Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kaphatnám vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kaphatnám vissza a párom "régi" személyiségét?

Figyelt kérdés
Fél éve lesz, hogy itthon van. Szórakoztató, tevékeny emberből egy itthon ülő, TV-t néző egyén lett. A munkahelye megszűnt, kapott 3 havi végkielégítést. Mondta akkor 3 hónapig nem fog elmenni. Ez letelt. Egy hónap után álláskereső lett. Ezt is kihasználja, még egy hónapja van. Csak félig vagyunk közös kasszán, tehát a rezsit a boltot felesben összedobjuk. A maradék saját. Neki most ez nincs. Nem ez zavar, hanem az egyéniségének a változása. Ha én nem beszélek alig szól. Nem megy sehová, tesz-vesz a lakásban. Barátai nem voltak amióta ismerem, a munkatársai biztosították a családon kívüli társaságot. Intimitás heti egyszer szokott lenni köztünk. Most ha én nem kezdeményezek, nem lenne. Én nem vagyok egy domináns típus. Úgy érzem mindenben nekem kell döntenem. Nézi a TV-t este, néha reggel fekszik le. Ha délelőtt dolgozom néha még amikor hazajövök fél 3-kor ágyba van. Olyan bábu lett, aki eszik, iszik, TV-t néz. Azt mondja ha letelik az álláskereső biztos, hogy nem fog annyiért dolgozni amennyiért dolgozhatna. Ez a leggyakrabban hallott mondat tőle: "nem fogok...." Biztos, hogy nem fogok.." Van az anyjának egy örökölt romos lakása - nincs testvére páromnak- Mondja,azt majd Ő megcsinálja és kiadja.Ebből lesz pénze. Az anyja ebbe benne lenne. Eddig is tehette volna ezt de nem tette. Azt látom nagyon belekényelmesedett ebbe az életbe. Valamennyi pénze így is van, több meg minek? Én nem ezzel a férfival költöztem össze annak idején. Az itthon léttől lett ilyen de munkát vállalni nem akar. Én így egyre kellemetlenebbül érzem magam vele. Hogyan zökkenthetném ki ebből a létezem mint egy növény állapotból?
2023. jan. 23. 18:43
1 2 3
 1/24 Hans Pötterman ***** válasza:
98%
Nem vagyok szakértő de szerintem reményvesztett/ depressziós állapotok felé tart, próbálj vele beszélgetni, hogy mégis hogyan,milyen célokkal, hozzáállással tervezi a jövőt,ha hárít akkor jó lenne szakembert felkeresni mert ez később csak rosszabb lesz ha így halad.
2023. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
9%

Rájött, hogy az élet értelmetlen. Ha létezne eutanázia, valószínűleg "élne" vele. Ha van esze, leszázalékoltatja magát és el lesz "segíjen" örökké, mert még az is jobb, mint bejárni valahová, ahol csak kínozzák az embert bagóért.


Hol éltek? Budapesten vagy vidéken? Előbbinél még bőven lenne kiútja, utóbbinál sokkal keservesebb a helyzet, kivéve ha eltudja magát képzelni a "vidéki város munkahely-alapszett" valamelyikében (MÁV, Posta, helyi önkormányzat/kormányablak, helyi max 2 bolt egyike, város melletti prosztó gyár, lehetőleg koreai felsővezetéssel)

2023. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen amig nincs kovetkezmenye nincs padlon addig nem is fog tenni semmit. Csak ha rákényszerul.
2023. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy depis lenne. A TV-ben mindig a vígjáték /vagy vidám műsorokat keresi/ és sokat nevet.
2023. jan. 23. 18:55
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Neki így jó, úgyhogy sehogy.
2023. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Neki jó így, úgyhogy én a helyedben holnap összepakolnék és lelépnék.


amíg asszisztálsz ehhez, addig otthon lesz, és nem az a baj, hogy otthon van, hanem hogy lószrt nem csinál.


Ezt én egy hétig nem tolerálnám.


Én is htb vagyok, de mellette járok kutyát sétáltatni (pénzért), macskákra vigyázni, ezen kívül enyém a főzés, háztartás, meg minden, a lakással kapcsolatos intézni való.


Ó, és ezek mellett könyvet írok, aminek az első része idén megjelenik.

2023. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ettől félek. Így nagyon unalmas vele nekem. Ma szabadnapom van. Ha beszélünk, én kezdeményezem. Közhelyekkel válaszolgat, mondogat. Sokszor előre tudom, mit fog mondani. Már az alakján is kezd látszani a semmit tevés. Mintha tünne el az izomzata. És néha egész agressziven reagál ha mondom neki, hogy legalább sétálni menjen el. Közös a lakás. Az is baj ha besokallok nekem kell majd elköltözni, mert Ő elmenni innét biztos, hogy nem fog! Ahhoz meg kellene mozdulni. Sajnálom amúgy, még nem adtam fel, jó lenne ha újra a régi lenne.
2023. jan. 23. 19:27
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, miért nem akarod elfogadni?
2023. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

6.


Ezek majdnem mind tipikus "szabad élet" munkák, ahol nem kell ott rohadni valahol 8-12 órát. A legtöbb munkahelyben ez a legrosszabb.

2023. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Pedig szerintem is depresszió. Attól, mert vígjátékot néz, még lehet depressziós.
2023. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!