Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elköltöznél a párod nagyijához...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elköltöznél a párod nagyijához,hogy vigyázni tudjatok rá?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, nincs saját házunk. Az én anyukámmal élünk egy házban,csak mi az emeleten. A barátomat szinte a nagyija nevelte fel,mert az anyja nem igazán volt rá képes. 70 éves a nagyi, azért annyira nem öreg még de elég sok egészségügyi problémája van és nem lehet vele bírni, állandóan dolgozik valamit megállás nélkül. Sajnos rossz hírt kapott az orvostól, el kell felejtenie teljesen mindenféle fizikai munkát, egyáltalán nem emelhet és hasonlók. Van egyébként fia aki nem messze lakik és szerintem mindennap benéznek rá de a párom most teljesen azon van,hogy költözzünk oda. Ott is az emeletre,de annyira nem érezném otthon magam. Nem lennének meg a saját megszokott rutinjaim . Az estém fénypontja a forró fürdőzés ami ott kb esélytelen lenne,mert én nem szívesen pancsolok más házába egy órát. Nem igazán voltam én sem megértő, egyből elkezdtem sorolni mi az ami ott nem lesz és mire lenne szükségem illetve jó lenne azért egy átalakítás is mert nagyon régiesek a szobák és a bútorok, a páromat ez nem zavarja neki szerintem kb mindegy. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? A párom indoka az,hogy nem lesz mindennap ideje elmenni a mamihoz pl fát bekészíteni neki és tudja,ha nem lenne kimenne és biztos becipelné a nehéz fát vödörbe. Szerintem pedig a helyben lakó fiának kellene jobban gondját viselnie de ezt a véleményt megtartom magamnak. Szeretem én is a nagyiját de én ha költözésről lenne szó saját otthonba mennék, és nem újabb helyre alkalmazkodni. ☹️ Mit gondolsz?

2021. szept. 26. 21:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem mennék.
2021. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen NEM mennék. A nagyi problémáit oldja meg a családja. Nélküled.

Amúgy is rengeteg konfliktus forrás lenne egy 70 éves nénivel egy háztartásban élni. Semmiképpen se menj.

2021. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem igen.
2021. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
De a te anyaddal meg elhettek egyutt, az nem gond?
2021. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Most sem külön laktok, hanem a te anyudnál. Az nem baj? Jah hogy oda nem kellett neked alkalmazkodnod, csak a párodnak. Most hogy kb ugyanúgy èlnètek, csak az ő szülőjènèl, az már nem, arra már húzod a szád.


" Szerintem pedig a helyben lakó fiának kellene jobban gondját viselnie "


Szerintem még ha nagyjából a nagyi nevelte fel a párodat, akkor igenis normális, hogy hálát èrez, ès amennyiben módja van rá, segít.


Egyèbkènt abszolút nem pártolom az ilyen többgenerációs együttèlèt. Viszont jelenleg is így èltek, szóval ebből a szempontból nem oszt szoroz.

2021. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Ne menjetek. A mama állapota a kora miatt rosszabbodik,később még nehezebb lesz Vele. Elsősorban a gyerekeinek kell megoldani a,segítséget,bizonyára a fia meg is teszi.
2021. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg mivel nő, neki kéne a nagyit intéznie.
2021. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Huhha hat ez nehéz.

Kicsit érezni azt igen, hogy te nem akarsz alkalmazkodni.


De őszintén, ha nem lenne muszáj idős emberrel én se élnek együtt szívesen. Én is családdal lakom (anyum, tesóm) de azért az öregek mások.


Nagyon nagy gemnerációs szakadék, ha hangos a zene az baj lesz, nagyon más szokások, más dinamika.


Én felajánlanám hogy segítek amiben tudok, de oda nem költöznék.

2021. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Jesszusom... Az én nagymamám is hasonló korban van, és igenis odaköltöznénk, a párom még erőltetné is, ha vonakodnék. Amikor összejöttünk letisztáztam, hogy Pestre megyek egyetemre, mert a nagymamám közelében szeretnék lakni, szintén nem tudja már nagyon ellátni magát. Most a városban lakunk alberletben, de ha úgy lenne, utolsó éveire magunkhoz költöztetném. Imádnivaló lélek, azért élt le ennyi évet, hogy az én apukámnak és nekem, nekünk, unokáknak és az unokák párjainak mindent megadhasson, az utolsó ezüstkanalát is nekünk adná... A párommal mindig szeretettel bánt, amikor tini korunkban nála ettünk ebédet, szinte saját unokaként kezelte őt is.


Nem beszélve arról, hogy most a te párod alkalmazkodik, hiszen nálatok laktok... Arra nem gondoltál, hogy a mamának nagyobb szüksége van a segítségre, mint neked egy forró fürdőre...?

2021. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
Husz evig is tarthat ez. Szerintem ebbol egy ev a maximum, ami kibirhato.
2021. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!