Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kéne eloszlania a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kéne eloszlania a házimunkának egy pár hónapos kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Három hónapja vagyunk a barátommal együtt. Minden rendben van köztünk, de van 1-2 dolog, ami nem tetszik, ezért a véleményetekre lennék kíváncsi.

Nyilván még nem lakunk együtt, de neki nincsen lakótársa, szóval többnyire nála szoktunk lenni. Ez kb azt teszi ki, hogy hétvégén meg max 1 nap hétközben, bár utóbbi elég ritkán van, itt szoktam nála aludni. Most a héten pont így alakult, tegnap este nála aludtam, mert én ma nem dolgozok, azt terveztem mára, hogy tanulok, hoztam is hozzá a cuccaimat és tudja is. Megkért, hogyha van időm, akkor takarítsam ki a fürdőhelyiséget meg a wc-t.

És úgy vagyok igazából vele, hogy oké, szívesen megcsinálom egyszer, de amúgy nekem is van háztartásom, amit suli és meló mellett vezetek, úgyhogy nem szeretném, ha rendszer lenne belőle, hisz végülis én nem lakok itt. Erről mi a véleményetek? Igazából csak annyit beszéltünk reggel, hogy megcsinálom, nem mondtam neki mást, mert lehet rosszul gondolom.

Egyébként így jobban belegondolva, ha így vagyunk, akkor szinte mindig kitalál nekem valamit, legutóbb pl. porszívózásra kért meg.

Olyan aggodalmaim vannak még, hogyha idővel összeköltözünk, akkor remélem nem fogja rám hagyni a házi munka oroszlán részét. Tudom, hogy sokakban még megvan az a berögződés, hogy a nőnek a konyhában van a helye és a házi munka is ránk marad, de láttam anyumat, aki napi szinten ledolgozta a 8 órát és otthon még sütött-főzött-takarított meg gyereket nevelt, míg a palija feltett lábbal heverészett. Én biztos vagyok benne, hogy nekem erre nincs szükségem és a kapcsolatunk legelején erről beszéltünk is a párommal, tökre egyetértett velem…

Szerintem vannak bizonyos dolgok, amiket nem csináltathatna velem meg, bár mindig készségesen elvállalom és szó nélkül csinálom.. ilyen volt pl. a hótakarítás. Nekem nem volt váltós cuccom és segítettem, de utána csurom víz voltam, amíg haza nem értem. Vagy múlt héten a 40 kilós rekeszeket segítettem le-fel hordozgatni. Lehet, hogy nagyok az elvárásaim, de tudom, hogy a bátyám, tuti nem csináltatna meg ilyeneket a feleségével…


2022. márc. 2. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem vannak bizonyos dolgok, amiket nem csináltathatna velem meg, bár mindig készségesen elvállalom és szó nélkül csinálom"


Ha szó nélkül csicskulsz, miért hinné, hogy bajod van ezzel?

2022. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem lakunk egyutt, 3 honapja járunk, de o nem is szeretne, ha takaritanek nala, múltkor mig elment a boltba elmosogattam es szinte "kikaptam"erte, hogy felnott ferfi, o is megtudja csinalni :)

En se engedem neki hogy nalam takaritson, bar van h magatol elmosogat leviszi a szemetet ilyesmi.

Multkor felajanlottam hogy takaritsunk ki nala egyutt, de nem engedte.


Ha nalatok vagytok te is kerd meg dolgokra kivancsi lennek mit szol hozza..

2022. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Valszeg ugy van vele aki epp ott van es épp ráér az megcsinalja.


Ez lenne nálad is ha te nem lennél.otthon gondolom nálad pakolgatna takaritana addog

2022. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem alapvetően apróságokra megkérhet, pl. a porszívózás azért nem akkora nagy dolog. Ha hétvégén átmész, és ott töltöd az időt, azért te is hordod be a port. De nyilván ezt nem úgy, hogy ő addig mereszti a fenekét, meg rád hagy mindent. De a komplett fürdőhelyiség kitakarítása és a vécépucolás azért baromira nem ez a kategória, az az ő dolga. Mondjuk, ha nagyon úgy nézzük, tanulhatnál otthon, és akkor a saját háztartásodat koszolnád, áramodat, használnád, stb., és akkor semmi alapja nem lenne, hogy ilyenekre kérjen. Járjatok mind a kettőtökhöz egálban, és akkor sem lesz alapja az ilyen kéréseknek.


A rekeszek felhozogatására nem tudok mit mondani, én 20-30 kilós betonos zsákokat cipeltem a párommal, mert nem tudtam nézni, hogy egyedül a betegeskedő apjával csinálja. De! Ez közös háztartásban volt. Szóval szerintem nem gáz, ha megkér, hogy segíts, ha nincs más, ÉS ez kölcsönös. Ergo, ha neked kell segítség, akkor azonnal ugrik, és megtesz mindent.


Mindenesetre én azt javaslom, hogy duzzogás, gyakorizás, egyebek helyett inkább ülj le vele megbeszélni, hogy te szerinted ez így nem oké, így sé így érzel. Lehet, akkor kiderül, hogy ő meg azt nem érzi okésnak, hogy csak te jársz hozzá.

2022. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Hogyha hetente 2-3 napot vagy nála, megértem, hogy megkér segíts pár dologban, az viszont fura, hogy egész fürdőszobát, vagy a teljes lakás porszívózására kér - normális esetben kis pakolásra, mosogatásra gondolnék.


Amíg nem takarítottál, hogyan nézett ki a lakás? Szép, tiszta, rendben tartva, avagy poros, piszkos, rendetlen? Ez válasz lehet a kérdésedre, hogy a jövőben mit vár el tőled!


Érdemes beszélned vele, amit soknak gondolsz, utasítsd el és indokold meg miért. Nem vagy köteles mindent megcsinálni, mert ha ezt minden szó nélkül folyamatosan elvégzed, idővel alap elvárás lesz és még jönnek hozzá új feladatok!

2022. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem az egész szituációt. Bennünk fel se merült, hogy egymás lakását pucoljuk ki, amikor még külön éltünk. Mindenki tartsa rendben a saját lakását. Összeköltözés után is ez van, nyilván akkor a közös lakást kell mindkét embernek rendben tartania.
2022. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Megkért, hogyha van időm, akkor takarítsam ki a fürdőhelyiséget meg a wc-t."

Rendben. Ha lesz időd, megcsinálod, ha nem, akkor nem.

2022. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából csak annyit beszéltünk reggel, hogy megcsinálom"

Ha vállaltad, akkor oké. Egyszer, most. Miért kéne ebből rendszert csinálni? Mindig mondhatsz igent is, és nemet is.

2022. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ert én ma nem dolgozok, azt terveztem mára, hogy tanulok, hoztam is hozzá a cuccaimat és tudja is. Megkért, hogyha van időm, akkor takarítsam ki a fürdőhelyiséget meg a wc-t."


Na itt kellett volna szedne da cuccod és elmenni. Ez lesz ha együtt éltek is, ne álltads magad.

2022. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!