Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan motiváljam a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a férjemet a házimunkára?

Figyelt kérdés

Amúgy tökéletes férj, odaadó, segítőkész, csak ez az egy gond van. Utálja és ráadásul nagyon feledékeny. Ha folyton nyaggatom megcsinálja, de magától nem jutna eszébe.


Légyszi ne jöjjetek ilyenekkel h anyukájának kellett volna megnevelni vagy ilyesmi, nem nevelni akarom, csak motiválni. Hogy ne utálja annyira, legyen kedve hozzá, meg ne felejtse el folyton minden dolgot, amit megbeszéltünk h megcsinál.. Ő is szeretne ebben változni.


2022. jún. 23. 14:46
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
18%

#30, tudom, hogy k.vára nehéz elhinni, de nem vagyunk egyformák. Ami neked alap, másnak nem az. A világ egy sokkal egyszerűbb hely lenne, ha ezt el tudnánk fogadni.


Amikor a feleségemet megismertem, én nem tudtam mosógépet használni, mert mindig anyám mosott rám, ő meg nem tudott tömegközlekedni, mert mindig fuvarozták a szülei. Ő megmutatta nekem a mosógépet, én neki, hogy hol kell jegyet venni a metróba.

2022. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
76%

Attól még, hogy helyetted mindig beindította valaki a mosógépet, még nem lesz nem alap, hogy meg tudod csinálni. Egyébként 3 perc guglizás után meg is van. A házimunka is alap, akkor is, ha elkényeztettek a szüleid és soha egy poharat nem kellett arrébb tenned.

Szerintem felesleges arra hivatkozni, hogy jaj, hát mások vagyunk és közben simán elnézed, hogy a párod helyetted dolgozik állandóan, mert hát "mások vagyunk".

Biztosan vannak helyzetek, ami alól ez felment, én elküldenélek a pics-ba. :)

2022. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%
31, és akkor hogy van nálatok? Te pihengetsz vagy játszol, a feleséged meg egymaga takarít, mert "nem vagytok egyformák"? :D
2022. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy az is vicces, hogy két felnőtt embernek problémát okoznak olyan dolgok, mint a mosógép elindítása, meg egy metrójegy megvétele. 12 éves húgom egyedül közlekedik, és ki is mossa a ruháit, ha úgy van. Itt meg a felnőtt férfi tanítgatja a felnőtt feleségét, hogy kell jegyet venni. :D Komolyan, ti a gyerekszobából házasodtatok, vagy hogy kell ezt elképzelni?
2022. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
52%
Különben a pasik valamiért baromira rettegnek a mosógéptől, de komolyan. Az én férjem kezdetektől nagyon házias volt, főzött, mosogatott, porszívózott, mindent csinált, de annak a rohadt mosógépnek a közelébe se akart menni. Ok, elfogadtam, mert minden másban topon volt. Aztán egyszer elfelejtett szólni, hogy mossak ki valamit időre, amikor meg rájött, nem voltam otthon. Felhívott, hogy mit hova állítson, és láss csodát, mosott 🤣 Egyébként akkor egyúttal rá is jött, hogy nem harap a mosógép, és azóta rendszeresen használja ő is. Sőt, később vettünk szárítógépet, azt magától elkezdte egyből használni.
2022. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
35, nekem teljesen más tapasztalataim vannak. Eddig minden pasim maga mosta a ruháit. A vőlegényem is. Sőt, ő választotta ki a mosógépet, ő olvasta el a manualt és mondta el nekem, hogyan kell használni (mondjuk, elolvastam én is, csak élvezte, hogy mansplainelhet :D). Nem tudom, hol szedtek össze ennyi életképtelent. :D
2022. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
47%

Úgy látom eléggé félrement a #31-es hozzászólásom, úgyhogy futok még egy kört. Nem azt mondtam, hogy baromi nagy probléma lett volna nekem a mosógép, vagy az asszonynak a metrójegy. Annyit akartam mondani, hogy mindkettőnknek voltak olyan hiányosságai, ami a másik számára alap, mégsem mondtuk azt, hogy "nehogy már nekem kelljen nevelni, hát nem vagyok az anyja".


Amikor valamire azt mondom, hogy alap, az azért van, mert nagyon régen megtanították nekem, és a környezetemben mindenki úgy csinálja, emiatt nekek ez lett az evidencia. Ha valaki ezt nem csinálja, akkor az ő környezetében ez nem volt elvárás. Ezen lehet puffogni, hogy milyen gyökér, meg nem vagyok az anyja, vagy le lehet ülni elmondani, hogy nálunk ez így szokás, én ezt így szeretem.

2022. jún. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
36: nem életképtelen, ő spec. minden mással teljesen topon volt és csinálta, ettől valamiért idegenkedett, ennyi. Nyilván ha rá lett volna kényszerülve, kimosta volna magának ő is már korábban, de nem volt. Amikor úgy adódott a helyzet, megoldotta. Ja, igen, engem hívott fel, ezer éves mosógép volt, nem volt meg a használatija már rég, amúgy valszeg onnan nézte volna, mit kell csinálni. Ha valóban az az életképtelen típus lett volna, aki kaját is képtelen magának csinálni, meg a mosogatót se találja meg magától, sose mentem volna hozzá :D
2022. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
76%

37, és hány éves korig lehet mentegetnie magát az embernek, hogy "hát anyuéknál nem úgy volt"?

Mert én is tudok rengeteg példát hozni, hogy gyerekkoromban otthon mik voltak, meg hogy voltak, de egy bizonyos kor, IQ és EQ fölött azért leesik az embernek, hogy amit anyáméknál láttam, nem status quo és nem biztos, hogy jól is van.

És nem arra gondolok, hogy a Takácsék cukorral eszik a tejfölös tésztát, a Kissék meg szalonnával, mert ezzel nem ártanak senkinek. De amikor arról van szó, hogy egyik ember a kapcsolatban végzi szó nélkül a házimunkát egyedül, míg a másik vakargatja a tökeit és ha szólnak neki, akkor nagynehezen esetleg megcsinálja, már ha épp nem felejti el... na, akkor ez szerinted csak szokás, vagy taplóság és a másik teljes mértékben való telibeszarása?

2022. jún. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
47%

#39, azt látom, hogy valamiért nálad be van ragadva, a jó és a gonosz harca, ezért meg vagy róla győződve, hogy én a gonoszt mentegetem. A helyzet az, hogy szerintem ebben nincs jó és gonosz, illetve nem is mentegetek senkit sem.


Én mindössze arról beszélek, hogy amiről szó van az egy konfliktus, és ennek a feloldására nem a legmegfelelőbb stratégia azt mondani, hogy nem vagyok hajlandó foglalkozni vele, mert amit én várok el, az a normális. Szíved joga azt gondolni, hogy amit te kérsz, az alapvető, és a másikból hiányzik az EQ. Lehet, hogy így is van, de a helyzetet ez nem oldja meg.


A helyzetet a kommunikáció, az elvárások és a problémák tisztázása oldja meg. Amit te, és sokan mások szajkóznak az az, hogy "ez nem az én dolgom, hanem az anyjáé".

2022. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!