Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek a nevére megy a ház?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a nevére megy a ház?

Figyelt kérdés

A párommal házvásárlás előtt állunk.

Lakáshitelt vennénk fel amit én fizetnék, az én nevemen lenne mert nekem van bejelentett 8 órás munkaviszonyom. A párom 4 órába van csak bejelentve.

Mivel a lakáshitel az én nevemen fut így a ház is az én nevemre kerülne?



2021. ápr. 22. 10:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
Ketten lesztek adóstársak,egyik tulaj lesz másik haszonélvező.
2021. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok házasok, akkor olyan arányban legyen tulajdonjogotok, amilyen arányban fizetitek a hitelt. Ha csak te fizeted, mert külön kasszán vagytok, akkor nyilván a te nevedre kerüljön.

Ha a párod pénze is megy a törlesztésbe/önrészbe, de nem lesz tulajdonjoga, akkor jó nagy marha lenne, ha bevállalná.

2021. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Elettarsaknál szerzés arányában megy a tulajdon, függetlenül kinek a néven, ha szerződést nem írok.

A haszonélvezet egyikotoknek sem jó és nem befolyásolja a tulajdonjogot.

2021. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván egyedül mindent úgyse fizetsz szerintem,ő hogy járulna hozzá a költségekhez?
2021. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Fele-fele arányban lennének a kiadások. Vagy úgy, hogy én fizetem a törlesztőt ő pedig a rezsit stb..


Olyankor mi lenne ha a tulajdonjog kettőnknek lenne de ő x év múlva azt mondja, hogy mással szeretné leélni az életét? (bízok benne de mindenre fel kell készülni a mai világban..)

2021. ápr. 22. 10:51
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

Hogyhogy mi lenne? Vagy kivásárol(od), vagy eladjátok, ebből a szempontból ez ugyanaz, mint amikor házasok vagytok. Akkor is ugyanez megtörténhet, nem egy atomfizika megoldani azt sem.

Szerintem ha nem is vagytok házasok, akkor is valamekkora tulajdonrészt kéne kapnia, ha nem is 50%-ot, ha már fizeti fele költséget és ott lakik ő is.

2021. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
9%
Nem lehetne, hogy a szüleid vegyék meg a házat, legalább papíron?
2021. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%
Házasodjatok össze és le van a gond. Közös a hitel, közös a ház és kész.
2021. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy ő nem folytatjátok akkor kivásárolod.
2021. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vettük fel a hitelt, férjem a főadós én az adóstárs és 50-50%-ban van bejegyezve a tulajdon. Házasok és közöskasszán vagyunk, nem volt kérdés hogy lesz akkor is ha ő többet keres nálam már legalább 100 ezerrel. Vagy többel... Én mindig is kevesebbet kerestem nála. De nem ennek fejében történtek a dolgok, hogy akkor nekem nem jár annyi rész mert én kevesebbet keresek nála...


Bank mit mondott? Mert mi voltunk előtte megérdeklődni is, hogy mint van, mit vesznek figyelembe. Meg is beszéltük előtte, hogy az ő számlájáról vonják majd, mert ha gyerek lesz, nekem nem jön annyi pénz. Neki biztosabb, mondjuk úgy. De mi 8 órában dolgozunk és tartósan amikor felvettük. Nem volt gond, hogy nem volt e folyamatos a munkaviszony.

2021. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!