Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Önzőség megkérni a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség megkérni a párom, hogy ne csörögjön az ébresztője reggelente számos alkalommal?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben nem tudunk kompromisszumra jutni, egyikünk sem szeretne engedni az igazából.


A párom korán reggel kel. Szokása, hogy az ébresztőjét irreálisan koránra állítja, és azzal kínozza magát, hogy az első csörgéstől kezdve egy-másfél órán át folyamatosan kinyomja (szundizza), hogy aztán 10-15 perc múlva ismét csörögjön az ébresztő. Van, hogy így hajnalban 5-6 alkalommal csörög az ébresztő, míg eljut addig, hogy tényleg felkeljen.


Megkérdeztem, miért állítja ennyivel korábbra az ébresztőt, ha nem kel fel. Azt mondta, szeretne ő korábban kelni, hogy ne kelljen kapkodni készülődéskor, csak ébredéskor úgy érzi túl fáradt, mégse bír kimászni az ágyból, ezért szundizza és alszik vissza annyiszor.


Kértem, hogy ne állítson ennyi ébresztőt, mert én nem tudok olyan jól visszaaludni, mint ő, főleg mert 10 perc múlva megint csörög a telefon. Azt gondoltam, nem nagy kérés, hogy előző este döntse el, másnap mikor kel, és ne húzza el egy órán át az ébredést, ha azzal a párját is folyamatosan felkelti.


Szerinte azonban nem jogos a kérésem, mert ha tényleg fáradt lennék, akkor csak simán aludnék. Érdekes mód amikor készülődik, arra már vissza szoktam aludni (mert valóban fáradt vagyok), csak előtte riadok fel minden alkalommal, mikor kora reggel 10percenként felzeng a max hangerőre állított ébresztő (igen, így a füldugó sem segít).


Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, milyen köztes megoldást találhatnánk, ha egyáltalán van ilyen? Legjobb lesz, ha hozzászokok a sűrű ébresztőkhöz.. vagy külön szobába költözöm? (az utóbbit szeretném végső megoldásnak meghagyni)


(Csak hogy nyomatékosítsam: nem azt szeretném kérni, hogy ne állítson reggelre ébresztőt magának, hanem hogy ha állít, akkor tényleg keljen fel rá, ne kínozzon mindkettőnket 1 óráig)



2021. ápr. 18. 22:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Ez elég gyerekes dolog. Állítsa be és keljen fel az első csorgesre.
2021. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Arra sem hajlandó,hogy 5-6 ébresztő helyett mondjuk 2-3 legyen? Én is az a fajta vagyok,aki max 1 szundit állít. Párom beállít simán 3-4 ébresztőt 😂 Nem értem mire jó,de engem nem zavar a visszaszundizásban. Beszélj vele hátha lecsökkenti egy kicsit az ébresztők számát ..

N

2021. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Én is sokszor nyomom ki a szundit alapvetően. Viszont mikor az exemmel együtt éltünk, akkor engem a tudat felébresztett az első csörgésre, hogy ott fekszik mellettem a szeretett párom, akit nem szeretnék felkelteni. Így egyből kipattantam az ágyból. Mióta szingli vagyok, ismét szundizok csomót. :( :D
2021. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
1-2 szundi belefér előtte, de órákig 10 percenként...én is kiborulnék tőle!
2021. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Hát nyilvánvalóan huzatos az ürge, ehhez kétség nem férhet. Te választottad, sok szerencsét
2021. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos a kérésed.

Egyetlen alkalommal csörögjön az óra, és akkor keljen is fel rá a párod.

2021. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

A világ lustája vagyok, de ha csörög az ébresztő, ülő helyzetbe tápászkodom, és elkezdem a híreket olvasni a telómon, hogy szépen lassan elszálljon a szuszmák, és felébredjek. Kiskoromban is előbb keltem, mint kellett volna, megnéztem egy Pindúr Pandúrokat, utána készülődtem. Az alatt betöltött az agyam.


A 10 perces ébredéseknek semmi értelme, sokkal jobb lenne, ha egy órával tovább aludna, mint 10 percenként kínozni magát.

2021. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
A kérés jogos. Nagyon gyenge jellemre vall aki ennyiből nem tud felkelni. Én is késői kelő vagyok, de ha korán kell kellni, mindig elsőre felkelek, mégha olyan is vagyok mint a mosott sz.r. Akkor állítsa későbbre...
2021. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
13%
Esetleg fel is kelthetnéd te. Mondd meg neki, állítsa későbbre és majd felkelted.
2021. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Én azt csinálnám, hogy felkelnék az első csörgésre és felkelteném/felráznám a párom is, hogy kelljen fel.

Az elején biztos morogna, de max 2 hét és átállna szerintem a normális kelésre. Utána már nem lenne vita.

2021. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!