Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan motiváljam a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet a házimunkára?

Figyelt kérdés

Amúgy tökéletes férj, odaadó, segítőkész, csak ez az egy gond van. Utálja és ráadásul nagyon feledékeny. Ha folyton nyaggatom megcsinálja, de magától nem jutna eszébe.


Légyszi ne jöjjetek ilyenekkel h anyukájának kellett volna megnevelni vagy ilyesmi, nem nevelni akarom, csak motiválni. Hogy ne utálja annyira, legyen kedve hozzá, meg ne felejtse el folyton minden dolgot, amit megbeszéltünk h megcsinál.. Ő is szeretne ebben változni.


2022. jún. 23. 14:46
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
89%
Ott a pont a 6-osnál. Oké, főzök mosok takarítok, egyedül rendezem a gyerekeket, de akkor egy percet nem dolgozom többet életemben, ellenben elvárom, hogy normális színvonalon legyünk eltartva! Megsúgom, a nettó 300-400 ehhez édeskevés. SZóval azok a hímneműek, akik itt verik a nyálukat, hogy ez a nő dolga, keresnek annyit, hogy a nő kieső fizetése ne legyen probléma? Merthogy akkor a család eltartása egyedül az ő dolguk.
2022. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
12%

#11


Ezzel fasziként is egy véleményen vagyok veled. Mondjuk megjegyzem nők választanak, arról meg mi férfiak nem tehetünk, ha csóró/aluliskolázott akárkihez mentek hozzá...

2022. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
12: aha, most ez a gond. Máskor meg 10/9 kérdés arról szól, hogy a szemét mocskos nőknek csak a pénz számít, és nettó 800 alatt nem állnak szóba senkivel. Akkor most melyik? :D
2022. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%

Veszel egy kis táblát, kirakod az előszobába és arra felírod mit kell csinálnia. Nem takarózhat azzal hogy nem tudja, elfelejtette.

Ha meg nem csinálta meg akkor te a kaját felejted el megcsinálni neki/kidobod.

2022. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
2%

#13


Más nevében nem tudok nyilatkozni, azért mondtam, hogy 𝗲́𝗻 egy véleményen vagyok, bár lehet csak azért, mert én a 400 többszörösét keresem nettó így engem különösebben nem érint, ha egy nő megköveteli a pénzt. Van belőle elég. Nők egyéb követelményei viszont nagyon is érintenek (külső...).

2022. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy halkan teszem hozzá, az ilyen "házimunka a nő dolga" jelszóval asztalt csapkodók pont az iskolázatlan, nettó 200-at vagy annyit se kereső vidéki zsákfaluban élő prolik szoktak lenni, akik fényévekkel vannak elmaradva a társadalom normálisabb részétől. A tanult, felvilágosult, az ország normálisabb részein élő embereknél lényegesen kisebb arányban látod ezt a "klasszik" modellt, hogy anyuka meggebed immár munka mellett, apuka meg hazajön, és csak zabál, vedel, fingik meg böfög, mert a "házimunkaazasszonydóga".
2022. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
94%

Motiválni nem tudsz senkit, a motiváció belülről fakad. Azt jelenti, hogy vágyik arra, hogy megcsinálja. Te két dolgot tudsz tenni: az egyik az, hogy megpróbálod inspirálni, azaz olyan előnyöket mutatni neki, amik által megszülethet a motivációja. A gond az, hogy valószínűleg ilyet nem sokat tudsz mutatni neki.


A másik út, hogy megkéred. Ez azt jelenti, hogy elfogadod, hogy ez nem neki, hanem egyedül neked fontos, és ha megcsinálja, kizárólag a te kedvedért teszi. Szerintem ezt a felelősséget akarod úgymond "megúszni", pedig szerencsés esetben lehetne a belső motivációja a te örömöd és hálád.

2022. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell megcsinálnia. Elég, ha annyit keres, hogy ki tudja fizetni a bejárónőt.
2022. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
31%
Költözz hozzám amíg rá nem szokik.
2022. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy belegondoltál abba, hogy valakit "motiválni" valamire, amihez semmi kedve, meg késztetése mekkora munka? Te komolyan 30-40 évig akarsz azzal vesződni, hogy egy felnőtt embert motiválsz olyan alapvető dologra, mint a saját terének a rendben tartása?

Ez neked lesz hatalmas érzelmi munka, és bár nem akartál ilyen választ olvasni, de bizony az az igazság, hogy az anyjának és az APJÁNAK kellett volna megnevelni, nem neked.


Edzőként tudom, hogy melyik ügyfelem lesz sikeres: nem az amelyiket folyton motiválni kell, hanem amelyik elfogadja, hogy nem lesz mindig külső vagy belső motiváció, de akkor is betartja a megbeszélteket és akkor is eljön edzeni és végigcsinálja, ha épp semmi kedve.

Akit motiválni kell, az ideig-óriág tart ki, aztán feladja és visszatér a régi szokásaihoz és ott fog tartani évek múlva is, ahol elkezdte vagy még hátrébb. Meg szokták ezek az emberek kérdezni, hogy "na, ügyes vagyok, büszke vagy?", én meg bólogatok, de magamban hozzáteszem, hogy várjuk csak ki a fél évet, egy évet és meglátjuk, akkor hol leszel.

Mindig kérek visszajelzést és rendszerint azok adnak olyan feedbacket, hogy "nem motiváltál eléggé", akik kicseszett lusták voltak és azt várták, hogy irogatok nekik rendszeresen, meg nyomom nekik a pep talkot, hogy végre csinálják.

Akikben meg van önfegyelem, meg belátják, hogy nem az én kedvemért kell edzeni, meg normálisan étkezni, na ők lesznek sikeresek.


Te tudod, mennyit ér ez meg neked, de gondolkodj el, kérlek, azon amit írtam, mert tapasztalatból beszélek.

2022. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!