a maradék 3 hétben pedig ott. Nem szeretném az első adandó felnőtt problémánál temetni a kapcsolatot, ha nem tudjuk megoldani akkor úgyis megette a fene, de mindenképp az az elsődleges, hogy meg tudjuk ezt oldani közösen. Többször mondta már, hogy tetszik neki a mi környékünk és bárhol tudna munkát találni, erre felé is nézegetünk házakat, csak itt jóval drágábbak. Szerintem most inkább azért húz oda mert még kezdő vállalkozó, tart attól hogy egyedül nem tudna elindulni ezért könnyebbség, hogy azon a környéken ismerik.
2021. márc. 6. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!