Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért "halt ki" a kapcsolatokb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "halt ki" a kapcsolatokból a másik iránti figyelem és gondoskodás ?

Figyelt kérdés

Legalábbis a környezetemben ezt látom.


Mindig rávágják elsőre h csinálja meg maga, meg nehogy már megcsináljam.


Pl szüleimnél: anyám ugyanúgy dolgozik stb, de evidens h este kerül vlmi vacsi az asztalra.

Nem azért mert apám nem tudná megcsinálni..


Nálunk barátnőm merőben más. Totál nem érdekli h kerül e vacsi az asztalra ( bármi is) este.


Ezek csak példák


2022. dec. 15. 08:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal gondoskodunk egymáshoz. Nemhogy kérni kell, magunktól állunk neki a másik dolgának is.
2022. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
14%

Ezt ne általánosítsd. Én 32 éves vagyok, de ugyanolyan fontos ez nekem mint pl anyukádnak. Bár a párom többet is dolgozik mint én, de ha nem így lenne, nálam ez akkor is alap dolog lenne.

Inkább a barátnőd az aki talán éretlen még egy párkapcsolathoz.

2022. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

Mert ego-centrikusak az emberek, elmulik a szerelem és vele együtt majdnem minden más, mint a törődés.

De lehet el van nagyon fáradva és nem esik jól neki vacsit készíteni.

Te meg felnőtt ember vagy, te is megteheted.

Ez nem a "régi világ" hogy a nők mindent megtesznek a párjuk ért, az meg megint más topic, hogy lehet nem is érdemled meg, mert mondjuk te sem készítesz vacsit a párodnak, vagy elhanyagolod más téren...

2022. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tudtam, hogy egy farok várja el a kiszolgálást!


Mellesleg apád miért nem kedveskedett anyádnak?

2022. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Nem halt ki. Az egyoldalú kiszolgálás van (szerencsére) kihalófélben. A nők nem vállalják munka mellett a háztartás és gyereknevelés egyszemélyes feladatát. De sokan vannak, akik kölcsönösen figyelnek és gondoskodnak egymásról
2022. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
89%

Én mindig azzal indítok ismerkedésnél, hogy nem leszek Hamupipőke a saját otthonomban, se a tűzhely melege, se az otthon megteremtője és más hangzatos titulus sem kell, ami annyit jelent burkoltan, hogy apu vakarássza a tökeit amíg én sürgök, fogok idül vigyorral a képemen, majd este vidáman ugrok a farkára, mikor őkelme kívánja.

Én a feladatok egyenlő elosztásában hiszek. Tehát, ha fixen az enyém a főzés, (miért is?) akkor fixen az övé minden más feladat azonos időben. Tehát, addig felporszívózhat, törölgethet, felmoshat, elpakolhat, kimoshat stb. Vagy, ami szerintem tisztább, egyszer én, egyszer ő, tisztességesen elosztva.

Én is olyan családban nőttem fel, ahol anya dolgozott, sokszor 10-12 órát, (apám fizetésének többszöröséért mellesleg) majd intézett minket, a bevásárlást, a takarítást, később ezek mellett az öregek dolgait miközben apám a 8 óra munka után elvolt és szívességnek élt meg mindent, amit véletlen elvégzett.

Jah, kérem, mikor a nagy "másik iránti figyelem és gondoskodás?" azt takarja, hogy a férfinak legyen fényesre nyalva a feneke, ő meg nagy kegyesen évente párszor elintéz ezt, azt, meg esetleg néha "besegít" a ház, vagy a gyerek körül az a többségnek valamiért nem felel meg.

Sőt, ha végignézted ahogy anyád belerokkan, már egész biztos lehetsz benne, hogy nem ez a jó irány.

Azokban a kapcsolatokban (nagyon kevés ilyet láttam), ahol valóban kölcsönös a gondoskodás és figyelem, ez működik is, kierőszakolás nélkül is.

Ha azt érzem, hogy a párom nem egyoldalúan vár el, akkor nem érzem azt, hogy kihasználnak. Ellenben, sajnos, a nagy gondoskodás a férfi oldalról feleannyi melóban kimerül azokban a kapcsolatokban amit látok és már arra is verik a mellüket.

A gondoskodás és figyelem sajnos azoknál akik ezt ma használják párkapcsolati értelemben, a "konzervatív" jelentést értik alatta. Tehát, azt a felállást, amit anyáink még elviseltek, azt, ami onnan ered, hogy a férfi a pénzkereső, a nő pedig háztartásbeli. Ha valaki háztartásbeli, akkor jogos a fentebb említett Hamupipőke titulus és feladatkör. Ha mindkét fél azonos időben dolgozik, akkor nettó kihasználás. Vannak nők, akik ezt a mai napig megteszik, ők valóban vágynak arra, hogy ők legyenek az otthon melege. A többség azonban (és ez régen se volt másképp) nem erre vágyik és, ma már nem is köteles megtenni.

Ismét leírnám, láttam már kapcsolatot, ahol valóban a felek teljesen elégedettek voltak. Vagy azért, mert a nő a tipik női szerepre vágyik a pasi még a tipikus férj szerepre, vagy azért, mert megtalálták azt az egyensúlyt, ahol mindketten elégedettek a KÖLCSÖNÖS gondoskodással és figyelemmel.

Azt kéne végiggondolnod, te mennyit teszel érte, ő mennyit tesz érted, értetek és ezek után leülni megbeszélni, hogyan lehetne kölcsönös a dolog, hogyan lehetne mindkettőtöknek kielégítő a kapcsolat.

2022. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem csinálsz vacsorát te? Van kezed gondolom.
2022. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 Mathus ***** válasza:
60%
nálunk apám volt a konyhatündér és anyám vakarászta a "tökeit". én ezt láttam, ezt örököltem. de szerepcsere esetén sem jár köszönet, a lányok is ugyanolyan lusta g*cik, ha beleszoknak.
2022. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
17%

Az ilyen kidobott feministáknak jutott ez a puffogás a fórumokon, ha már nekik nem jut "farok", rohadjon meg más is....

Tudod, könnyú úgy tippeket adni, ha nem áll semmi mögötte. Főleg ha még kiélheti a frusztációit is, pláne ha kap érte visszaigazolást, milyen f.szacsaj.

2022. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem főzöl te, ha ennyire fontos, hogy vacsora kerüljön az asztalra. Felnőtt férfi vagy gondolom.

Elvártok mindent, mert dolgoztok napi 8 órát, de te mit teszel érte?

Mire hazaér kitakaritasz, hogy neki már csak oda kelljen dobni a kaját? Vacsi után gyanítom te mosogatsz, pakolsz el.

Ez már nem az a világ, amikor a nő megszakad, munka (mert ti már nem birtok eltartani egy családot egy fizubol, vagy legalábbis ritka) háztartás, gyerek stb. Minden ránk szakad, ti meg hazaestek, rögtön telo/gép, aztán ugattok, hogy hol a vacsora.

2022. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!