Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Introvertált emberek, párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Introvertált emberek, párkapcsolatban, esetleg már gyerek mellett hogy oldjátok meg az énidőt?

Figyelt kérdés

Még nem élünk együtt, de szerintem megérti, hogy nekem néha szükségem van egyedüllétre, amikor fizikailag is egyedül vagyok emberek nélkül.


Pl: mert a rajzolás a hobbim és azt társaságban kicsit nehéz. Tanulni se tudok hatékonyan ha nem egyedül vagyok a szobámban, így a koli sem vált be nekem. :(


Persze ha egyszer gyerekem lesz akkor ő lesz az első, és felkeszültem hogy lesz olyan időszak amikor max. A zuhany alatt leszek egyedül. De azért félek a szülés utáni depressziótól, az én természetemmel nem hiszem hogy megúsznám...



2021. aug. 1. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
maradj 1dül inkább
2021. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de ez már nem megoldható. :D
2021. aug. 2. 00:07
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

dehogynem, ha majd szakít veled


bocs, de nem olyannak tűnsz, mint akinek ez az együttélősdi hosszabb távon személyes sérülés és másoknak okozott szenvedés nélkül menni fog

2021. aug. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát, én introvertált vagyok, a férjemmel 11 éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk kiegyensúlyozott, stabil és boldog:)

Az egyik dolog az, hogy beláttam, a gyerekvállalás egyáltalán nem nekem való, lelkileg nem bírnám, tönkretenne, így nem akarok egyáltalán. A férjem sincs oda értük, és örül a + időnek ami így felszabadul:) ő, ha a hobbijának él, akkor a hétvége valamelyik napján elmegy 6-8 órára, akkor mindenképp van énidőm egész nap itthon:))), hétköznap munka után van 2 órám csak magamra, olyankor elmegyek edzőterembe, majd úszni:) Imádom:) aztán haza.

A férjemmel nagyon szeretek együtt lenni, de más emberekkel nem.

Szerintem a gyerekvállalást nagyon gondold meg. Olyan terheket akasztasz vele a nyakadba amivel nem biztos, hogy meg tudsz bírkózni, és hiába bánod meg, utólag nem lehet visszacsinálni. A szülés utáni depresszió se ok nélkül van.

2021. aug. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igazából én mindig is szerettem volna gyereket, a párom hasonlóan.


A sz. U. depresszió pedig nem csak amiatt alakul ki mert nehéz elfogadni, hogy sosem kapjuk vissza a régi életünket. Vannak hormonális okai is.


Én alapból is eléggé szorongó típus vagyok, mondjuk ez nálunk örökletes és egy érv amellett amiért nem kéne szülni, nem valami jó pszichés problémákkal élni. De ennyi erővel akkor semmilyen beteg embernek nem kéne szülni soha. Meg annak sem, akinek nincs elég pénze, vagy nem elég intelligens de ez nem így működik. Az viszont igaz hogy át kell gondolni a dolgot, én 30 éves korom előtt mindenképp a karrieremmel szeretnék foglalkozni.


Aki nem vágyik gyerekre az érthetően nem akar szülni, mert pontosan tudja, hogy nem bírná. Aki viszont szeretne az igenis megoldja valahogy a nevelést. Maximum nem lesz tökéletes szülő. Előre ezt sem lehet tudni sajnos.


Az én szüleimmel nem volt könnyű, de ahogy barátaim hallom nekik meg más jellegű gondjaik voltak a szüleikkel.

2021. aug. 2. 05:59
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk nagy igazságot írtál kérdező akkor is ha iróniának szántad: senkinek nem kéne szülni aki beteg, nincs pénze vagy nem elég intelligens. Egy jó világ ilyen lenne. De mindegy is. Hogy válaszoljak a kérdésedre: miden megoldható, ha van szülő aki besegít vagy fizetni kell egy bébiszitternek. Olyan is van, akihez el tudod vinni a picit és a saját otthonában vigyáz rá, te pedig rajzolgathatsz otthon egyedül.
2021. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

1. simán, mivel a párom is szeret azért ellenni és a saját világában kalandozni (gamerkedés, IT-s dolgok)

2. gyerek nem lesz. Kizárt dolog.

2021. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
4-es "enyhén" tűnsz csak önzőnek..
2021. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

8. Nem enyhén tűnsz butának. Az eszedbe se jutott " okoska" , hogy a gyerek érdekét nézem? Mennyivel jobb, ha olyan ember neveli fel, aki nem alkalmas erre? Én beláttam hogy alkalmatlan vagyok a szülői létre, és arra az életformára.

Tipikus ostoba átgondolatlan reakció a részedről.

Emellett kivel szemben lennék önző? A nem is létező gyerekkel szemben? Ez valami rossz vicc. Nevetséges.

2021. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es ne törődj vele, eszébe sem jut, hogy esetleg egyeseknek más igényei vannak. De neki biztos van 4 gyereke meg 20 éve házas ő jobban tudja. 😂
2021. aug. 2. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!