Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Azoktól kérdezem, akik élettár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azoktól kérdezem, akik élettársi kapcsolatban vannak. Ti az anyagi oldalát hogyan oldjátok meg a közös költségeknek? Értem ez alatt a számlákat, konyhai kiadásokat, autó fenntartását..stb. Ki fizet és mennyit. A közösen nevelt gyerek csak az enyém.

Figyelt kérdés
2021. szept. 13. 15:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk közös kassza van.Viszont ha csak az egyiknek van gyereke, az nagyon más.Ott szerintem úgy igazságos, ha a gyerekes fél fizeti a rezsi 2/3-át,a kajánál jóformán ugyanez mehet.Az autót ga mindketten használják fele-fele, vagy az fizessen többet bele, aki többet használja.
2021. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Külön kasszán vagyunk. Mivel a párom költözött az én lakásomba, a rezsi költségeket egyedül én fizetem, az összes kaját, bevásárlást pedig a párom. A többi kiadáson megosztozunk, néha ő fizet egy mozit, néha én egy vacsorát, stb. Neki előző házasságából van egy lánya, a gyerektartást és a programokat teljesen ő fizeti, de ajándékokat én is szoktam venni a kislánynak, vagy pl meghívni egy moziba. Nálunk ez vált be.
2021. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
60%
Csakis különkassza. Mindenki amennyit használ. Ki van számolva tételesen.
2021. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
82%

Külön kassza.

Nekem van egy kisfiam, ennivaló 60-70%-at én vásárolom, minden más felesbe megy.

Néha van kaja rendelés, ott a párom szokott többször fizetni.

Ha valami elektronikai vagy egyéb nagyobb dolgot kell venni,az is felesbe megy.

2021. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnk gyereke velünk él, így 2-2 fő lakunk együtt. Bérleti díj, rezsi, bevásárlás, nyaralás: minden felesben. Saját gyerek egyéb költségei, saját autó, stb. mindenki a magáét fizeti.

Közös programokat, kirándulásokat kb felváltva.

2021. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem is kb így igazságos. Mivel ő rengeteget dolgozik, hozzám képest sok pénzt is keres, de sajnos itthon minden rám vár. Szerintetek jogtalan a kérésem, hogy adjon be egy kicsit nagyobb részt ő, hiszen rá is főzök,mosok...stb. És mégis csak az én lakásomat használja?
2021. szept. 13. 15:49
 7/48 anonim ***** válasza:
2021. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
62%
6 Azt kérdezd meg tőle, hogy nagyobb részt akar vállalni a házimunkából, vagy inkább adna több pénzt a költségekbe?Aztán ahogy döntött, az legyen is úgy.Azzal szerintem szánalmas előhozakodni, hogy "használja a lakásod".Ez kb úgy hangzik, mintha csak azért költöztetted volna oda, hogy fizessen.Nekem ezt ha szóvá tenné valaki, akkor otthagynám.
2021. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
13%
5-ös vagyok: nekem van lakásom, praktikus okokból nem abban lakunk, hanem albérletben. De ezt nem vágnám hozzá, hogy ő használja a lakásomat. Vagy hogy a házimunka miatt járuljon hozzá többel. Két gyerekkel, ő vállalkozóként, én irodai meló 8-17-ig - szerinted melyikünk viszi a háztartást? Ezt nem gondolnám, hogy ő többet kéne fizessen.
2021. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Kedves 8, ezzel csak azt akartam mondani, hogy kopik a lakás, a mosógép, a hűtő, a szőnyeg, a porszívó... lassan cserélni kell őket, de mivel az enyém, csak én álljam az új árát?
2021. szept. 13. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!