Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen GYES alatt végig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen GYES alatt végig otthon maradni a kicsivel? Próbáljam rávenni a férjem, hogy engedjen dolgozni?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülni fogok, nagyon várom már, de az otthonmaradásról vegyes véleményeket hallok. Férjemnek nem gond, hogy barátnőimmel, ismerősökkel találkozzak, még abban is partner, hogy elmenjek velük néha majd pár napra felfrissülni, addig ő szabin otthon marad a kicsivel.

Viszont nagyon nem akarja, hogy dolgozzak, mert szerinte a kicsi mellett a helyem érzelmi szempontok miatt elsősorban (anya-gyerek kötődés). Én csak attól félek, hogy a szakmai tudásom - könyvelő vagyok - elavul ennyi idő alatt, de ezt lehet szerinte itthoni képzéssel, online tanfolyamokkal szinten tartani.

Kinek hogy sikerült a visszailleszkedés ennyi idő után, aki otthon is maradt? Hogy bírta az otthonlétet?



2021. márc. 10. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz dolog,csak mozdulj ki majd.

Testvérem most kicsi mellet suliba jár,ő azt mondja így jó neki,nem szeretné már azt csinálni munka terén amit szülés előtt.

2021. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezen akkor gondolkozz ha már veled lesz a baba. Hihetetlen de elég nagy meló. Ez persze nem zárja ki,hogy dolgozz mellette . Nem hiszem ,hogy az a baba kevésbé kötődne az anyukájához aki vmilyen okból pl bölcsődébe kerül.
2021. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha regisztrált mérlegképes könyvelő vagy, akkor amúgy is van az éves továbbképzésed. Nem fogsz kiesni. Ha meg ettől annyira félsz, akkor vállalkozásban csinálj 1-2 pici céget, amiknek ilyen párnapnyi munka csak az anyaguk. De tényleg esélytelen, hogy néhány év alatt világot rengető változások lennének, amiket nem tudsz követni. Max automatizálások lesznek, azok meg csak könnyítik a munkádat.
2021. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
De ő miért nem az apa-gyerek kötődés miatt aggódik?
2021. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bezárva vagy, akkor gond egyedül.

Akkor lehet megbuggyanni.

A szakmából pedig, ha követed, adózóna, kamara, továbbképzés nav oldala... akkor nagyon nem esel ki, ha már van egy stabil tudásod, szóval ezen ne aggódj. Az automatizálást kövesd esetleg, lásd szállító import online számlából.

Húzósabb a HO két iskolással, mint 3év után visszatérni😊


De ezen ráérsz aggódni, amikor ott tartasz(anya dolgozni akar, de a gyerek többet beteg mint nem, mondjuk mindegy, hogy bölcsi vagy ovi), hogy mit igényel a kicsi és te.

2021. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%

12 és fél évvel ezelőtt lettem terhes, 2 gyereket szültem. Az óta összesen kb 2 hónapot melóztam, de agyára mentem a férjemnek, hogy folyamatos a harc a melóhelyen. Gyakorlatilag 12 és fél éve eltartatom magam. Szültem neki, mosok főzök, takarítok .... ennyit megérdemlek.

Kisvárosban élünk - Nógrád megye nyugati részén - innen a golddiggerek elmennek Pest felé, a maradék pedig tudja, hogy csóró a másik is, így egymástól nem nyúlják le egymás pasiját, emellett van egy elenyésző kategória, ami nem versenyképes velem. A férjem 450000-t keres egy helyi multiban. Ez utóbbi (hogy multinál dolgozik) már önmagában rossz pont a nőknél. A férjem ráadásul nem annyira jó pasi, hogy a nők vadásszanak rá. Emellett nem is egy nagy dumás nőcsábász. Szóval attól, hogy megcsal, vagy elszeretik, nem kell tartanom. Eltart amíg én úgy akarom! Én meg kihasználom! Ennyi!

2021. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: gyönyörű életkép. Ennyi erővel amúgy szerintem ő is ugyanígy kihasznál téged, te sem lehetsz valami jó csaj, ha ő jutott neked. Szomorú, hogy emberek "jobb híján" élnek így egymás mellett, nem csoda, ha idős korotokra gyűlölni fogjátok egymást.
2021. márc. 10. 15:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én két év után visszamentem dolgozni, a gyerek ment a bölcsibe, jó volt újra melózni, a kicsi is szerette.

A kötődéssel kapcs. megjegyzésre meg annyit, hogy mindenkinek megvan a maga véleménye, és mondja is, mint megdönthetetlen igazságot, így tökmindegy hogyan fogsz dönteni, az ellentábor be fog szólni.

Szóval ne hallgass senkire, ha korán akarsz újra dolgozni, tedd azt, én sem bántam meg.

2021. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem menet közben fog kiderülni. Lehet, hogy élvezni fogod és vissza se akarsz menni. Vagy unatkozol. Lehet, hogy a pici mellett akár otthonról is tudsz dolgozni. De az is lehet, hogy örülsz, ha este ágyba kerülsz.

Ez annyira sok mindentől függ, hogy felesleges előre eldönteni.

Főleg így, hogy egy éven belül mindent felforgatott egy vírus, szerintem mondhatjuk, hogy bármi megtörténhet. Nálunk most az a bármi, hogy a gyerek 2 éves kora óta a férjem van vele GYES-en. Ezt pl. egy évvel ezelőtt se így terveztük. Amúgy mindenkinek nagyon jót tett ez a kis változás.

2021. márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van a férjednek. Menj vissza amikor 2 éves a gyerek. Előbb ne. Ha nincs ellenére a férjednek hogy elmenj kikapcsolódni akkor végképp nem értem mi a probléma.
2021. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!