Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Meg kéne csinálnom a házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kéne csinálnom a házimunka nagy részét, ha ezen kívül a párom mindent megad nekem?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom azt, amikor az a felállás, mint a szüleimnél is és sok idősebb házaspárnál, hogy a nő csinálja a hazimunkát, holott neki is ugyanannyi ideje van, mint a férfinak, mert mindkettő dolgozik. Úgyhogy nekem az lenne az elvárásom, hogy osszuk meg a hazimunkát.


A párom férfi, még tanul egyetemen, nem dolgozik, úgyhogy most nyáron konkrétan 100%-os szabadideje van. Én dolgozom főállásban. Szokott hazimunkát csinálni, re elég rendetlen, ha rajta múlna, hetekig a szobában lenne a mosatlan edény, pohár, szemét, mármint hogy nem a kukában, hanem az asztalon/földön. Rá is szólok gyakran, hogy takarítson többet, de mindig derogál neki. Sokszor azzal jön, hogy dehát szokott csinálni hazimunkát, meg mindig azt nézi, mi a jó nekem, ő fizet többet, kedveskedik, ezek mind igazak is, csak én úgy gondolom, hogy attól még jogos az elvárásom. De lehet, hogy tévedek. De nekem akkor is nehezemre esne 90%-ban házimunkázni meg helyette megcsinálni ezeket, szerintem nem igazságos. De szerinte meg igen.


Nem tudom mit csináljak...


2022. aug. 2. 13:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a részt sokan átugorjátok, hogy szokott hazimunkát csinálni."


nem ugorjuk át. magad írtad, hogy 90%-ban te csinálod. Az a minimális, kiszámíthatlan random házimunka, amit csinál, egy nagy semmi.

2022. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogy fizet többet ő, ha egyszer nincs munkája? A szülei pénzelik?
2022. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazt akartam írni, mint a #22. Lényegtelen a házimunka. Engem csak az érdekelne, hogy tud többet fizetni munka nélkül??? Szeretném megtanulni!
2022. aug. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a csávód valami profi befektető és ad befektetési tanácsokat is? Mert akkor értem már, honnan van a lovetta :D
2022. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatógép, mosógép,szárítógép, robotporszívó,kajafutár és havi kétszer egy takarítónő. A gépeket vetesd meg vele, mert te cserebe ki be pakolod majd, a takaritónőt felezzétek.
2022. aug. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha csak egyetlen egy konkrétan nagy probléma van, akkor nem illetek össze! Pici problémáknál jönnek a kompromisszumok simán, nagynál a toxikus folyamat.

Fiatal vagy még...

... esetleg menj hozzá, szülj gyereket neki, aztán gyere ide vissza.

2022. aug. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezô, nyugodtan maradj vele, ha neked így megfelel, de semmiképp ne szülj neki! Ha neked megfelel a mostani felállás, jó. Ha elunod, mindig dobbanthatsz.


De ha gyerek lesz, villámgyorsan fog rosszabbodni a helyzet.

Lehet, hogy most oké neked, hogy te csinálsz 80%-ot, ô 20-at. Ugye nem szakadsz bele. De ha majd gyerek mellett, meg gyerek és munka mellett kell csinálnod, ki fogsz purcanni.


Ráadásul most ugye szerelmes, meg akar felelni neked. Így is csak ennyire telik. De idôvel múlik a szerelem, ennyire se fogja érdekelni a nyavalygásod.

És a legrosszabb csali, ami rádcsukja a csapda tetejét, a GYES. Mikor otthon maradsz a gyerekkel, és ha már otthon vagy és ráérsz, te csinálod az egész házimunkát. Hiszen te is így tartod korrektnek, ezt diktálná most is az értékrended. Hisz ô meg dolgozik ugye. Ha munka után elvárnád a házimunkát tôle, még te lennél a hárpia. Még annyit se fog csinálni mint most, hiszen ha otthon vagy, a te dolgod lesz. Aztán eltelik egy-két év, ô totál belekényelmesedik ebbe a számára nagyon is kényelmes új felosztásba. Aztán mikor visszamész dolgozni, ez szépen így marad. Minden házimunka a tiéd. Mert ott nem fog hirtelen a semmibôl átállni a fele-fele leosztásra. Te meg ott leszel, cselédként a saját házasságodban, vagy mehetsz egyedülálló anyának egy pici gyerekkel (ahol ugyanúgy tiéd lesz a házimunka, de még megélni se tudsz rendesen). És ezzel a csapda bezárult. Rengeteg nô ragad benne, valószinûleg anyukád is így járt.


Amikor ketten vagytok és dúl a szerelem, "ó nem nagy cucc, megcsinálom én. Hisz amúgy olyan jól megvagyunk."

Ez gyerek és munka mellett már nem lesz poén. De onnan már nem lesz könnyû dobbantani sem.

2022. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
68%

Ja, már csinál hazimunkát... aha persze.


Ne védjed már, vagy ha véded, akkor ne panaszkodj róla.

2022. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi újság, kérdező?
2023. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!