Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg "élősködik" rajtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg "élősködik" rajtam a párom?

Figyelt kérdés
Van egy élettársam, 2 éve élünk együtt. Született pár hónapja egy közös babánk. Nekem az előző kapcsolatomból van egy kislányom, neki is van egy 4 éves kisfia akit a nagyszülei nevelnek.Eleinte nagyon jó volt minden, őszintén elmondtunk egymásnak mindent a múltunkról,elfogadtuk egymást és a gyerekeket is. Mostanában viszont gondok vannak. Mióta megszületett a baba nyilván gyesen van, így én dolgozom egyedül, előtte ő is dolgozott. ott. Nyilván tudom,hogy kötelességem eltartanom őt és a közös lányunkat is. Csakhogy az utóbbi időben elvárja, hogy az ő kisfiát is én lássam el pénzzel. Rengeteg ruhát játékot kell vennem neki, édességeket küldeni stb.. Ő szeretné ha visszakaphatná őt a nagyszülőktől, akikhez elvileg közös megegyezéssel került mert egyedül nem tudta eltartani az apa pedig teljesen eltűnt a képből.. A nagyiék nem nagyon akarják visszaadni a srácot nekünk, ezért is akarja mutatni, hogy mindent meg tudunk neki adni.. Csakhogy nekem is ott a lányom akivel szemben kötelességem van. És mostanában neki egyre kevesebb jut, néha a kötelező gyerektartást is alig nyögöm ki... Ha veszek neki valamit akkor hallgatom, hogy bezzeg az övének nem jut annyi. meg hogy az enyém mellett ott az anyja aki nem keres rosszul, de az övét a nyugdíjas nagyiék nevelik és nélkülözik. A saját lányunknak is elvárja,hogy mindenből a legmárkásabbat vegyem meg, ha nem az jut akkor szintén a másik lányomat okolja, merthogy miatta nincs a másik kettőnek.. Sajnos a legutóbbi veszekedéskor a fejéhez vágtam,hogy én éjjel nappal dolgozom mint egy robot ő pedig semmit sem csinál egész nap és én döntöm el mit veszek a fizetésemből. Erre azzal jött,hogy mindegy ki keresi meg a pénzt mert osztja be és neki is köze van ahhoz mire megy el belőle.. Mindennek tetejében kiderült, hogy az apjától és a bátyjától is többször kölcsön kért, pár százezer forintot. Ők is tőlem várják el, hogy megadjam, mert én gyereket csináltam neki.Haverom fejemhez vágta, hogy nálam nagyobb balek nincs, hogy ezt eltűrőm... Szüleim elég konzervatívan neveltek, szerintük a férfi dolga a nők és a gyerekek eltartása. De ez nekem sok.Ki vagyok merülve,és egyre kevésbé érzem jogosnak, hogy egy olyan gyereket is én tartsak el akit kb. kétszer láttam életemben öt percre... Van megoldás ebben a helyzetben?
2022. nov. 18. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, azt már hiba írom, hogy ilyen nőnek, meg ilyen helyzetbe mi a fenének még egy gyereket csinálni...Viszont az igenis tisztáznod kell vele, ha eddig nem tettétek, hogy kinek milyen szerepe van a családban! Az a kisgyerek jó helyen van a nagyszülőknél, és neked semmi közöd hozzá, ahogy neki sincs a te gyerekedhez. Se pro, se kontra. Mindenki gondoskodjon a gyerekéről a másik szülővel együtt, az pedig az ő felelőssége, hogy ha nem hajtja be apukán a gyerektartást, ill. ha a semmire pottyantotta azt a kölyköt. Te a lányodért vagy felelős, és a közös gyereketekért, ezeket vállaltad, ezekért dolgozol. Ezt vagy elfogadja, vagy mehet a p..ba!
2022. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Mond neki ezt:


"Klarika! Itt a 40 ezres szamla, amit a mult honapban a Pistikere koltottem. Ez legyen iranyado szamodra, hogy mennyiert kell bevasarolnod az en kislanyomnak a sajat penzedbol.

A korabbi felhalmozott tartozasaidhoz pedig semmi kozom. Azt intezd ahogy akarod."


ALLJ A SARKADRA!

2022. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"az enyém mellett ott az anyja aki nem keres rosszul, de az övét a nyugdíjas nagyiék nevelik és nélkülözik."


Dolgozik, nem?!

Vezeti a háztartásotokat. Tehát ő is beledolgozik a közösbe.

Mindketten tudtátok, hogy mit vállaltok. Nem lehet porciózni.

Mindegyik gyereknek annyit kell adni, amennyi jut, és arra, amire kell.

Az egyiknek most cipő kell, a nagy lányodnak meg kabát és nyelvtanfolyam.

Három gyerek van a családotokban, három, különféle korú.

A feleséged meg ne követelőzzön. Plusz ajándékot vegyen ő nagymamánál lévő gyerekének (habár mindkettőtök pénze a közös háztartás része), viszont a szükséges dolgokat maradéktalanul biztosítani kell az összes gyereknek. Igen, nem annyi a kiadás, mikor még csak az előző feleségedtől származó gyereked volt meg. Ez miért nem evidens?

2022. nov. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a felesége, csak élettársa, jogilag semmilyen kapcsolat nincs köztük.
2022. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
#13 🤣🤣🤣🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2022. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

Azt írod a gyerektartást alig nyögöd ki. Egész egyszerűen Felelőtlen vagy. Csináltál 2 gyereket is, de nem tudod tisztességgel eltartani őket. Ez szégyen. Húztál volna gumit a farkadra...

Egyébként neked semmi közöd a csajod gyerekéhez, csak akkor lenne kötelességed gondoskodni róla, ha örökbefogadtad volna hivatalosan.

2022. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
#16 Nyilvan nehezen nyogi, ha mar a nyakaba varrt gyereknek markas holmikat kell vasarolnia...
2022. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17. Ez már a saját hülyesége megint. Senkinek nem kell márkás cuccokat venni. Ha a csajának nem tetszik, keresse meg rá a pénzt, vagy egy másik balekot.
2022. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 yzf ***** válasza:
Halgass a haverodra,100 százalékig igaza van!
2023. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!