Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg "élősködik" rajtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg "élősködik" rajtam a párom?

Figyelt kérdés
Van egy élettársam, 2 éve élünk együtt. Született pár hónapja egy közös babánk. Nekem az előző kapcsolatomból van egy kislányom, neki is van egy 4 éves kisfia akit a nagyszülei nevelnek.Eleinte nagyon jó volt minden, őszintén elmondtunk egymásnak mindent a múltunkról,elfogadtuk egymást és a gyerekeket is. Mostanában viszont gondok vannak. Mióta megszületett a baba nyilván gyesen van, így én dolgozom egyedül, előtte ő is dolgozott. ott. Nyilván tudom,hogy kötelességem eltartanom őt és a közös lányunkat is. Csakhogy az utóbbi időben elvárja, hogy az ő kisfiát is én lássam el pénzzel. Rengeteg ruhát játékot kell vennem neki, édességeket küldeni stb.. Ő szeretné ha visszakaphatná őt a nagyszülőktől, akikhez elvileg közös megegyezéssel került mert egyedül nem tudta eltartani az apa pedig teljesen eltűnt a képből.. A nagyiék nem nagyon akarják visszaadni a srácot nekünk, ezért is akarja mutatni, hogy mindent meg tudunk neki adni.. Csakhogy nekem is ott a lányom akivel szemben kötelességem van. És mostanában neki egyre kevesebb jut, néha a kötelező gyerektartást is alig nyögöm ki... Ha veszek neki valamit akkor hallgatom, hogy bezzeg az övének nem jut annyi. meg hogy az enyém mellett ott az anyja aki nem keres rosszul, de az övét a nyugdíjas nagyiék nevelik és nélkülözik. A saját lányunknak is elvárja,hogy mindenből a legmárkásabbat vegyem meg, ha nem az jut akkor szintén a másik lányomat okolja, merthogy miatta nincs a másik kettőnek.. Sajnos a legutóbbi veszekedéskor a fejéhez vágtam,hogy én éjjel nappal dolgozom mint egy robot ő pedig semmit sem csinál egész nap és én döntöm el mit veszek a fizetésemből. Erre azzal jött,hogy mindegy ki keresi meg a pénzt mert osztja be és neki is köze van ahhoz mire megy el belőle.. Mindennek tetejében kiderült, hogy az apjától és a bátyjától is többször kölcsön kért, pár százezer forintot. Ők is tőlem várják el, hogy megadjam, mert én gyereket csináltam neki.Haverom fejemhez vágta, hogy nálam nagyobb balek nincs, hogy ezt eltűrőm... Szüleim elég konzervatívan neveltek, szerintük a férfi dolga a nők és a gyerekek eltartása. De ez nekem sok.Ki vagyok merülve,és egyre kevésbé érzem jogosnak, hogy egy olyan gyereket is én tartsak el akit kb. kétszer láttam életemben öt percre... Van megoldás ebben a helyzetben?
2022. nov. 18. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Elég hülye vagy, hogy gyereket csináltál egy nőnek, aki a meglévőt se tudta eltartani, sőt, magát se. Meg is érdemled a sorsod. Nem tudom, mire számítottál.
2022. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg jó nagy hülye vagy. Az a szomorú hogy mások vért izzadnak hogy normálisan neveljenek 1 azaz egy gyereket. Más meg potyogtatja a semmire. Ezt így le is szarnám csak az én gyerekem is ehhez a generációhoz fog tartozni ezeknek az embereknek a kölykeivel fog egy óvodába iskolába járni.

Komolyan nem értem miért nem lehet a szaporodást IQ teszthez kötni.

2022. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%

Elég sok részletet nem tudni azért, de nekem ezekből az jön le, hogy mindent azért teszi, mert küzd a gyerekéért.

Ő otthon van, abból a kevés gyesből. És ahogy írtad, szeretné bebizonyítani, hogy mindent meg tud adni a fiának és nála is jó kezekben lenne. Ehhez viszont pénz is kell.

Valahol jogos lehet, hogy miután te vagy a kenyérkereső, a te fizetésedből próbálja tenni mindezt.

De mint mondtam, nyilván nem látok bele, szimplán csak ez jön le. Küzd a fiúért. Legalábbis szeretne, csak nincs miből.

2022. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

"gyesen van, így én dolgozom egyedül, előtte ő is dolgozott."


Akkor kap valamennyit, te is keresel, mindenre jut, amire kell.


"elvárja, hogy az ő kisfiát is én lássam el pénzzel. Rengeteg ruhát játékot kell vennem neki, édességeket küldeni stb."


Nem kell semmit venned és küldened.


Mind a ketten intézzétek külön a saját gyereketek ügyeit, és együtt a közöset. Meg lehet oldani, ha akarjátok.

2022. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg. Előbb kellett volna észbe kapni, most már nagyon nem tudsz mit csinálni azon kívül, hogy odafigyelsz a kiadásokra. Nem kellenek márkás dolgok, és a rokonoknak is mondd meg, miután vele megbeszéled, hogy ne adjanak neki kölcsön, mert nem tudod visszaadni. A gyerekét sem hülyeségekkel kellene elhalmozni, ha nélkülöznek, hanem törődni vele, és megkérdezni, hogy mire lenne szükségük. Gondolom ha 2x láttad, neki sem igazán van valódi kapcsolata vele.

.

2022. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöd az ő gyerekehez. Ha annyira fontos lett volna neki, nem szüli bele egy olyan kapcsolatba, ahol nem tudja eltartani. Ezért inkább le passzolta a nagyszulokhoz.

Szerintem ez borzasztó igénytelen és felelőtlen dolog, hat meg egy másik gyereket vállalni erre…

2022. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szamomra az a legfelhaboritobb, hogy a te gyerekedet furja! Egy ft-ot NEM vagy koteles fizetni az o elozo kapcsolatabol szuletett gyerekenek! Mi lesz, ha hozzatok koltozik? Teged kicsinal ez a no! Vegyel vissza, mert ez igy nagyon gaz!
2022. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyik legundorítóbb dolog a világon, amikor valaki úgy szül mégegy gyereket, hogy az előzőt nem ő neveli. A szívem szakad meg azokért az intézetis gyerekekért, akiknek az anyja ahelyett hogy kivinné őket amint teheti inkább szül másikat és azt nevelgeti.
2022. nov. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Minek gyártod sorra a gyerekeket, ha ennyire nem tudod eltartani őket? 🤔A meglévő gyereked már a következő előtt is megvolt, tehát tisztában kellett lenned a következményekkel.
2022. nov. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy a közös gyerek a kettőtök felelőssége és egyikőtöknek sincs köze (pénzügyileg) a másik gyerekéhez!


tedd fel neki a kérdést: Miért nem érvényesítette jogilag a gyerek apjánál pénzügyi kötelezettségét?


Ne rajtad akarja "leverni" a fiú apjának a hibáját!


Én a helyedben ugyan annyit költenék a gyerekekre, de itt jön a csavar: a két lányodnál fele-fele arányban az anyjukkal, de a fiúnál meg egyharmad-kétharmad arányban mivel te sem kérsz a párodtól pénzt az idősebb lányodra!

A párodnak meg semmi köze az idősebb lányod anyjának a pénzéhez!!!

2022. nov. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!