Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lakás rezsi fizetése élettárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakás rezsi fizetése élettárs lakására masoknal h megy ?

Figyelt kérdés
Én költöztem a párom lakásába. Nem vett el feleségül, élettársak vagyunk csak. Külön kasszán. A lakására kéri a fele rezsit. A barátnőm azt mondja szerinte nem fer velem a párom, mivel a fűtés, upc, közös költség akkor is pont ennyi lenne neki ha egyedül élne és nem érti miért fizetteti ki velem a felét. Szerinte csak a víz és a villany felét kérhetné el. Ezek után én is elkezdtem rajta gondolkozni. Lehet h igaza van? Akik így költöznek össze mint mi, h oda költöznek a párjuk lakásába azok h egyeznek ilyen dolgokba meg?
2022. ápr. 8. 07:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen mindennek a felét fizetem. Nem kicsit lenne pofátlanság ha nem. Örülj neki hogy az albérletet megspórolod.


A csávó helyében elgondolkodnék kell e nekem ilyen anyagias liba.

2022. ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Mi közel 15 éve élünk együtt, de sose ilyen meg sem fordult a fejemben hogy ezt kinek is kellene fizetni. Az összerakott fizunkból én fizetem be a teljes rezsit,az ő nevén van a ház. Ez olyan alap nálunk hogy nem nézzük kifizeti. Élettársak vagyunk nem lakótársak.
2022. ápr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

2-es: ez egész más, mert ti gyakorlatilag közös kasszán vagytok, ezért nem is kerül elö, ki mennyit fizet, ha minden közös.


Kérdezö: Az alap kellene, hogy legyen hogy a rezsi felét fizeted! Nem azt kell nézni, mennyi az, amit te konkrétan fogyasztasz, hanem azt, hogy ha máshol laknál, akkor neked ezeket fizetni kellene.

2022. ápr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a barátnőd tipikusan az a nő lehet, akinek természetes, hogy kitartják, aztán ha a pasija kenne bajban, és neki kéne viszonoznia átmenetileg, akkor dobbant.


Bár ez itt nem derül ki, de az ilyenek szoktak “nők” lenni, amikor a hagyományos modell előnyei ebből származnak, de amikor a házi munkában kellene részt venni, akkor hirtelen egyenjogúak.


Szóval ilyenre ne hallgass, ha hosszú távon gondolkodsz.

2022. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha te egyedül élnél, nem kéne fizetni a UPC,fűtés stb.. költségeket? Akkor a teljes árat kéne neked is, így csak a felét. Szerintem fair a párod, nincs ezzel gond.
2022. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek a felét fizetem, ketten élünk itt. A fűtés, közös költség, UPC előnyeit te is élvezed, nem csak ő.
2022. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%

Azért vagytok külön kasszán, hogy egyetlen fillért se kelljen költeni a másikra. Neked van hol laknod ingyen, neki meg van állandó fix punci ingyen.

Üdv a modern "párkapcsolatok" világában!

2022. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen OK a fele rezsi.
2022. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Te is ugyanúgy nézed a tv-t, miért ne fizetnéd a felét? Gondolom, ingyen laksz a lakásban, ő se kér tőled bérleti díjat, szóval nem is értem, hogy hogy merül fel, hogy a rezsinek csak egy részét fizesd. Télen, aki fázósabb, az a fűtésbe többet ad bele?
2022. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
55%

7: mondjuk ez is egy megközelítés, de akkor olcsóbb és kényelmesebb “olyan” helyre járni. Változatosabb is.

Ez kb. olyan, hogy szeretek pub-ba járni, de azért otthon nem rendezek be egyet.

2022. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!