Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kassza vagy közös kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza vagy közös kassza?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/hátrányai? Ki hogyan oldja meg a kiadásokat, ha az egyik fél jóval többet keres? Hogyan lehet kiküszöbölni a nézeteltéréseket, ha az egyik fél jóval anyagiasabb? Illetve hogyan lehet megoldani, hogy mindkét félnek legyen szabad költekezési/spórolási lehetősége (pl ha fele-fele arányban van fizetve minden, és a kevesebbet kereső személy anyagilag kimerül, de van valami amit nagyon szeretne megvenni, a másik fél pedig ebből kettőt is meg tudna és még pénze is maradna - ilyen esetben a kevesebbet kereső személy törődjön bele a sorsába, vagy keresni kell másféle anyagi beosztást, pl külön kassza?)

2021. máj. 31. 07:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően, ahogy meg tudtok állapodni. Érdemes valami olyan megoldást kitalálni, amivel egyikőtök sem érzi úgy, hogy a másik lehúzza anyagilag.


Ezért ilyen esetben nagyon sok függattól, hogy mennyi "luxust" kell bevállalnia a kevesebbet kereső félnek.


Például nagyobb/drágább albérletet vesztek ki, mint amit amúgy fenntartanál, és emiatt nem tudod megvenni, akkor szerintem elvárhatóbb a másiktól, hogy segítsen. Vagy kétszer annyiba kerül az étkezés, akkor is.


De fordítva is igaz, ha a többet kereső fél ráfizet az albérletre, akkor kevéssé elvárható tőle, hogy minden mást is finanszírozzon anyagilag.


Ugyanakkor mondjuk kérdés, hogy együtt akarsz-e élni olyannal, aki mondjuk nélküled megy nyaralni. Szerintem az ilyen kapcsolatok alapvetően úgy működnek, hogyha a két fél életszínvonala nagyjából azonos, csak az egyik fél többet takarít meg/a másik kiadásait is (részben) állja. Ha a partnered egyikre sem hajlik, akkor nem jósolok hosszú/jól működő kapcsolatot.

2021. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Együttélésnél csakis közös kassza. Most képzeld el, hogy együtt vacsoráznak otthon. A jól kereső fél eszi a kaviáros szendvicset, mellette a rosszul kereső fél örül az akciósan vett libazsírnak, mert így tudja azt kenni a kenyerére.

Szerinted ez párkapcsolat????

2021. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De ha a jobban kereső fél sokkal jobban félti a 'saját pénzét', akkor nem fogja úgy érezni magát a kaviaros szendvics miatt, hogy csak kihasználja őt a párja?
2021. máj. 31. 07:36
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszek az univerzális megoldásokban, amiket minden kapcsolatban alkalmazni kell. Azt gondolom, hogy mindegy, hogy közös, külön vagy hibrid kassza, az a lényeg, hogy mindkét fél számára megfeleljen.

Mi közös kasszán vagyunk, személy szerint mást nem is tudok elképzelni. Én úgy állok a párkapcsolatokhoz, hogy vagy mindenki mindent belead, amit tud, és ebbe beletartozik a pénz, az anyagi javak, az idő, a képességeink, stb., vagy akkor mindent felosztunk és kicentizünk, de akkor igazából hol párkapcsolat? Nekem tök mindegy volt, amikor a párom éppen munkanélküli volt, most meg már többszörösét keresi az enyémnek. Van egy kalap, ami a mienk: megbeszéljük, mennyi a fix ktg, mennyi az, amit félre akarunk rakni, ha valamelyikünk akar egy nagyobb dolgot, arra is külön félreteszünk, a többivel szabadon garázdálkodunk.

De mi hasonlóan gondolkodunk a pénzről (az szolgál minket, nem mi őt), a célokról, a párkapcsolatról, stb. Hogy hogyan lehet áthidalni a dolgot, ha az egyik fél anyagiasabb: nem tudom. Én biztos nem jöttem volna össze olyannal, aki elnézi, hogy egy étteremben én számolgatom a pénzemet, hogy mit vehetek meg, míg ő megveszi a legdrágább, legjobb kajákat, ahogy fordítva nekem is evidens, ha nekem van több, nem nézem, ahogy a másik szenved.

2021. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Külön bankszàmlánk van,mindketten dolgozunk.A párom többet keres,ő fizeti a lakást,én a vízszámlát.Általában én vásárolok a boltba,de a párom is gyakran fizet,ebből nem szokott gond lenni.Nagyobb dolgokra közösen szoktunk gyűjteni.Nagyjából tudjuk,hogy melyikünk mikor hogy áll anyagilag,de egyikünk sem csinàl ebből nagy ügyet,mivel jól keresünk mindketten.
2021. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) (nem én pontoztam le senkit)
2021. máj. 31. 08:10
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Külön kassza

Nézeteltérések nincsenek, mert nem turkálunk egymás pénzügyeiben.

Aki többet keres, az több mindent fizet.

Ha te Ibizán akarsz nyaralni, a párod meg egyetemista, akkor két főre fizetsz ilyen egyszerű.

A gyerekeddel sem csinálnál közös kasszát, de engednéd, hogy egyen amit a hűtőben talál. Hasonló módon viszonyulhat két dolgozó ember is kölcsönösen egymáshoz.

2021. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Gyerek születésééig külön, utána közös. De az az előtt félretett pénz maradhat külön.


"A gyerekeddel sem csinálnál közös kasszát"

Ez igazán rossz példa volt, mert a gyerek még egy gyerek, nem egy felnőtt és tartósan nincs önálló keresete.

2021. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Mi "külön kasszán" vagyunk de azért adódnak néha gondok pl

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..

2021. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
külön kassza, közösen bérelt albérlet, ezek a legfontosabbak.
2021. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!