Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön programok vs. házimunka?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön programok vs. házimunka? Hogy van idő mindenre?

Figyelt kérdés

Itt sok kérdésnél/válasznál látom hogy sok párnak fontos hogy külön is szervezzenek programokat, pl. munka után elmenjenek valahova a párjuk nélkül.


Aki így él annak szólna a kérdésem: ezt hogy logisztikázzátok ki?


Mi ha munkából a lehető leggyorsabban rohanunk haza, akkor házimunka-vacsora-fürdés után még pont van kb egy óránk nézni valami sorozatot vagy beszélgetni vagy sétálni egyet vagy bármi hasonló, mielőtt mennénk aludni.

Szóval ha akarnánk bármit csinálni külön, akkor aznap vagy egymásra nem lenne semennyi időnk, vagy szaladna a ház, nem lenne kajánk, stb.


Mindketten teljes munkaidőben dolgozunk. Fiatalok vagyunk, kevés szabadnapunk van.


Mások hogy csinálják hogy ennyi idejük van? Hogy néz ki egy olyan nap amikor külön programra is mentek?


2022. aug. 12. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
34%

Sokan nem dolgoznak

Kimarad a házimunka

2022. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%

Házimunka van előtérbe helyezve amihez a főzés is hozzátartozik. Lehet hogy egyik nap elmegy főzésre 2-3 óra de másnap jóesetben megeszed amit előző nap főztél és így marad 2-3 órád pluszba. Házimunka sincs minden nap. Heti kétszer elég felsöpörni és felmosni. A fürdő takarítás meg az esti arcápolási rutinomba is belefér amikor várom hogy egyik krém felszívódjon és jöhessen a másik.

Nagyon rossz lehet az időmenedzsmentetek.

2022. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Messze laktok a munkahelytől?


Nekem napi több mint 3 órám megy el közlekedésre :(

2022. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
92%
Én elég rendmániás vagyok, de hétköznap napi 20 percnél többet nem vesz el a házimunka. Ti minden nap ablakot pucoltok meg felsikáljátok a házat vagy mi az Isten? Hányra értek haza munkából? Nekem munka után simán van időm edzeni, kutyát sétáltatni, áthívni egy barátnőmet borozgatni stb. Hétvégén is szoktunk külön programot szervezni, nem vagyunk összenőve.
2022. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

#2

Nincs minden nap házimunka? Nálunk általában így néz ki kb egy hét:

Hétfő: főzés, mosogatás, mosás

Kedd: konyha kitakarítása, nagyobb rendrakás

Szerda: fürdőszoba kitakarítása, portörlés, porszívózás

Csütörtök: bevásárlás, főzés, mosogatás

Péntek: kert

Kb ezt próbáljuk tartani, ehhez még jönnek a ritkábban végzendő vagy alkalmi dolgok, pl most kedden elárasztott minket a víz és csapot kellett szerelni, előző héten az autóval voltak extra feladatok, mindig adódik valami a fentieken kívül.

Nem annyira látom hogy hol tudnánk időt spórolni, őszintén szólva így se mindig csinálunk annyit mint szeretnék/kéne, mert nincs több időnk.

2022. aug. 12. 11:22
 6/51 A kérdező kommentje:
6 körül érünk haza munkából.
2022. aug. 12. 11:22
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi nem visszük túlzásba a hazimunkát 😂 Pedig kéne.


Sokat vagyunk együtt, kevés az igény külön programra. Párom home officeozik, én hibridezek, a hét nagy részében egy lakásban vagyunk :)

2022. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Még amíg irodából dolgoztunk (home office-szal kicsit más az élet) addig is simán ment. 6-7ig dolgoztunk, kb 1-2 körül feküdtünk le aludni, így volt kb 7-8 óránk a munka vége és a nap vége között.

Hétköznap max fél órát töltünk házimukával, plusz ami elmegy a főzéssel, de hét közben nem szoktam nagyon időigényes kajákat csinálni. Néha ha olyan a vacsi amire várni kell mert pl. a sütőben készül addig pont van idő megcsinálni pár dolgot és meg is van a napi meló. Elmosogatni, bedobni egy mosást, kiteregetni, felsöpörni, felporszívózni nem sok idő. Próbáljuk azt a rendszert tartani, hogy azonnal eltakarítunk magunk után, így kevesebb utána a takarítanivaló, mert nem gyűlik össze semmi. Hétvégén az egyik napon kb. 3 óra alatt ketten simán összekapjuk a lakást, alaposabban kipucoljuk a fürdőt, stb, illetve vannak dolgok amiket nem csinálunk minden héten (pl. ablakpucolás, sütő tisztítás).

2022. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
35%

Homeoffice, rugalmas munkaidő, egyetem, lyukasórák, 10 perces távolságok, koli, takarító a koliban.

Házimunka így alig van. Oké hetente egy mosás, mosogatás, főzés meg felváltva. De ez evéssel együtt egy óra.

Egy légtérben is tudunk dolgozni, kb barmikir letehetjük a munkát. Ha meg bemegyünk az 10 perc menetidő bárhonnan bárhova biciklivel.

2022. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
#8 az a baj nekünk legkésőbb 11-kor mennünk kell aludni, hogy a 6-7 óra alvás meglegyen. Ha fent lehetnénk 2-ig akkor nekem se lenne bajom. :D
2022. aug. 12. 11:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!