Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mióta fogadja el a magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta fogadja el a magyar társadalom az élettársi kapcsolatot? Többi lent.

Figyelt kérdés
Közel 5 évig éltem együtt a férjemmel, mielőtt összeházasodtunk. Ez alatt az idő alatt nagyon sok kellemetlenséget kellett elviselni, elsősorban nekem. Csipkelődő, lesajnáló megjegyzéseket, hátrányos megkülönböztetést. Ma már ez teljesen elfogadott, az együttélő pároknak gyerekeik vannak, senki nem botránkozik meg, mint korábban.

2021. dec. 2. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Mi van? 🤨🤨
2021. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
nagyjából 20 éve változhatott ez meg, legalábbis itt a budapesti aglomerációban
2021. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Valamennyit változott a 2000-res évek után. De persze ez inkább az adott ember hozzáállásától függ akivel épp szemben állsz.

Én pl 5 évet biztos nem éltem volna senkivel házasság nélkül, ( mi 6 hónap együttélés után házasodtunk), gyereket meg semmiképp se szülnék úgy. Azt Még házasként is nagyon át kell gondolni ( szerintem).

De ettől még nem rossz az se ha neked vagy bárki másnak ez így rendben van. Együttélés, gyerek, akinek ennyi az igénye, az is oké, mindenkinek a magánügye.

2021. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Mi nem házasodtunk össze, lassan 20 éve együtt, 2 gyerekünk van, de még sohasem kaptam lesajnálást. 1-2 rácsodálkozáson kívűl semmi. Mondjuk, hogy őszínte legyek nem is téma szinte sehol. Én nem találm igénytelenségnek. Főleg ennyi idő után, ahol látom, hogy tényleg nem ez számít, mellettünk a házasságok 90 százaléka felbomlott.
2021. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Akiket nem akart elvenni a palijuk, szeretik azzal vigasztalni magukat, jobb színben feltüntetni az ilyen pasim- csajom kapcsolatot azzal, hogy bezzeg a házasságok nagy része felbomlik. Nos, ez ugyanúgy igaz az együttélős kapcsolatokra is, csak az nem hivatalos, nem olyan feltűnő mint a házasságok megszakítása.

Bárki kb bármire tud példát a saját környezetéből. Nálunk ismerősök közt pl több volt ott a szakítás ahol ilyen 8-10-15 éve együtt éldegéltek de itt megrekedtek és nem lépett tovább a kapcsolat. Utóbb kiderült, hogy a pasik csak az igazira vártak, és amint jött az, akár tizenéves kapcsolatot pikkpakk otthagyták, 1-2 év múlva pedig házasok voltak az új párjukkal.

2021. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

5.

Nem áltatom magam, mint írtam lassan 20 éve vagyunk együtt, 2 gyerekünk van, ingatlant iratott a nevemre a kapcsolatunk első éveiben. A 2. gyereket is ő erőltette és a mai napig azt mondja, hogy élete egyik legjobb döntése vagyok. Biztos egy jobbra vár. Beszéltünk többször is házasságról, de tényleg annyira nem érezzük fontosnak, hogy tenni nem tettünk érte semmit.

2021. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
6. Nem kellene magyarázkodni, ha biztos lennél a kapcsolatodban.
2021. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Jaj, hagyjuk már, persze, biztos remegek. Nem magyarázkodom, leírtam a tényeket, amik nem arra vallanak, hogy valaki másra várt volna. Gondolom 5 év után nem iratott volna rám egy Balatoni nyaralót és nem akart volna 2 gyereket vállalni. De biztos egy házassági papír ennél komolyabb elközlteleződés.😄 Egyébként pedig nem azt írtam, hogy az élettársi kapcsolatban nem mennek szét, hanem, hogy a házasság sem biztos. Akik élettársként együtt maradnak, azok házasként is valószínűleg. De a kérdésre is válaszolva, nézd meg anno,ennyien leélték az életüket egy rossz házasságban vagy megházasodtak hamar, mert rondán néztek rájuk. Manapság szerencsére lazábbak az emberek és nem más véleménye szerint élnek, vagy rettegnek, hogy vadidegen emberek jobban tájékozottabbak az életükkel egy leírt mondat miatt.😄
2021. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Jaa, hogy anyagi javak, pénz, nyaraló miatt tuti hogy te kellesz neki, háát oké...ahogy gondolod. És amúgy a gyerek se biztosíték semmire a világon, ezt jó ha tudod. Rengeteg egyedülálló anyukát ismerek akik szültek a pasijuktól gyereket, bíztak bennük, merthogy a gyerek " nagyobb elkötekeződés" szerintük, hát kicsit se az. A palik simán leléphetnek akkor is ha van. A gyerek meg a nők nyakán marad.

Mindegy, mindenkinek a maga dolga. Ahogy neked meglehet, és megvan a vélemênyed erről, úgy nekem is megvan ( szerintem igénytelenség hosszútávon együtt élni házasság nélkül, gyereket vállalni pláne), de én ennek az értékrendnek megfelelően élem az életem, ahogy te is a saját igényeid mértéke szerint éled a tiedet.

Egyáltalán nem kell egyetértenünk.

2021. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
9. Kezeltesd magad.
2021. dec. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!