Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Össze akarunk költözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze akarunk költözni a barátommal, de félek (?)

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve vagyunk együtt, és régóta beszéljük az összeköltözést, ő már dolgozik, nekem van még másfél évem a suliból.

Ő 20 éves én 18.

Albérletbe nem tudunk még menni, de a szülei szeretnék, ha oda mennék. Viszont én valamiért nagyon félek.

Anya tudom, hogy rosszul fogja viselni, és ez bánt a legjobban.

Anyáék is mondták neki, hogy jöjjön ő, és itt is tudunk gyűjtögetni, de ő nem akart jönni. Azt mondja, hogy ő megszokta az otthoni környezetet, és ő nem merne elmenni otthonról.

Rólam tudni kell, hogy depresszióval küzdöttem régebben, gyógyszereket szedtem, de már nem. És van, hogy a mai napig rosszul vagyok, szorul a mellkasom és egyfolytában sírok. Nem tudom, hogy náluk ezt hogy kezelnék ezt a dolgot. Na meg az, hogy tartok attól, hogy valamikor is kilöknének vagy hasonlók. Azt mondta anyósom, hogy ilyesmitől nem kell félnem. Felhozódott a pénz téma. Azt mondja a barátom, hogy nem mondtak semmi olyat, elkérnének havonta tőlem pénzt, amiért én ott lakok. Viszont én azt vettem le, amikor apósom azt mondta, hogy nem tudja a pénz hogy lesz. Vagyis hogy kérjen vagy sem. Megértem, hiszen "lakó" lennék itt. De a gyerekük miatt szeretnék jönni. És ők nem engednék el őt. Plusz ők hozták fel a témát. És rosszul is érzem magam, hogy a barátom fizetni akarja amiért én ott lakok... Ez még nem biztos egyébként. Elvileg szó sem volt pénzről, de én úgy éreztem akkor, hogy erre célozgatnak.



2021. okt. 3. 11:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Szerinten nem muszáj összeköltözni ennyire fiatalon. Két évet otthon maradsz, akkor sem történik semmi, találkozni ugyanúgy tudtok. De ha összeköltöznék akkor biztosan nem a szülőkhöz, hanem külön albérletbe.
2021. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Okkal félsz. Baromi gyorsan megkaphatod hogy élősködsz mert nincs bevételed. és ez egy volt depressziósnak-ha csak nem akar visszaesni- nem hiányzik. Nem is értem hogy fordulhat meg bárki fejében az összeköltözés míg más tartja el... Az plusz rossz pont hogy a pasasnak a saját kényelme a fontosabb nálad, és azt mondja nem is mer költözni (borítékolhatod hogy ez öt év múlva is így lesz. )
2021. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
98%

Félsz is és még gyerekek vagytok (igen, 20 és 18 éves még nem nőtt fel teljesen).

Várjatok még, miért kell sietni?

2021. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem még nem vagy kész erre és nem is kell, olyan fiatalok vagytok még. Nekem az volt az elvem addig nem költözök sehova amíg nincs önálló jövedelmem és tanulok. Kár lenne az otthoni gondtalan diákéletet feladni. Mert azért másnál csak vannak elvárások, amíg anyud otthon alapból megcsinál. És a másik a pénz. Nincs jövedelmed, látod még ott sem vagy de ez már kérdés. Fejezd be a sulit, kezdj el dolgozni és utána legyen téma a költözés de akkor sem az anyóshoz. Miért ez a sietség? Nem is élvezted még a fiatal felnőttkor előnyeit. Amikor otthon laksz, nem nyomasztanak a számlák, de dolgozol és van pénzed. Ez egy jó időszak. Ha nincs a szüleiddel komoly gond akkor ne költözz még el. Az meg hogy ő nem akar költözni egy intő jel. Járjatok még együtt, hogy jobban kiismerd. Ha a szülei nem engednék el, ez rosszul hangzik. Ne menj oda semmiképp mert nagy valószínűséggel még éretlenek vagytok a költözésre és ezzel semmi baj nincs. Mi lesz ha nem 18 évesen költözöl hanem 22? Semmi
2021. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%

Az meg hogy ő nem akar költözni egy intő jel.


Bocs, a kérdező sem akar. Az nem az?

2021. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%

Biztos, hogy nem költöznék anyóshoz, hacsak nincs semmi más lehetőség, max a híd alá menni.

De ugyan úgy az én szüleimhez sem költöztetném oda a párom.

Egyszer csak azon kapod magad, hogy ott ragadtatok. Eltelik x év, már úton a gyerek, aztán még mindig ott vagytok, mert a férjecskédnek úgy kényelmes, “megszokta”, meg “nem mer” elköltözni. Nem tud leszakadni anyuciról.

Várjatok pár évet, te is kezdj el dolgozni, aztán menjetek külön a szülőktől.

2021. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Biztos hogy nem költöznék vele így össze. Mama pici fia, nem engedik el se most, se 10 év múlva.

Keress magadnak egy normális srácot, aki ki tud lépni a szülei fennhatósága alól.

2021. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
17%
18 éves vagy, mikor kerülnek gyógyszeresen depivel? Mert azt írod, régen. Viszont 16-18 alatt a gyógyszeres kezelést 99%-ban kerüljük.
2021. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
5%

7, a kérdező meg anyuci pici lánya.


Itt köpköditek a srácot, mert otthon maradna. A lány is, az nem baj????

2021. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

"Az meg hogy ő nem akar költözni egy intő jel.



Bocs, a kérdező sem akar. Az nem az?" Nem, ugyanis a kérdezőnek nincs jövedelme, inkább józan észre vall ha nem akar így költözni.

2021. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!