Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megéri így a barátnőmnél lakni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri így a barátnőmnél lakni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek (24 éves) van saját, hitelmentes lakása, ezért értelemszerűen mindketten nála lakunk. Nagyon jó helyen van Budapesten, újépítésű is, úgyhogy szerencsésnek érzem magam, hogy nem kell érte fizetni csak a rezsi felét. Viszont van egy dolog ami elkezdett zavarni mostanában. Ha a barátnőmnek nincs kedve valamilyen házimunkához pl mosogatógép bepakolás, vagy bármi máshoz, azt általában rám bízza. Nagyon sokszor megcsinálnom szó nélkül, de ha épp elfoglalt vagyok, vagy nekem sincs kedvem hozzá, akkor azt hozza fel, hogy a lakás az övé, úgyhogy örülne, ha jobban kivenném a részem a házimunkából. Ez kicsit úgy jön le nekem, hogy mivel övé a lakás, ezért én legyek a házi cseléd. Nem azt mondom, hogy soha nem takarít, mert szokott ő is, inkább csak az a kényelmesebb fajta hölgy, aki szereti ha kiszolgálják, vagy helyette megcsinálják a teendőket, viszont ha rá van kényszerítve megcsinálja ő is, csak nem túl szívesen. Én tudtam, hogy neki a személyisége a kényelmet preferálja, mert ismerem őt régóta, viszont együttélés szempontjából ez nem a legideálisabb. Felmerült a kérdés, hogy később vajon ez hova fog fajulni, lehet sokkal több lesz az elvárása, ahogy korosodik. Szeretem őt tényleg, csak nekem nem szimpatikus ez a hozzáállás, hogy neki jár a kevesebb házimunka, csak mert övé a lakás. Mit gondolsz, jogos az elvárása és megéri így is nála lakni?

2022. febr. 22. 13:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Örülj hogy nem kér lakbért
2022. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg ez a legnagyobb problémád? Hát takaríts... biztos sokat dolgozik/dolgozott ha tehermentes a lakás, ez szerintem érthető... csak a rezsibe adsz bele akkor végképp...
2022. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt miért kérne, ha neki sem kell fizetnie? Kicsit abszurd lenne, ha rajtam akarna jól járni/nyerészkedni.
2022. febr. 22. 13:35
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem ti szoktátok itt mondani, hogy az ugat, akié a pénz, lakás?
2022. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen esetben pedig elég sokan kérnek lakbért okkal... ő azért nem fizet érte” mert már ledolgozta, de fenntartani még fent kell, az meg hogy csak a rezsibe adsz lóf*sz...
2022. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is ez lenne a normális, hogy picivel többet adsz a kapcsolatba te is. Pl. te vásárolsz be. De ezt az orrod alá dörgölni nem szép dolog. Ha nagyon unod, menj albérletbe, ott legalább nyugton lesz és barátnőd is észreveszi, hogy még tudnál állni a saját lábadon. Egy párkapcsolatban szerintem nem normális így állni a párunkhoz. Ha viszont tényleg érezhetően kevesebbet is teszel bele a kapcsolatba ilyen szempontból, akkor valahol jogos a kiakadása.
2022. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Meglehetne beszélni ki mit csináljon, nem egy nagy ügy. Itt maga a csaj stílusa ami szánalmas, eléggé lenéző és pökhendi, miközben ő maga rohadt lusta.


A kettős mérce a gyk-n nem meglepő, fordított esetben már a csávó fejét is letépték volna, hogy hogy meri így ugráltatni a nőt, mi az hogy nem adja meg neki az egyenlőséget? De hát ezt már megszoktuk.


Osszátok el jobban a teendőket, de ha úgy érzed lenéző, csicskáztatni akar, ő nem teszi bele a maga részét, akkor nem csak az elköltözésnek van értelme, de valószínűleg a szakításnak is.

2022. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Beszélek majd vele.
2022. febr. 22. 13:57
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Emberek, 24 évesen hitelmentes lakás önerőből? Akkor a lány informatikus vagy orvos? nem mintha ez lenne a legfontosabb, de senkiben sem merül fel, hogy örökölte, vagy a szülei alátették? nem szép dolog ahogy bánik Veled, mondom ezt nőként, kérdező, szerintem beszélj vele,ha nem változtat/nem látja be,akkor szakíts...
2022. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Előbbi válaszoló vagyok: arra akartam ezzel utalni, hogy az igazán jól jövedelemző hivatások esetében még az egyetem is tartana, nem hogy ...
2022. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!