Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan osztanátok / osztjátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztanátok / osztjátok meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Főként hasonló párok válaszát várom, de bárkit szívesen olvasok :)


Húszas éveink közepén járunk, gyerek még nincs, egy 40nm erkélyes lakásban élünk, mindketten napi 8 órában dolgozunk. Autó van, kert nincs, így a néhai autó szervizen kívül csak a házimunka marad, mint munka utáni feladat. Aki esetleg nem érintett, az is érdekel, hogy szerintetek hogy optimális két ember között a felosztás.


Nagyjából általános feladatok vannak, takarítás, főzés ( ez minden másnap, főtt ételt viszünk munkába is ) , mosás, mosogatás, szemét levitel, teregetés, plusz van egy kisallatunk, de őt közösen gondozzuk, növények gondozása, portörlés stb ..


Köszönöm szépen előre is a válaszokat !



2022. aug. 16. 02:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez jó kérdés. Én sosem éltem még együtt egy nővel sem, de önálló vagyok. Kompromisszumot kell kötni.


Volt egy barátnőm, akihez felmentem vendégségbe. Ő főzött nekem, mondtam, hogy én mosogatok, de nem engedte. Úgy állapodtunk meg, ha ő jön hozzám, akkor majd én mosogatok.


Szóval a segítő- és kompromisszumkészségnek meg kell lenni.

2022. aug. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Az csinál többet, aki kevesebbet keres
2022. aug. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Annyi, a válaszokból látva, fontos info lehet :


Én vagyok a nő, 5 évig éltem egyedül, szóval megtanultam ellátni magam. A párom a szüleitől jött, neki nem nagyon kellett részt vennie ezekben. Nem is sokat bíztam rá, 3 feladata van a fentiek közül ( főzni nem tud) , de ő ezt sokallja.


Kettőnk közül én többet keresek, de ez változhat, ki tudja, ez a jelenlegi helyzet. Ezért lennek kiváncsi, ki szerint mi a helyes/ arányos felosztás. Én úgy vagyok, mindkettőnknek egyenlő legyen a szabad ideje, így fair.

2022. aug. 16. 02:59
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha ebben erőltetni kell bármit is, az csak megmérgezi a kapcsolatot.

A férfiak ebben eltérnek, szóval hiába írunk neked itt egy listát, ha a pasi más habitusú. Kompromisszum a meghatározó, ahogy fentebb is írták.

Én 3 férfival éltem együtt, vagyis a harmadikkal ma is.

Az első az égvilágon semmi házimunkát nem volt hajlandó végezni. Egy idő után megértette, hogy gyerek meg munka mellett ez nekem így sok, így megállapodtunk, hogy én otthon maradok az otthini dolgokat intézni, és ő vállal még egy állást. Így elégedett volt mindenki.

Másidik párom mindent megcsinált otthon, viszont dolgozni nem nagyon akart járni, lényegében én etettem, mert kb annyit keresett, ami semkire nem volt elég. Kényelmes volt, hogy ptthin minden megvan mindig csinálva, de nekem ez nem volt így ideális.

A mostani párom anyagilag igyekszik többet bele tenni a háztartásba. A férfi dolgokat megcsinálja, olyanokat is, mint autószerelés, épületgépészet stb. A házimunkában nekem több a dolgom. Ő ritkábban főz, gyakrabban intézi a vásárlást, kitereget, kiviszi a szemetet, kipakol a mosogatógépből, de be már nem, a gyerek dolgait és a kutyusunkét egyenlő arányban végezzük,

ha nem vagyok otthon, megcsinálja, amit én csinálnék .... Semmiben soha nem állapodtunk meg, ez így alakult ki. Mindenki csinál valamit, amit éppen kell.

2022. aug. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert van, aki simán elvan egy pókhálós, poros lakásban is, (én pl...) de van, akinek még a vezetékek az asztal mögött is, mm-re párhuzamban kell álljanak egymás mellett...

Ha ebben nem egyeznek a szokások, tanultak....abból van a film: furcsa páros.

2022. aug. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszolult felezünk. Hétvégén takarítunk, hétvégén én leviszem a szemetet ő mosogat, főzés után/közben gyorsan leöblítjük a használt edényeket. Én aprítok ő ízesít. Teljes munkamegosztás van. Enyém a konyha övé a fürdő. Aztán övé. Awc enyém az előszoba, szerintem így jól halad és hamar megvagyunk
2022. aug. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Eleinte felezni akartunk mindent, de aztán a gyakorlatban ez nem épp így jött ki.

Ő többet dolgozik mint én, és nekem nincs szívem odaállítani a nehéz munkanap után takarítani.

Ami fixen az ő feladata: porszívózás (havi 1*), mosogatás (az ekcémám miatt csak gumikesztyűben tudnék, de azokat inkább más takarítási feladatokhoz használom, plusz a párom megnyugtatónak találja a mosogatást). A főzés az esetek 90-95%-ában közös, a maradék pár százalékban az enyém.

Minden mást én csinálok. Pontosan emiatt ő általában anyagilag többet tesz a háztartásba. Ezt sose kértem, csak magától úgy érzi, hogy ha már én viszem a legtöbb munkát itthon akkor állja a különböző háztartási vegyszerek, mosószer, öblítő, stb költségét.

2022. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Feleztünk, mikor így éltünk még. Úgy volt mindig elosztva, hogy mindenki csinál mindent időnként.

De az biztos, hogy ha sokallja, ha nem, a felénél nem vállalnék magamra többet. Lesznek majd, ha együtt maradtok, élethelyzetek, amikor a felénél jobban ki kellene venni a részét. Ha ezt sokallja, mi lesz akkor? Főleg hogy a példák, amiket írtál, pár percesek.

2022. aug. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a főzés és takarítás teljesen felesben megy. Ő a szemetet viszi le és a wc-t takarítja állandóan, én pedig a kadat/mosdó kagylót illetve a két cicat :)


23N 24F

2022. aug. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Én csinálok mindent.
2022. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!