Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én vagyok pszihés vagy valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok pszihés vagy valami tényleg nem stimmel ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

26.eves vagyok 4evvel ezelőtt pánik betegségem volt.

Most egy éve tart a kapcsolatom eddig semmi probléma nem volt ! Aztán össze költöztünk és szorongás,sírás ,minden jött aminek kell újból .

Ez pszihés alapon lehet? Ő az első komoly kapcsolatom előtte csak ismerkedésben volt részem ott is ki jött ez a probléma.


2023. jan. 22. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően a pánikbetegségnek is szokott lenni egy kiváltója. Még ha nem is egyértelmű.

Úgyhogy igen, elég valószínű, hogy ha nem változott más is (pl. munkahely) akkor a magánéletedbe kavart be valami. Sok a vita, nézeteltérés?

2023. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A pánik az hogy vmit elfolytasz. Valamitől tartasz félsz.

Ha nem adod ki magadbol a szervezetben felgyulik és kitör panikrohamként.

Nekem is volt egyszer kétszer de én tudom mitől.

Gyakorolni kéne valahogy a szorongások kiadását feldolgozását megoldását. Nem pedig elfolytani magadba.

2023. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ELSŐ komoly kapcsolat és az összekoltozest mélyen legbelül pánikként élted meg és mivel el volt nyomva így feltort.
2023. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attol fugg miert jött elő anno. Most tudat alatt valszeg arra asszocialsz. De igen ez amugy komoly problema ami kezelesre szorul,mert ha csak alszol ra nem lesz jobb es meg a kapcsolatod is ramehet h olyan a parod. Es akkor a szorongasod noni fog mert hozzakotod a szakitast is es legkozelebb kovetkezo kaocsinal ujra elojon mar lehet hamarabb is.
2023. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vita nézet eltérés nem igazán volt..Igazából azt vettem észre hogy kapcsolatolnál jön elő ez a "betegség" próbáltam kezelni de egyre sűrűbb volt ..rá ment a kapcsolatunk úgy néz ki. Ezért is gondolom arra hogy ez a dolog pszihesen van nálam..jártam pszichológushoz illetve pszichiáterhez tele akartak nyomni gyógyszerekkel de kidobtam hogy nem kell.😊 Lehet a változás hozza ki nem tudom már tanácstalan vagyok ..
2023. jan. 22. 13:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Tele akartak nyomni gyógyszerekkel, ja, de más nem nagyon segít, maximum az, hogy ha rád tör, akkor vannak rá különböző technikák.

De a pánikbetegseg miatt ha nincs kezelve jöhetnek elő más pszichés betegségek is, pszichózisok, mint pl. félsz, hogy valaki stalkerkedik, miközben sehol senki csak a fejedben.

Úgyhogy hiába mosolyogsz, hogy kidobtad a tabikat a végén nem biztos, hogy fogsz...

2023. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
pedig az orvosságok jó része tud segíteni ezeken, mert természetesen nem tudod megoldani. Az meg h a párod támogat és szeret nem segít kigyogyulni belőle, és lehet egy időután beleun mert belegondol h mi lesz ha gyereketek lesz pl ott még a szülesközbeni utáni depresszio is nagyon sürün előfurdulo dolog, gyerek születése után vannak esetek amikor az anyuka kicsit bekattan nem érzi magáénak a gyereket, vagy még extrán szorong hogy jól csinálja a dolgokat vagy nem stb. És ezek a te esetedben egy elég labilis talajon még katasztrofálisabb dolgokat is szülhetnek. Javasolnám hogy menj orvoshoz és használj gyogyszereket, mert valami nincs rendben a fejedben és ezt ne vedd sértésnek mert van ez így. Születési rendelenesség hajlamosság mentalis betegségekre, egyes szervek nem megfelelően funkcionálása és a társai. És ez magátol jobb nem lesz csak roszabb, és ha megint elhagynak még roszabb lesz ki tudja mennyire fogsz elmerülni benne.
2023. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves Anonim. Szedtem rá gyógyszert évekkel ezelőtt és sokkal de sokkal rosszabb volt gyógyszerrel szóval ki is dobtam. Nem fogok gyógyszer fuggo lenni mert másképp nem akarják tudják kezelni az orvosok mert le szarják.
2023. jan. 22. 14:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor meditálás, jóga, sport, ezek mind jók rá.
2023. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Én vagyok pszihés vagy valami tényleg nem stimmel ?"


Persze, hogy nem stimmel ha 4 évvel ezelőtt pánikbeteg voltál és nem szedted a gyógyszereket, vagy legalább a minimumot.

Elhitetted magaddal, hogy jobb nélkülük, ami ahhoz vezetett, hogy "győztesként" kerültél ki.

Viszont mivel nem volt kezelve és az okát sem tudod, hogy mi okozza/okozta így elő fog jönni újból és újból.

Egyébként arra saccolok, hogy azért jött elő ismét, mert "félsz az új helyzetektől, a bizonytalantól" és akármikor ilyesmi lesz oda kötsz ki.

Vagy még súlyosabb lesz a helyzet, de hát te tudod...

2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!