Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan igazságos elosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan igazságos elosztani a házimunkát, ha a munkaidő eltér?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: a kérdésben szereplő két ember munkaideje papíron egyenlő, és a túlóra ÖNKÉNTES. (szóval nem arról van szó hogy kényszerből muszáj 12+ órákat robotolni hogy legyen mit enni)

Ezen túl persze érdekel hogy ez egyáltalán mennyire szempont, kinek ki a véleménye általánosságban.



Ha az egyik fél rendszeresen 1-3 órával később ér haza munkából mint a másik fél, akkor hogy igazságos?

Megvárni a munkával a később jövőt, vagy nekilátni addig a feladatoknak amíg ő nem jön?


Ti mit gondoltok?

Függ attól, hogy önként marad-e tovább, függ a fizetéstől, vagy mitől függ szerintetek?


2022. aug. 16. 11:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%
Akinek van kedve, ideje az csinálja
2022. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
De stopperrel nézik, hogy egyszerre kezdjék? Ezt nem értem. Ha mindketten itthon vagyunk, akkor sem egyszerre indul a házimunka.
2022. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
13%
A legjobb leegyszerűsíteni az egészet. A legtöbb ember ott cseszi el, hogy van 500 tányérjuk, aztán "de sokat kell mosogatni!" - legyen csak az ott élő ember száma + 1-2 tartalék és mossák el rögtön kaja után. Egy házimunka máris kilőve.
2022. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
50%
*emberek
2022. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#3

Pontosan ugyanannyi darab tányért kell elmosni akkor is, ha kettesével mosod meg ha tizesével.

A kérdés nem erről szólt. :D

2022. aug. 16. 11:54
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért így is el lehet osztani kb. igazságosan.

Én nem várom meg, amíg a párom hazaér, hogy mindenképp pontosan 50-50% legyen, mert nekem is van igényem a tiszta környezetre. Viszont találni mindig lehet valamit, és hétvégén is be lehet pótolni belőle.

2022. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
43%

Valószínűnek tartom, hogy aki túlórázik önként az több pénzt is keres.

Ez azért lesz fontos kérdéskör, mert valószínűleg hosszútávú tervek is képbe jönnek. Ha azért vállal önként több munkát az egyik fél, hogy ezáltal majd a közös jövőbeli otthonotokat, kocsitokat, stb, tehát ilyen nagy kiadásotokat könnyebben/jobban/gyorsabban/hamarabb meg tudjátok venni, akkor szerintem az lenne fair ha az tenne többet a házimunkába aki amúgy is otthon van és nem túlórázik.


Nálunk egyébként hasonló a helyzet, és bár sose kértem a páromtól pénzügyi támogatást, ő úgy érzi fairnek, ha többször fizeti a bevásárlást meg egyéb háztartási szereket (amik ugyebár nagyobb összeget is el tudnak vinni havi szinten) amiért én cserébe szinte az egész háztartást viszem. Én ezt egy fair leosztásnak érzem, de tudom, hogy sok nő ezt kiszolgáltatott helyzetnek élné meg vagy csakis felesbe akarna házimunkát végezni, vagy pedig némely pasi eltartottnak, ingyenélőnek nevezne engem. Úgyhogy ki-ki tegyen úgy ahogy ő jónak érzi és ahogy meg tudja beszélni a párjával. Nekünk bevált ez a klasszikus "nő viszi a háztartást, férfi adja hozzá a pénzt" dolog, sokkal több konfliktus volt köztünk amikor felesbe akartunk háztartást is vinni és felesbe fizetni mindent is.

2022. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
14%

Előbb el kell kezdeni.

Aki később ér haza, az fáradtabb, többet is dolgozott, több pénzt is hoz.

2022. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%
Nem számít a pénz, kivéve ha a bértárgyalás úgy történt, hogy mindketten ott voltatok, plusz a főnökeitek, és meg lehetett velük beszélni, hogy több pénzt szeretnél, mert nem akarsz vécét pucolni.
2022. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
0%

5.


De így tisztességesebb. Mindenki a sajátját mossa. Ha X használ még egyet, akkor azt is ő mossa. Ruhákat, egyéb koszt szintén - aki csinálta, az takarítsa!

2022. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!