Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt olyan akinek a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan akinek a felesége / barátnője (vagy férje/barátja) külföldi?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam volna hogy szóba jöhet bármi ilyen is, pláne úgy hogy se nem angol se nem német a hölgy (tekintve hogy ezt a 2 nyelvet beszélik Magyarországon a legtöbben), konkrétum még nincs, de elég fura gondolatok cikáznak a fejemben, hogy nehogy isten komolyabbra fordul a dolog akkor életem végéig angolul kellene beszélnem? Ráadásul mindketten egy 3. országba szeretnénk menni, így még viccesebb a dolog, mert az ottani nyelvet meg egyikünk se beszéli.


Lehet nem lesz semmi a dologból, de csak puszta kíváncsiságból, aki ténylegesen ilyen helyzetben van, ő hogyan élte, vagy éli meg ezt az egészet? Nem tudod elvinni bemutatni a családodnak, mert ők nem beszélnek angolul se magyarul, te se tudsz elmenni az ő családjához mert nem beszélnek angolul, és te se az ő nyelvükön. És akkor a jövőbeli dolgokat még nem is említettem... :D



2022. febr. 20. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat az en csaladomban beszelnek angolul...


Amugy minek akartok olyan helyre menni ahol egyikotok sem beszeli a nyevlet? Meg aztan akkor ott hogy fogtok megelni?


Jo mondjuk en is ezt csinalom :)


Na de vicces felreteve, szerintem nagyon eloreszaladtal gondolataiddal. Eloszor talan szedd fel a csajt, erezd jol magad vele. Azutan meg az van, hogy ha ugyis egy 3.orszagban akartok elni, akkor tul surun nem fogjatok latni 1mas rokonait.

Nekem volt kulfoldi csajom, de nem a nyelv okozta a legnagyobb problemat a kapcsolatban.

2022. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
eleve én el akartam költözni oda, az hogy ő is oda akar menni az csak utólag derült ki. Amúgy meg csak puszta kíváncsiság, nem görcsölök rá a dologra, csak játszok a gondolatokkal :D Ha nem lesz belőle semmi akkor sem dől össze a világ, én amúgy is el fogok költözni
2022. febr. 20. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
na hat az jo, en mostmar azert kivancsi lennek, ki hova valosi meg hova akarok koltozni
2022. febr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen kapcsolatban élek. Működik.
2022. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt orosz barátom, angolul kommunikáltunk. De amúgy is voltak külföldi barátaim, szóval ez önmagában annyira szokatlan, de nekem is fura érzés volt eleinte, hogy többet kommunikálok angolul mint magyarul, és nem tudok az anyanyelvemen beszélni a párommal. Pedig elég jól beszélem, de mégsem egy második anyanyelvként. De ezt szerintem meg lehet szokni.


Szülők ha nem is tudnak, amennyiben nyitottak olyan nagy gond nem szokott lenni. Ahogy beszél, ahogy viselkedik, meg ahogy bemutatod persze abból lesz egy benyomásuk róla és ez a lényeg. Ami a megértést illeti, tolmácsolsz meg az alap dolgokat kézzel-lábbal mutogatják egymásnak, és megértik :D Elég vicces tud lenni. Mondjuk én amúgy sem vonom be annyira a családot a párkapcsolatomba, szóval évi pár formális találkozóban kimerült a dolog.

Meg egy idő után egymás anyanyelvéből egy ilyen túlélőcsomagot eltanultok. Egy párszáz elemből álló szókincs, és alap kifejezések, kis alap nyelvtan azért rámragadt, rá pedig a magyarból. De van aki megtanulja a párja anyanyelvét, az is nagyon szép dolog szerintem. Persze nyilván csak amikor komolyabbra fordulnak a dolgok.

A legtöbb ebből eredő akadály, nehézség leküzdhető, ha amúgy kb. minden más működik.

2022. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval ez önmagába annyira nem volt szokatlan*
2022. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eloszor is tanuld meg annak az orszagnak a nyelvet ahova koltozni szeretnel. A sajat dolgodat konnyited meg ezzel.

En amerikaban elek, amerikai felesegel es csak angolul beszelek hozza. Engem nem zavar hogy angolul kell beszelnem mert mindent eltudok igy is mondani.

Az a szituacio zavarna ha o nem amerikai lenne hanem pl lengyel es angolul kellene kommunikalnunk mert egyik se ismeri a masik anyanyelvet.

A szuleim nem tudnak angolul, megis bemutattam nekik, igaz hogy koszonesen kivul mast nem tudtak egymasnak mondani :D


Van itt kint egy magyar ismerosom akinek mexikoi a felesege, de o nem beszel spanyolul, a no sem tud magyarul igy angolul kommunikalnak. A srac csaladja Magyarorszagon el es tud angolul, a no csaladja mexikoban van es egy reszuk tud angolul vagy makog angolul, de van koztuk aki csak spanyolul tud.

Oket ez nem zavarja, ugyiscsak evente 1-2 alkalommal talalkoznak a csaladdal.

2022. márc. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!