Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen hosszútávon katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hosszútávon katolikus nővel élni? Folytassam ezt így vele?

Figyelt kérdés
Van barátnőm akivel már 10 hónapja vagyunk együtt, egyébként nagyon szimpatikus és kedves nő, viszont ő hetente jár templomba a családjával, pedig nem is lakik már régóta otthon, az időnk nagy részét nálam töltjük, szinte együtt lakunk. És elmondása szerint a gyerekeit is így akarja majd nevelni, vallásosan meg templomosan. Nekem ez nem nagyon tetszik, mivel nem vagyok vallásos és nem nagyon tudok ezzel azonosulni, én nem szoktam menni vele templomba. Azzal viszont abszolút nem értek egyet hogy a gyerekeket is így kellene nevelni, mert azzal szerintem csak ártanánk nekik, ha kiskorukban telebeszéljük a fejüket mindenféle mesével. Nem tudom mennyi értelme van így folytatni vele ezt a kapcsolatot, az a baj hogy nagyon nehéz normális párt találni, ő vele is csak ez a baj hogy katolikus, ezt leszámítva minden okés vele. Próbáltam már vele beszélni erről tapintatosan, de azt mondta hogy neki mindig az isten meg jézus volt az első és soha nem adná fel a hitét, és hogy kötelessége így nevelni a gyerekeit is... Nem értem hogy valaki hogy lehet ennyire fanatikus. Amúgy én 28 éves vagyok, ő 29. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. nov. 16. 13:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Egy tisztességes katolikus életének alapja Isten és Jézus (így írjuk, ez a neve), s mivel ez nektek nem közös alap, engedd el.
2021. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Jelentettem a kérdést
2021. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Ahogyan az 1es írta. Egy vallásos embertől nem várható el, hogy ne legyen az. Ha te teljesen vallás ellenes vagy, ő meg vallásos, akkor ezt el kell engedni.

Én ennél rugalmasabb vagyok, szerintem baja nem lesz senkinek arról, ha megismerkedik valamelyik vallással. De én se vagyok vallásos és nem bánom, hogy a párom sem az, mert így azért némileg egyszerűbb a dolog.

Ettől még ismerek olyan párt, ahol az egyik fél vallásos, a másik nem. A vallásos fél jár a gyerekekkel templomba és évi 1x-2x valamelyik nagy misére a párja is velük tart. A gyerekek meg vannak keresztelte és rendszeresen járnak misére, hittanrs. De egyéb hagyományokat nem követnek amennyire tudom. A lényeg, hogy találtak egy mindenki számára kielégítő egyensúlyt. De ehhez kell, hogy a nem vallásos fél ne legyen elutasító se.

Esetetekben egyetlen megoldás van, hogy elengeditek egymást és tanultok az esetből.

2021. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Én nem járnék katolikus férfival, családot meg pláne nem alapítanék. Nem akarnám, hogy vallásos dolgokkal tömjék tele a gyerekem fejét. És mivel a gyerekem nemcsak az enyém, hanem van egy apja is, akinek szintén van beleszólása a nevelésébe, így csak olyannak szülnék, akivel legalább a nevelés főbb irányvonalaiban egyetértünk.
2021. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Csatlakozom a 2-eshez.

A kérdés provokatív.

Ha egy nőnek ilyen szinten fontos a hite, akkor ő búcsúzna el tőled, nem neked kéne a gyakorin erről kérdést föltenni.

Egyszóval: kamu kérdés, vallásgyalázó céllal.

2021. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
5-ös De bizony ebben a műfajban is létezik a "majd megváltoztatom fő hogy külsőre bejön" féle női logika. Az viszont nyilvánvaló hogy óhitűvel kapcsolatban ilyen kérdést senki nem merne kiírni mert sejtené hogy a kérdésével együtt őt is tiltanák.
2021. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

kedves 2-es és 5-ös, akkor vegyétek magatokra nyugodtan, nem sértődök meg.


Nem, ezt ő még nem tudja, és azzal nincsen baja hogy én nem vagyok vallásos, még nem említettem neki a szakítást, de szerintem sejti.

2021. nov. 16. 13:38
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Volt vallásos, római katolikus barátnőm.


A legperverzebb nő volt, akit életem 40 éve alatt megismertem.

Rendesen zavarban voltam a szexuális dolgai miatt.

2021. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A 6-ossal egyetértek, szerintem a barátnőm is valami ilyesmiben reménykedik, csak hiába, és már a majd egy év alatt ez kezd kibújni a kukac a zsákból. És én sem tudom őt megváltoztatni hogy ne járjon templomba.
2021. nov. 16. 13:40
 10/20 anonim ***** válasza:
13%

9.-re.


De mi a baj azzal, ha templomba jár? Az jobb lenne, ha heti 4X edzeni járna, ilyen kanik közé? [link]

2021. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!