Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így jó ötlet lenne odaköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így jó ötlet lenne odaköltözni a barátomhoz?

Figyelt kérdés
Szóval 18 éves vagyok, barátom 23. Neki jelenleg is van egy kis egyszobás lakása. A mostani vírushelyzet miatt kb 5-6 napot töltünk együtt a héten nála. Nekem még van egy évem középsulibol (szakmai), ő dolgozik. Úgy alakult, hogy el kell költöznie 10km-rel messzebb (viszont egy 2 szobas lakasba, tehat nagyobba). Nem alberlet ezert nem kell fizetnie. Nekem a sulim gyalog 10 percnyire van a jelenlegi lakhelytol. Nagyon szeretnék teljesen vele élni. Nyaranként diákmunkázom mindig. Ha nagyon sokat dolgozok olyan 400 ezret ossze tudok gyujteni. Ebbol elhetnek evkozben, vagy kene vennem egy kocsit amivel be tudnek jarni, mert a tomegkozlekedes szornyu. Evkozben nincsen tobb keresetem havi par tiz ezer forintnal. Szuleim kb 50 ezret tudnanak adni havonta. Miutan vegzek itt, tovabb szeretnek tanulni, tehat nem tudnek rogton suli utan foallasban dolgozni. De ha minden ugy alakul ahogy tervezem akkor nehany ev mulva viszont tobbet fogok keresni paromnal tehat kesobb en tamogatnam ot. Hazassag utan kozos kasszat tamogatom. Szerintetek ez kivitelezheto igy? Onzoseg tolem, hogy neki el kene ugymond tartania valamennyire? Masik opcio az hogy egyedul koltozik en maradok szuleimmel es heti parszor tudunk csak talalkozni.

2021. márc. 8. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez a nyerő:

"Masik opcio az hogy egyedul koltozik en maradok szuleimmel es heti parszor tudunk csak talalkozni."


Ne légy már ennyire megszédülve!

Úgyis akarsz továbbtanulni, majd annak a helye meghatározza a további terveket. (Kollégium, összeköltözés, stb)

Előre mondom - tapasztalatból! - hogy az egyetemet/főiskolát ne aszerint válaszd, hogy mi esik a pasidhoz közel, hanem hogy mivel szeretnél foglalkozni akár egy életen keresztül!

Amikor gyerekes családok tudnak távkapcsolatban élni munka miatt, talán a jó cél érdekében nektek is menni fog, hogy csak hétvégén találkoztok!

2021. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt a legcélszerűbb a pároddal lenne megbeszélni. Ha esetleg ő nem akarja teljes szívéből azt, hogy hozzá költözz az ominózus körülmények között, akkor tök mindegy, hogy mi mit mondunk.
2021. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Miért lenne önzőség? Tegyük fel, hogy továbbtanulsz és mondjuk 24 éves korodig legfeljebb havi 50-100 ezer forint marad a jövedelmed. Akkor leghamarabb 6 év múlva költöztök össze?

Ha odáig jut egy kapcsolat, hogy mindkét fél szívesen összeköltözne, akkor semmiképp nem önzőség. Az meg szerintem természetes, hogy a terheinken a jövedelmünk arányában osztozunk (én is voltam így, saját lakás és jó fizu, miközben párom tanult és diákmelózott - még szép hogy a dolgok oroszlánrészét én álltam. azóta már változott a helyzet, most már neki is jó fizuja van. de a jövőben is bármikor adódhat úgy, hogy valamelyikünk nem keres jól)

2021. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"Amikor gyerekes családok tudnak távkapcsolatban élni munka miatt, talán a jó cél érdekében nektek is menni fog, hogy csak hétvégén találkoztok!"

Mondjuk inkább úgy: LÉTEZNEK olyan gyerekes családok, akik képesek távkapcsolatban élni, de az emberek többségnél a távolság elég komoly negatív hatással van a párkapcsolat alakulására.

2021. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Nem alberlet ezert nem kell fizetnie > no comment.


A szüleid helyében pedig nem adnék egy petákot sem a felnőttesdit játszásodhoz. ;)

Ha nagylány vagy összeköltözni a pároddal, tessék szépen melózni és nem anyuciék pénzén hesszelni.

2021. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maradj a szüleidnél.
2021. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek, kérdező?
2023. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!