Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg probléma, ha én a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg probléma, ha én a klasszikus női szerepben érzem jól magam?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom, hogy mennyire elavult és káros gondolkodás és életmód az, ha egy nő háztartásbeliként az otthoni feladatok elvégzésével és a gyerekneveléssel foglalkozik, míg a férje dolgozik és megteremti a család számára az anyagi biztonságot. Mindenhonnan az folyik, hogy ez nem oké, a nőnek is meg kell tudni állni a saját lábán, építsen ő is karriert, ez a családmodell pedig régimódi. Engem a karrier egyáltalán nem vonz. Én úgy érzem, a család körüli teendők ellátásában tudnék kiteljesedni, azt szeretném, ha a gyerekeim nevelésében ténylegesen aktívan részt tudnék venni, nem csak esti anyukaként. Így megteremthetnék egy kiegyensúlyozott otthoni légkört, amit nem nyomaszt a munkahelyről hazahozott stressz, és a párom számára is stabilabb támaszt tudnék így nyújtani. Persze mikor a gyerekek már nagyobbak és iskolába járnak, szívesen elmennék 4 órában dolgozni, de továbbra is a családot tartanám főként fókuszban.
2021. ápr. 18. 08:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egyáltalán nem rossz, sőt, én is tudok ezzel azonosulni.

De tény, hogy bármikor bármi megtörténhet, és itt most nem feltétlen a válásra gondolok, hanem sokkal nagyobb tragédiákra. Nekem emiatt mindig lesz munkám, de idővel igyekszem, hogy ezek inkàbb passzív bevételi források legyenek, mint pl ingatlan kiadás, mert én is szeretnék nagyrészt a családommal foglalkozni.

Szerintem érdemes azért készíteni egy “B” tervet arra az esetre, ha bármi történik.

Ha nem történik, tök jó, de legalàbb biztonságban érzed magad és a gyereket is.

2021. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
Ez addig nagyon szép és jó, amíg a férjed nem talál magának valami izgalmasabb nőt (ne altasd magad, 10-15 kell neki mire rájön az állandó kangörcs és félremegy) te meg ott maradsz 1-2-3 gyerekkel egyedül a gyesből, vagy a gyetből megélve. Aztán mehetsz árufeltöltőnek vagy segédmunkásnak valahova, mert annyi belátásod sem volt, hogy a saját érdeked valamiféle karriert kiépíteni és nem társadalmi elvárás.
2021. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
10-15 év, bocsi
2021. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ez hülyesèg. Semmi köze nincs a karriernek az izgalmassághoz, és aki félrelép, azt akármilyen szuper karriert építő feleség sem tart vissza. Nincs összefüggésben.

Ahol mindkettő törődik a kapcsolattal, ott nincs megcsalás, ahol pedig elhanyagolják, ott előfordul.

2021. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
#4: jól van, majd felnősz és bölcsebb leszel
2021. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
57%
Ha neked rendben van, hogy a férjed támasznak, hátországnak használ, miközben fűvel-fával csal, minden sikerért kizárólag ő aratja le a dicsőséget, a te munkád és áldozataid mind értéktelenek mások szemében, mert az asszonynak kuss a neve, a gondolataid senkit nem érdekelnek...ha neked ez így jó és kényelmes, hogy ennyiből áll az élet, hát te tudod.
2021. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Mai világban szerintem ritka egy olyan férfi , aki tényleg megbecsülné a munkádat és nem lennél kiszolgáltatott helyzetben. Nem fontos neked a karrier? Akkor ne légy cégvezető vagy klinika igazgató , de attól még dolgozni tudsz. Mert a karrier nem egyenlő a munkával . Én is szeretnék családot, de mellette nőként orvosnak tanulok. Akkor a kettő szerinted kizárja egymást ? Nem lehet kiegyensúlyozott családi életem így már ? :D A jelenlegi párom mérnök , sokat dolgozik otthonról . Ha vele alapítanék családot , akkor ő lenne inkább az, aki tudna a későbbiekben a gyerekekkel foglalkozni. Takarítást bejárónővel meg lehet oldani+a kisebb dolgokra azért lenne idő . Látom otthon a szüleimnél, hogy édesapám nem becsüli meg otthon anyum munkáját úgy , hogy ugyanott, ugyanazt a munkát végzik . Nincs egyenlőség köztük otthon. A saját érdekedben szerintem ne háztartásbeli legyél .
2021. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
34%

Az a gond veletek, hogy általánosítotok.

Tudom, hogy a hímsoviniszták országa vagyunk, de akkor sem minden férfi ilyen.

Van olyan, aki tiszteli a nőket, és a női minőséget, ezáltal az otthon rendbetartását, azt a miliőt, amit a nő teremt meg.

Nem mindenki egy csalfa, megbízhatatlan szemét.

Azért kell munka vagy valami más bevételi forrás, mert a férj is elveszítheti a munkáját, lebénulhat, megbetegedhet, meghalhat.

Nem szükségszerű a megcsalás 10-15 év múlva sem.

Aki tisztel egy nőt, az tiszteli akkor is, ha háztartasbeli.

Aki nem tiszteli, az pedig sosem fogja, akármennyit keres, vagy akármilyen jól tartja magát.

Aki ilyeneket mond, azzal az a baj, hogy sokszor még nő létére is lenézi a női minőséget, és nem becsüli. Akkor hogy várja, hogy olyat vonz be, aki majd másképp gondolja?

2021. ápr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj utolsó , de a női minőség nem egyenlő azzal, hogy háztartásbeli vagy. Biztos van olyan férfi , aki szeretné, hogy a felesége az legyen . De a mai világban én ezt ritkán tapasztalom . Amúgy kérdező , te ezt miért tetted fel? Ha ezt akarod csinálni , akkor csináld . Ne válogasd ki a neked tetsző válaszokat és pontozd le azt , aki szerinted nem volt hasznos. El kéne kedves nők fogadni, hogy igenis van életcél a gyereknevelésen túl is. Valaki ennél többre vágyik .
2021. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

nekem nem gond, igazabol nincs ezzel baj. nem masok miatt, miattunk kell tudni onalloan is megallni a sajat labadon, hanem sajat MAGAD MIATT.

a ferjed barmelyik pillanatban elhegyhat, elkoltozhet, meghalhat, eltunhet, lebetegdhet, akarmi tortenhet vele es akkor ott leszel egyedul ‘haztartasbelinkent’ 2-3 gyerekkel. az szivas lesz, ha onellatasara, onfenntartasra keptelen vagy.

ja es persze lehet mondani, hogy veled ilyen nem tortenik, a te ferjed nem ilyen blabla.. de ezt sosem lehet elore tudni. rokonsagban is volt ilyen, jomodu, fiatal par 2 kicsi gyerekkel, aztan a ferj autobalesetetben munkakeptelenne valt es depressziossa, a nonek kellett egyedul eletartani a 2 gyereket + magukat a ferjevel. ha ‘haztartasbeli’ lett volna, most lehet az utcan lennenek mind a 4en. de ez csak egy pelda, megcsalni barmikor megcsalhatnak barkit es akkor igen kinos lesz a megcsalo pasira utalva elni.

2021. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!