Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párommal és a családjával. Mindenki nagyon kedves és szeretnek is (már amennyire), de én úgy érzem, hogy nem nekem való ez a közeg és néha szolgának vagyok használva. (Értsétek: ha valamit nem én csinálok akkor fel vannak háborodva.) Gyerek még nincs, ezt azért fontos szempontnak tartom. Úgy érzem hogy kötődök hozzájuk, de mégsem akarom ezt a helyzetet és megértést sem kapok.


Ti mit tennétek?


23/L



2022. aug. 8. 08:11
1 2
 1/14 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
Mielőbb költözzetek el pároddal együtt. Erre más megoldás nincs. Nálunk ugyanez a helyzet, tudom miről beszélek...csak beütött a válság és most csúsztak a tervek :/
2022. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ezt el kéne mondanod nekik. Persze nem így, hanem még ennél is finomabban. Most vagy szeretnek ők is téged és találtok valami arany középutat, vagy pedig nem fogadják el, és jobb is hogy szétválnak utaitok
2022. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben jelezném a párom felé, hogy ez a helyzet számomra nem megfelelő és változtatni szeretnél rajta. Ha hiteles akarsz lenni, elmondod részletesen mivel nem értesz egyet és hogy lehetne megoldani. Vagyis nem a nyakába zúdítod a problémáidat hanem megoldást is próbálsz találni amit vagy elfogad vagy megoldja másképpen.

Ha a beszélgetés után semmi nem változik, nem fogadja meg a tanácsaidat, akkor veszed a sátorfádat és csendben tovább állsz!!!

45F

2022. aug. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam finoman elmondani, de senki sem értette meg. Lehet azért mert még tanulok és nem viszek pénzt a családba. Egyértelmű, hogy segítek de már soknak érzem, de nem értik meg hogy miért.

Én meg nem tudom eldönteni, hogy a vitától félek vagy hogy sérülhetnék... Nem tudom mi tart vissza, hogy lépjek az ügyben komolyabban. Sajnos a párommal nem tudunk költözni még és ő is benne van nyakig a dologban.

2022. aug. 8. 08:35
 5/14 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
Ez esetben kizárólag a türelmeden múlik meddig tart a kapcsolatotok.
2022. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voot hasonlo.azt akarták hogy a parommal es anyujával éljek édes harmasban es oda szüljek

Mondtam hogy kioróbálok egy hetet.

Azalatt az anyja végig engem ugrálratott, cseléd lettem es csak akkor moshattam ruháimat ha ő megengedi, a párom mindenben az anyjának adott igazat, a főztömet együtt vállvetve lehordták, aztán azon voltak higy majd hozzájuk adjam a fizetésem es a csokot is meg stb.


Ki akartak zsigerelni es nem túlzok egyik sem értette azt, hogy nekem mi a bajom! Es egyik sem akarta hogy kükön éljek a párommal.

2022. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem költöznék "anyósékhoz, apósékhoz". Ugyanis te az ő házukban mindig csak vendégként, vagy rosszabb esetben kívülállóként fogsz funkcionálni.

Még akkor is ha látszólag befogadtak, akkor sem vagy "vér szerinti" odaszületett családtag. A lakás/ház mindig az övéké marad, neked ott szavad nem lesz. Ha erőlködnél, akkor meg tiszteletlen vagy velük, amit ugye egy intelligens ember nem engedhet meg magának. A párod meg két tűz közé kerül, hogy kinek adjon igazat, a szüleinek vagy neked.

Ez a helyzet senkinek sem jó. Akinek van egy kis esze az elköltözik. Két fizetésből könnyebb albérletet fizetni, mint egyből.

Ha lelkileg, pszichésen kikészítene ez a helyzet, akkor inkább visszamennék én is a szüleimhez, mint hogy "anyóséknak" ugráljak. Nem ér annyit az egész, hogy a végén nyugtatókat kelljen szedni, vagy pszichológushoz kelljen fordulni. A lelki békém mindennél többet ér.

2022. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát Te még iskolás vagy, úgy költöztél hozzájuk? Ők tartanak el...?
2022. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk iskolàs vagy kereseted nincs az eltartàsod öket terheli te pedig ezért segítesz. Ez nem szolgasàg.

Ök is segítenek neked azzal, hogy ott laksz, fürdesz, eszel stb...

2022. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a párod ezt tanulta azután is ilyen lessz ha elköltöztek. Szerintem simán szakítsatok.
2022. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!